Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny. Bóg zapłać wszystkim, którzy modlą się za misje i misjonarzy. Różaniec o godzinie 1630, a w tygodniu o godzinie 1700. Zachęcamy do licznego udziału.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 1545 bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Pomocników Maryi zgodnie ze słowami Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity – patronki spraw trudnych. Różaniec z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego wyjątkowo rozpocznie się o godzinie 1630.
 4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem.
 5. W czwartek po Mszy św. zbiórka ministrantów i aspirantów.
 6. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 7. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 8. W sobotę o godz. 1600 przed Najświętszym Sakramentem adorację prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Zapraszamy wszystkich obrońców życia i rodziny, które spodziewają się dziecka.
 9. 31 października w Iwkowej odbędzie się Wieczór Uwielbienia ze Świętymi. Zapisy na wyjazd od klasy VII wzwyż do przyszłej niedzieli u ks. Piotra. Koszt 10 zł. Resztę pokrywa parafia.
 10. Na stoliku znajdują się kartki, na których możemy napisać imiona i nazwiska bliskich zmarłych i tych którym obiecaliśmy modlitwę a odeszli do wieczności. „Wypominki” można składać w zakrystii.
 11. Parafia św. Kazimierza zaprasza 12-22 listopada na Kurs Przedmałżeński.
 12. We wtorek (22 października) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, Aleje Wolności 23, o godzinie 1700 odbędzie się spotkanie  konsultacyjne w sprawie koncepcji połączenia DK 87 z DW 969 wraz z budową mostu na Dunajcu (“most południowy”). Powyższa inwestycja dotyczy mieszkańców przede wszystkim: Nowego Sącza, gminy Chełmiec, Podegrodzie i Stary Sącz.


XXVIII Niedziela Zwykła

 

 1. Przeżywając dzisiaj Dzień Papieski serdecznie zapraszamy na różaniec o godzinie 1630 w czasie którego wsłuchiwać się będziemy w nauczanie św. Jana Pawła II. Po mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 2. W poniedziałek pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli, wychowawców i katechetów. Wyjazd lektorów na „laser shot” o godzinie 1820 z parkingu przy plebanii.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego i różańcem.
 4. We wtorki dla młodzieży od godziny 1840 odbywają się zajęcia sportowe na sali gimnastycznej.
 5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem.
 6. W piątek w ramach nadzwyczajnego miesiąca misyjnego zapraszamy wszystkich na mszę św. młodzieżową o godzinie 1830, na której będziemy gościć misjonarkę z Boliwii i modlić się na różańcu za misje w różnych językach. Kandydaci do bierzmowania otrzymają poświęcone różańce. Po nabożeństwie spotkanie wszystkich lektorów i młodzieży z grupy JP2.
 7. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 8. W sobotę o godz. 1200zapraszamy wszystkich chorych, emerytów i rencistów na mszę św. z sakramentem chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Składka przeznaczona będzie na misje. Po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów. Serdecznie zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę o godzinie 1515 w kościele św. Kazimierza odprawiona będzie msza św.  dla pracowników służby zdrowia.

 

XXVII Niedziela Zwykła

 

 1. Trwa nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dzieci, młodzież, rodziców i starszych zachęcamy do modlitwy różańcowej, o którą nieustanie prosi Matka Boża. W tygodniu różaniec o godzinie 1700, a w niedzielę o godzinie 1630.
 2. Dzisiaj około godziny 1500 spod Bazyliki Św. Małgorzaty, z modlitwą różańcową, wyruszy Marsz Dla Życia i Rodziny. Zachęcamy do wzięcia udziału.
 3. W poniedziałek o godzinie 1600 przed Najświętszym Sakramentem Adorację prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego i różańcem.
 5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem.
 6. W czwartek zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
 7. W czwartek po Mszy Św. zbiórka aspirantów.
 8. W piątek o godzinie 1600 zapraszamy na katechezę dla Rodziców i Chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca.
 9. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 10. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Polsce Dzień Papieski. Po Mszach Św. młodzież będzie kwestować do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 12. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Pań.
 13. 14 października o godzinie 1800 w kościele kolejowym rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary. Zapisy telefonicznie.
 14. 14 października o godzinie 1900 dla lektorów organizowane jest wyjście na „Laser shoota”. Zapisy u ks. Piotra do piątku.
 15. Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Bogusław Klimek, śp. Marian Kościsz, i śp. Janina Wańczyk. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.


