Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21.04.2019 r.

 
DZISIAJ
ZMARWYCHWSTANIE
21.04.2019 r.

Dzisiaj Niedziela Zmartwyhwstania Pańskiego. Nieszporami o godz. 1630 kończy się Triduum Paschalne. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Nieszporach, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, o którą prosił Jezus Miłosierny.

 

Poniedziałek

Drugi dzień świąt

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w niedzielę, chrzty o godz. 1230. Nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 1700. Nowenna w tym dniu będzie po prymarii.

Składka przeznaczona jest na Wyższe Uczelnie Katolickie.

Wtorek
We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.

Środa
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Na Mszy Św. wieczornej przyjęcie 6 chłopców do grona ministrantów.

Czwartek
W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio, który przez Sakrament Pokuty rozsiewał Boże Miłosierdzie. Serdecznie zapraszamy.
Piątek W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.

Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota
Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.

W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

Dla grupy młodzieżowej JP2 i lektorów organizowana jest wycieczka do rezerwatu przyrody w Nowym Targu, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu i na wody termalne w Chochołowie. Wyjazd jest finansowany z ofiar za babeczki wielkanocne, za co serdecznie parafianom dziękujemy. Informacje i zapisy do wtorku włącznie u ks. Piotra.

Niedziela MIŁOSIERDZIA

28.04.2019 r.

O godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.

Po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.

Zbiórka do puszek na diecezjalny Caritas.

dodatkowo:

Podziękowanie Wszystkim, którzy swoją pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.
Gloria Tibi Trinitas
Na stoliku znajduje się świąteczne wydanie biuletynu parafialnego „Gloria Tibi Trinitas”. Zachęcamy do lektury.

 

OGŁOSZENIA Z AMBONY

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21.04.2019 r.

 1. Dzisiaj Nieszporami o godz. 1630 kończy się Triduum Paschalne. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Nieszporach, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, o którą prosił Jezus Miłosierny.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w niedzielę, chrzty o godz. 1230. Nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 17:00. Nowenna w tym dniu będzie po prymarii. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Uczelnie Katolickie.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszy Św. wieczornej przyjęcie 6 chłopców do grona ministrantów.
 5. W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio, który przez Sakrament Pokuty rozsiewał Boże Miłosierdzie. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę o godz. 945 zajęcia z języka niemieckiego a o godzinie 1200
 9. W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
 10. W sobotę dla grupy młodzieżowej JP2 i lektorów organizowana jest wycieczka do rezerwatu przyrody w Nowym Targu, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu i na wody termalne w Chochołowie. Wyjazd jest finansowany z ofiar za babeczki wielkanocne, za co serdecznie parafianom dziękujemy. Informacje i zapisy do wtorku włącznie u ks. Piotra.
 11. Wszystkim, którzy swoją pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.
 13. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.
 14. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na diecezjalny Caritas.
 15. Na stoliku znajduje się świąteczne wydanie biuletynu parafialnego „Gloria Tibi Trinitas”. Zachęcamy do lektury.

Archiwum:

VI Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
14.04.2019 r.

 Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 1230 konkurs palm. Gorzkie Żale o godzinie 1600. Młodzież z grupy JP2 rozprowadza świeże i smaczne babki wielkanocne. Ofiary przeznaczone będą na cele młodzieży.

 1. Dzisiaj popołudniu młodzież uda się do chorych z życzeniami świątecznymi.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zbiórka aspirantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. We wtorek po Mszy Św. zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
 5. W środę Nowenna Do Matki Boże Nieustającej Pomocy. Wyjątkowo w tym dniu odbędzie się nabożeństwo do Św. Rity. Serdecznie zapraszamy.
 6. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nabożeństwa rozpoczynają się o godzinie 1800. Rano w Triduum o godzinie 800 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Komunia Święta w te dni może być udzielana tylko podczas wieczornych nabożeństw.
 7. Prosimy Pana Piotra Konstantego o zorganizowanie Honorowej Straży Grobu Pańskiego.
 8. W czwartek o godzinie 2100 przy ciemnicy adorację prowadzi Arcybractwo Konającego Serca Pana Jezusa i Jego Bolesnej Matki. Serdecznie zapraszamy.
 9. W piątek o godzinie 1500 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia. Odmówimy koronkę i Drogę Krzyżową.

Adoracje przy Grobie Pańskim prowadzą:

 • O godzinie 1200-1300 – dzieci szkolne pod przewodnictwem DSM i scholi
 • O godzinie 2100-2200 – młodzież grupy JP2
 • O godzinie 2200-2330 – dorośli i chór św. Rocha
 • O godzinie 2330-2400 – Honorowa Straż Grobu Pańskiego
 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy też, aby zachować post w Wielką Sobotę do Wigilii Wielkanocnej. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą.
 2. W Wielką Sobotę o godzinie 800 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie pokarmów od godziny 830 do 1300 co pół godziny. Nadmieniamy, iż nowenna w Wielką Niedzielę będzie po nieszporach.
 3. Prosimy o przybranie Krzyży misyjnych i przydrożnych z okazji Wielkiego Piątku.
 4. Prosimy Panów o przygotowanie baldachimu i o wystąpienie wszystkich asyst na Procesji Rezurekcyjnej w Wielką Sobotę. Na nabożeństwo Wielkiej Soboty prosimy Wiernych o przyniesienie świec.
 5. W kościele został zamontowany zbiornik na wodę święconą. Jest to dar bierzmowanych. Aby pobrać wodę należy nacisnąć przycisk na kraniku.
 6. Ze względu na zwyczaj śniadania wielkanocnego zmiana tajemnic Różańca Św. dla panów będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (28 kwietnia).
 7. Serdecznie dziękujemy panom za zasponsorowanie przycięcia krzewów wokół kościoła.
 8. Młodzieży dziękujemy za przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej.