Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa to grupa osób, które mocą Ducha Świętego i muzyki wielbią Boga. Zespół kształtował się przez kilka lat. Obecni chórzyści i instrumentaliści dorastali tam muzycznie i wiekowo od najmłodszych lat. Grupa została stworzona przez s. Sylwinę i dzieło to jest kontynuowane do dziś. Początkowo był to nieposkromiony śpiew dzieciaków przy akompaniamencie organ. Z czasem jednak wzbogaciliśmy się o nowe instrumenty. Dziś w skład sekcji muzycznej wchodzą piano, gitara akustyczna i basowa, skrzypce oraz perkusja. Chór tworzy ośmioro dziewcząt, które swoje pierwsze muzyczne kroki stawiały właśnie w naszym parafialnym kościele, jako chórzystki jeszcze dziecięcej scholii parę lat temu. Na warsztat bierzemy różnorodny repertuar, wzorując się na innych grupach muzycznych z całego świata. Duży nacisk stawiamy na pieśni, które tekstem i charakterem wprowadzają w nastrój uwielbienia Boga.
W ciągu lat pracy, wraz z księżmi zorganizowaliśmy wiele koncertów uwielbienia. W minionym roku byliśmy żywo zaangażowani w Światowe Dni Młodzieży – w same przygotowania do tego wydarzenia, jak i podczas Dni Diecezjalnych. Oprócz koncertów gramy także w ciągu roku na Mszach św. i adoracjach.

            Nasze cele i plany na przyszłość? Śpiewać, grać, być razem i wielbić Boga naszą radością- czyli robić to co kochamy!

INSTRUMENTALIŚCI:
piano- Szymon Łęczycki, Krystian Król
gitara akustyczna- Michał Migacz
gitara basowa- Dawid Król
perkusja- Piotr Nieć
skrzypce- Paweł Głód

CHÓR:
Maria Radom
Aleksandra Wańczyk
Anna Liquori
Klaudia Borek
Oliwia Bochenek
Monika Kyrc
Natalia Nowak
Kinga Łęczycka