 

XXVI Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj adoracja Pomocników Maryi. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo. Po nim o godzinie 1630 Nieszpory i Msza Św.
 2. Od jutra Msze Św. wieczorne będą o godzinie 1700.
 3. We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Zachęcamy dzieci i wiernych do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 4. W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów i aspirantów.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 6. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą serdecznie zapraszamy.
 7. Spowiedź przed I czwartkiem i piątkiem miesiąca w czwartek i piątek o godzinie 1600.
 8. W piątek udamy się do chorych wg ustalonego harmonogramu.
 9. W piątek o godzinie 1830 Msza Św. młodzieżowa i różaniec. Zapraszamy wszystką młodzieży sympatyków młodzieży. Po Mszy Św. młodzieżowej zbiórka lektorów.
 10. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 11. W sobotę o godzinie 1400 na hali MOSiR rozpoczęcie Diecezjalnego Spotkania Młodzieży – Synaj.
 12. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Przynieśmy ze sobą lampiony.
 13. Rozprowadzane są kalendarze rolnicze. Zachęcamy do nabycia.

 


XXV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godzinie 1230 będzie odprawiona Msza Św. w intencji siostry Edmundy, która w tym roku przeżywa 50-lecie ślubów zakonnych. Będziemy składać Jej życzenia i dziękować za dar powołania zakonnego.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartek nabożeństwo do św. Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcą głęboko przeżyć modlitwę i wypraszać potrzebne łaski dla siebie, Ojczyzny i świata.
 5. W piątek rusza trzydniowa Piesza Pielgrzymka Górska Szlakiem św. Kingi. O godz. 720 wszyscy gromadzimy się z bagażami na ul. Węgierskiej przy Urzędzie Pracy. Stamtąd uczestników zabierze autokar do Starego Sącza. Nie będzie spotkania grupy JP2.
 6. W sobotę o godz. 1030 DSM. O godzinie 1700 przed Najświętszym Sakramentem Adorację prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Wszystkich obrońców życia, w tym matki i ojców czekających na potomstwo, gorąco zapraszamy.
 7. W niedzielę adoracja Pomocników Maryi. Od tego roku, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca adoracja dla dzieci i rodziców odbywać się będzie o godzinie 1545. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo. Po nim o godzinie 1630 Nieszpory i Msza Św.
 8. Zarząd Osiedla Dąbrówki zaprasza mieszkańców na spotkanie osiedlowe w dniu 24 września, tj. wtorek o godzinie 1800 w Szkole Podstawowej nr 9. Omawiane będą ważne sprawy dotyczące mieszkańców osiedla i miasta.

 

XXIV Niedziela Zwykła

 

 1. W przyszłą niedzielę o godzinie 1230 będzie odprawiona Msza Św. w intencji siostry Edmundy, która w tym roku przeżywa 50-lecie ślubów zakonnych. Będziemy składać Jej życzenia i dziękować za dar powołania zakonnego.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka dla kandydatów na ministrantów i aspirantów. Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcą podjąć służbę liturgiczną ołtarza.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 4. W piątek o godz. 1930 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo przychodzą uczniowie klas VIII, którzy w tym roku szkolnym z naszą parafią przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Uczniów z innych szkół prosimy o wcześniejsze zapisanie się u ks. Piotra.
 5. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe.
 6. W sobotę spod kościoła św. Kazimierza po Mszy św. o godzinie 700 ruszy Piesza Pielgrzymka do Limanowej. Jeszcze dzisiaj można zapisywać się na powrót autokarem.
 7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Św. Rity wszystkich Jej czcicieli. Miejmy na uwadze to, że otrzymała od Boga dar rozwiązywania wszelkich ludzkich problemów.
 8. Również w sobotę o godzinie 900 z parkingu przy naszym kościele wyruszy autokarowa pielgrzymka ministrantów i DSM na odpust do Limanowej.
 9. Jeszcze dzisiaj można zapisać się na Jubileuszową XXX Górską Pielgrzymką Szlakiem Świętej Kingi, która odbędzie się od 27-29 września. Zapisy u ks. Piotra do przyszłej niedzieli. Koszt 40 zł.
 10. W Nowym Sączu, 6 października organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny. Również w tym dniu „pewne środowiska” chcą zorganizować pierwszy w Nowym Sączu Marsz Równości. Aby temu zapobiec po Mszach Św. młodzież zbiera podpisy pod petycją do Prezydenta Miasta o zablokowanie tego marszu.

