Chór Św. Rocha

Chór Św. Rocha został założony 20 stycznia 2015 r. Początkowa nazwa to Schola dla dorosłych Cantate Domine (tzn. Śpiewajcie Panu). Od 15 sierpnia 2017 r. nosi nazwę Chór Św. Rocha.
Celem założenia Chóru było wyrażenie swojej wiary przez tę formę działalności, a także podtrzymanie tradycji śpiewu zapomnianych, polskich pieśni kościelnych – jakże pięknych, śpiewanych przez wielu, czy też zasłyszanych w dzieciństwie od rodziców i dziadków. Staramy się, aby były wykonane w swej pierwotnej formie, treści i melodii.

Na repertuar Chóru składają się tradycyjne pieśni kościelne, współczesne pieśni religijne oraz pieśni patriotyczne w układzie III – głosowym.
Do września 2017 roku Chór wziął udział w 30 Mszach Świętych. Opracowanych i wykonanych zostało 98 pieśni.
Śpiewamy na Mszach Św. w niedzielę przynajmniej raz w miesiącu .
W styczniu 2017 roku odbyło się “I Wspólne Śpiewanie Kolęd i Pastorałek”. W okresie Wielkiego Postu została odprawiona Droga Krzyżowa wg myśli Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczestniczymy w nowennie do św. Rity, a także na Mszach Św. Odpustowych w kościele Św. Trójcy oraz naszym zabytkowym kościele Św. Rocha.

Aby uczcić Naszego Patrona powstała pieśń, którą wykonujemy podczas odpustu – “Święty Rochu, Ostojo nasza – Patronie Dąbrówki”.

Z Kroniki Chóru: ”(…) Zamiarem naszym jest aby ta działalność była skierowana nie tylko na śpiew ale i na wspólną modlitwę, a także miłe spotkania, aby można wspólnie porozmawiać, wysłuchać, a czasem i pomóc”.

W tym celu organizujemy ogniska, wyjście do kina, wyjazd na lodowisko oraz zabawy rocznicowe. Pielgrzymowanie do miejsc kultu maryjnego, takich jak Kalwaria Zebrzydowska, Pasierbiec, Częstochowa są wypełnione modlitwą i śpiewem, który nieustannie nam towarzyszy.

Na zajęcia chóru przychodzimy z radością, chociaż i ze świadomością dwugodzinnego wysiłku. Trzeba być prawdziwym pasjonatem, aby to wytrzymać . Pomaga nam w tym zawsze ciepła herbatka i  dużo śmiechu. Z pewnością poprzez wspólny śpiew zacieśniają się więzi i łatwiej można sobie poradzić z różnymi problemami, czy też sprawami dnia codziennego. Dlatego:

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO WSPÓŁPRACY I CZEKAMY!

Próby odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 19:30.