XXIII Niedziela Zwykła – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji.
 2. W poniedziałek o godz. 17:00 zbiórka ministrantów i aspirantów. Serdecznie zapraszamy chłopców, aby wpisali się do służby Bożej, a rodziców aby umożliwili swoim dzieciom wykonywanie tych funkcji przy ołtarzu.
 3. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 5. W środę o godzinie 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w kancelarii parafialnej, którzy chrzcić będą dzieci w III niedzielę września.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. spotkanie synodalne.
 7. W czwartek po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych.
 8. W piątek o godz. 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej Jana Pawła II. Zapraszamy również nowe osoby od klasy 8 szkoły podstawowej.
 9. Próby chóru św. Rocha odbywają się w poniedziałki i w środy od godziny 19:00.
 10. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” zapraszamy wszystkich parafian do naszego kościoła na godz. 17:30. W programie: poświęcenie nowego krzyża procesyjnego, droga krzyżowa i możliwość skorzystania ze spowiedzi, uroczysta Msza Święta oraz adoracja krzyża z modlitwą stawiającą krzyż w centrum życia. Z Nowego Sącza organizowany jest też wyjazd do Włocławka. Szczegóły na plakacie.
 11. W sobotę o godz. 9:45 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 10:30 spotkanie DSM.
 12. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Panów. Jest to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i początek Tygodnia Wychowania.
 13. Dnia 21 września odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Limanowej i Autokarowa Pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na powrót autokarem z pieszej pielgrzymki u ks. Piotra – koszt 5 zł. Zapisy na autokarową pielgrzymkę ministrantów, lektorów i DSM u ks. Mariusza – koszt 5 zł. Zapisy trwają do przyszłej niedzieli.
 14. W dniach od 27-29 września odbędzie się Jubileuszowa XXX Górska Pielgrzymka Szlakiem Świętej Kingi. Zapisy u ks. Piotra do przyszłej niedzieli. Koszt 40 zł. Liczba miejsc ograniczona.
 15. Od 20 września w Parafii Ducha Świętego o godz. 18:45 rozpoczynają się ośmiotygodniowe spotkania Kursu Alfa dla Małżeństw i par nieformalnych. Zapisy są telefoniczne. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Mirosław Skoczeń. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 

XXII Niedziela Zwykła

 1. Od przyszłej niedzieli wraca Msza Św. dla dzieci o godzinie 1230. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 2. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli:
 • o godzinie 800 klasy IV-VIII
 • o godzinie 930 klasy 0-III

Prosimy rodziców o dopilnowanie przyjścia na Mszę Św. każdego dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego.

 1. W poniedziałek o godzinie 1700 przed Najświętszym Sakramentem adorację prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3. We wtorek w Sali teatralno-kinowej o godzinie 1900 – po Mszy Św., spotkanie wszystkich rodziców, którzy zapisali swoje dzieci do „Ochronki”.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek i piątek o godzinie 1700 spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca. Prosimy, aby powrócić do licznego udziału nabożeństw pierwszych czwartków, które ofiarowane są między innymi o nowe powołania do służby Bożej. Z radością informujemy, że na pierwszy rok studiów WSD zgłosiło się więcej kandydatów niż w roku poprzednim.
 6. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego harmonogramu.
 7. Msza Św. dla młodzieży odbędzie się w piątek o godzinie 1930. Po niej zbiórka wszystkich lektorów.
 8. W sobotę nabożeństwo fatimskie. Przypominamy prośbę, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej nieśli Panowie z Honorowej Straży Grobu Pańskiego.
 9. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań. W tym dniu przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach Św. poświęcenie ziarna siewnego do ogrodów i pól.
 10. W związku z organizowaną ogólnopolską inicjatywą „Przerwany Marsz…” SP9 zaprasza starsze osoby, które w czasie II wojny światowej były w wieku szkolnym i nie mogły uczestniczyć w rozpoczęciu roku szkolnego 1 września 1939 roku na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2 września 2019 roku do SP9 na godzinę 930 lub 1100. Rodziny tych osób prosimy o zgłoszenie się dzisiaj po Mszy Św. w zakrystii.
 11. Chór im. św. Rocha zaprasza nowe osoby do śpiewu. Istnieje potrzeba uzupełnienie we wszystkich głosach. Próby odbywają się w poniedziałki i środy od godziny 1930 w Sali dolnego kościoła Św. Trójcy. Informacje o działalności Chóru można znaleźć na stronie internetowej parafii.
 12. Społeczny komitet budowy domu kultury w Dąbrówce zbiera dziś po Mszach Świętych podpisy w sprawie poparcia inicjatywy budowy domu kultury na placu rekreacyjnym im. Stanisława Janisza. Komitet prosi mieszkańców o wsparcie inicjatywy.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Szkaradek i śp. Alojzy Harnik. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

XXI Niedziela Zwykła
25.08.2019 r.

 1. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza nastąpiła zmiana księży. Ks. Sebastian został skierowany na specjalistyczne studia z psychologii na KUL. Na jego miejsce został skierowany do nas ks. Mariusz Semla ze Straszęcina.

Decyzją wyższych Władz Zakonnych także nastąpiła zmiana sióstr. Siostra przełożona Joanna została skierowana do pracy w Szczurowej, siostra Danuta do Zaborowa, siostra Ewa do Okulic, a siostra Antonina do Skoczowa. Na ich miejsce przyszły do nas Siostra Katarzyna Król, która będzie pełnić obowiązki przełożonej i katechetki, siostra Julita Skrzypek do pracy w „Ochronce”, siostra Anna Gołdyn do pracy w zakrystii oraz siostra Jakubina Hebda do pracy w domu zakonnym.

Kapłanom i Siostrom życzymy wiele błogosławieństwa w pracy i w realizacji powołania.

 1. W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do św. Ojca Pio. Razem z nim prosić będziemy Boga, aby zapanował pokój i ład moralny.
 5. W sobotę o godz. 17:00 adorację prowadzi Duchowa Adopcja. Zapraszamy ojców i matki, które spodziewają się dziecka.
 6. Od przyszłej niedzieli wraca Msza Św. dla dzieci o godzinie 12:30. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jerzy Górowski
  i śp. Franciszka Przybyła. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

XX Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • We wtorek św. Bernarda
 • W środę św. Piusa X
 • W czwartek NMP Królowej
 • W sobotę św. Bartłomieja
 1. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek o godzinie 18.00 Msza Św. i nabożeństwo do Św. Rity, na które bardzo serdecznie zapraszamy. Przed tą Świętą możemy wypowiedzieć i otrzymać łaski w najtrudniejszych sytuacjach.
 4. Od 21-25 sierpnia trwa odpust w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu.

XIX Niedziela Zwykła

 1. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
  i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 4. W piątek będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Patrona Parafii Św. Rocha. Msze Św. w zabytkowym kościółku odprawiane będą o godzinie 7:30, 9:30 i suma odpustowa
  o godzinie 17:00. Swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie przeżywał i kazania wygłosi o. Dariusz Paszyński, viceprowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Prosimy, aby w czasie sumy odpustowej o godz. 17:00 wzięły udział wszystkie asysty. Panów prosimy o przygotowanie baldachimu.
 5. W sobotę wyrusza na Jasną Górę 37. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Wszystkich zachęcamy do duchowego przeżywania pielgrzymki i słuchania transmisji w radiu RDN.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. dla panów.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Otylia Szarota i śp. Urszula Wańczyk. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwa odpust w Parafii Św. Małgorzaty.
 2. W poniedziałek o godzinie 1700 adorację prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę sierpnia.
 5. W piątek przeżywamy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein).
 6. W sobotę obchodzimy święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W tym dniu odpust w parafii w Biegonicach.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca św. dla Pań. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 8. Przypominamy, że sierpień w naszej polskiej tradycji jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji.

 


XVII Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji, do której serdecznie zachęcamy.
 2. Wyjazd młodzieży do Czarnogóry o godzinie 1730 z parkingu przy plebanii. Uczestnicy proszeni są o zabranie dokumentów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Wróćmy do starej tradycji licznego uczestnictwa we Mszy Św. i nabożeństwie.
 6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek i w piątek o godzinie 1700.
 7. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego przez księży harmonogramu.
 8. W sobotę nabożeństwo fatimskie. Przynieśmy ze sobą lampiony.
 9. W tym tygodniu przeżywamy wspomnienie:
    • w poniedziałek św. Marty
    • we wtorek św. Ignacego z Loyoli, prezb.
    • w czwartek św. Alfonsa, Marii Liguoriego
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice Św. Małgorzaty. Szczegóły na plakatach i w internecie.

 

 

XVI Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj o godzinie 1630 nieszpory. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. W poniedziałek nabożeństwo do św. Rity. Wszystkich czcicieli i tych, którzy mają problemy w życiu serdecznie zapraszamy. Ta Święta przez swoją wierność Chrystusowi otrzymała dar pomagania w rzeczach trudnych.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ze względu na dłuższe nabożeństwo czwartkowe do św. Ojca Pio poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych odbędzie się w środę, w wigilię św. Krzysztofa.
 5. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do św. Ojca PIO. Ten Charyzmatyk uczy nas, że modlitwa odnosi największe zwycięstwo.
 6. W tym tygodniu przeżywamy wspomnienie:
  • w poniedziałek – św. Marii Magdaleny
  • we wtorek – św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
  • w środę – św. Kingi – patronki diecezji (w naszym kościele poświęcenie pojazdów)
  • w czwartek – św. Jakuba apostoła.
  • w piątek – św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 7. W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy matki i ojców, którzy spodziewają się dziecka.
 8. Wyjazd młodzieży do Czarnogóry w przyszłą niedzielę o godzinie 1730 z parkingu przy plebanii.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Giza. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 


XV Niedziela Zwykła
14.07.2019 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 1630 chciejmy wrócić do nabożeństwa, które uświęcone jest wielowiekową tradycją.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek zachęcamy do modlitwy Liturgią Godzin 15 minut przed Mszą Św. wieczorną.
 5. W tym tygodniu przeżywamy wspomnienie:
  • w poniedziałek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  • w czwartek – św. Szymona z Lipnicy
  • w piątek – św. Małgorzaty dziewicy i męczennicy, patronki miasta Nowego Sącza
 6. W dniach od 26 do 28 lipca odbędzie się Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Chętnych zapraszamy do zapisów. Szczegóły na plakacie.
 7. W dniach od 17 do 25 sierpnia odbędzie się kolejna Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisy będą prowadzone w sierpniu w parafii św. Kazimierza w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Zachęcamy do pielgrzymowania.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca Świętego dla Panów.

 

XIV Niedziela Zwykła

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca św. dla Pań.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czasie wakacji, w czwartki (oprócz pierwszego i ostatniego czwartku miesiąca), Msze Św. wieczorne będą odprawiane w kościele Św. Rocha. O godzinie 1745 zapraszamy na nieszpory.
 5. W czwartek przypada święto św. Benedykta Opata, patrona Europy.
 6. Z ulicy Węgierskiej zostało zamówionych 7 Mszy Św.:
  • 01.2020 r. godzina 1700
  • 02.2020 r. godzina 1700
  • 02.2020 r. godzina 1700
  • 03.2020 r. godzina 1700
  • 05.2020 r. godzina 930
  • 06.2020 r. godzina 1100
  • 11.2020 r. godzina 1700
 7. Pomimo wakacji zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Mszach Św. i nabożeństwach w ciągu tygodnia.

XIII Niedziela Zwykła

 

 1. Od przyszłej niedzieli i przez okres wakacyjny nie ma Mszy św. o godzinie 1230.
 2. Dzisiaj zakończenie nabożeństw czerwcowych. Serdecznie zapraszamy.
 3. Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy odbędzie się 2 lipca, we wtorek o godzinie 500 z parkingu kościelnego.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę w kancelarii parafialnej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w lipcu.
 6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek i w piątek o godzinie 1700.
 7. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego przez księży harmonogramu.
 8. W sobotę nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszał Pan Jezus aby przeprosić Boga za grzechy przeciwko Jego Matce.
 9. W tym tygodniu przypada: we wtorek NMP Tuchowskiej – jest to najstarsze sanktuarium w diecezji i w środę św. Tomasza Apostoła.

  XI Niedziela Zwykła
  16.06.2019 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Trójcy Świętej. Kazania głosi ks. prałat Kazimierz Markowicz. Uroczysta suma o godzinie 1100 z procesją eucharystyczną, na którą zapraszamy wszystkie asysty.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
  3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1730 spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego i Bożym Ciałem. Zachęcamy do skorzystania.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W środę zakończenie roku szkolnego.
  • O godzinie 800 – Msza Św. dla klas 0-III szkoły podstawowej.
  • O godzinie 930 – Msza Św. dla klas IV-VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum.
  • O godzinie 1515 – Msza Św. dla „Ochronki”
  1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godzinie 930 odbędzie się procesja eucharystyczna. Za pobożny udział można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkie asysty do wzięcia udziału, dziewczynki do sypania kwiatków a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Msze Św. w naszej parafii: 730, 930 z procesją eucharystyczną, 1130, o godzinie 1630 nabożeństwo czerwcowe i Msza Św. godzina 1700. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na hospicja i cele charytatywne.
  3. W Boże Ciało o godzinie 1420 z parkingu przy plebanii wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa.
  4. Od piątku rozpoczyna się „oktawa” Bożego Ciała. Procesje są po Mszy Św. wieczornej, w czasie których będzie śpiewana litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy o udział wszystkich asyst i dzieci komunijnych. Prosimy także o sypanie kwiatków i dzwonienie. Z tej racji nie będzie w piątek Mszy św. młodzieżowej.
  5. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity. Czasy są trudne a ta święta ma łaskę rozwiązywania najtrudniejszych problemów. Wyjątkowo procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa będzie o godzinie 1800. Później Msza św. i nowenna do św. Rity.
  6. W sobotę Mszą św. w kościółku św. Rocha o godzinie 800 rozpocznie się IX Charytatywny Bieg i Festyn Świętego Rocha pod hasłem „Biegniemy po zdrowie i uśmiech dla Kacpra Basty”. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w biegu i festynie. Zapisy trwają do poniedziałku, tj. 17 czerwca.
  7. Dzisiaj i przez okres wakacyjny nie będzie Mszy Św. dla dzieci o godzinie 1230. Ostatnia Msza św. dla dzieci w przyszłą niedzielę, a  o godzinie 1545 zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym adorację Pomocników Maryi.
  8. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca św. dla panów.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 1830 na placu przy kościele Świętego Ducha w Nowym Sączu odbędzie się VI Koncert Uwielbieniowy „Pod sztandarem Jezusa”. Zachęcamy do udziału. Wyjazd młodzieży rowerami o godzinie 1800 spod plebanii.
  10. 28 czerwca (piątek) o godzinie 1900 w Sali Św. Józefa (pod kościołem Trójcy Świętej) odbędzie się zebranie z rodzicami, którzy w przyszłym roku szkolnym po raz pierwszy posyłają dzieci do „Ochronki”.
  11. Jutro odbędą się uroczystości pogrzebowe Antoniego Urlik. Wprowadzenie ciała o godzinie 1030, Msza św. żałobna o godzinie 1100. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

   


  Zesłanie Ducha Świętego
  9.05.2019 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o godzinie 630, 930, 1700 i 1815. Zachęcamy do świątecznego nastroju tego dnia i uczestniczenia we Mszy Św. O godz. 19:15 spotkanie Koła Nauczycieli i Wychowawców.
  3. W przyszłą niedzielę przypada niedziela Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się Odpust Parafialny. W tym dniu sumę odpustową odprawi oraz kazania wygłosi ks. Kazimierz Markowicz. Prosimy o wystąpienie wszystkich asyst oraz o ustrojenie i przygotowanie figur na procesję. O oprawę muzyczną prosimy Chór Św. Rocha. Dzieci pierwszokomunijne niech ubiorą swoje stroje – dziewczynki sypią kwiaty, a chłopcy dzwonią dzwonkami. Ze względu na odpust parafialny w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o godz. 12:30, zmiana tajemnic dla mężczyzn będzie w czwartą niedzielę po prymarii.
  4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. We wtorek przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie Bierzmowanych. Wyjazd w ramach zajęć szkolnych autobusem MPK z przystanku koło Rafy. Klasy 3 gimnazjum o 8:30, a klasy 8 o 8:50. Uczniowie zabierają ze sobą zgody rodziców na wyjazd i bilety. Rodziców prosimy o zmobilizowanie swoich dzieci. W tym dniu spotkanie Zespołu Synodalnego po nabożeństwie wieczornym.
  6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów.
  7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu zapraszamy na katechezę dla dorosłych po Mszy Św.
  8. W piątek o godz. 14:00 z parkingu przy kościele wyjazd dzieci na Saletyńskie Spotkania w Kobylance.
  9. W piątek o godzinie 1900 ostatnie przed wakacjami spotkanie grupy JP2.
  10. Trwają zapisy na wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Boże Ciało (20 czerwca). Koszt 15 zł, resztę dopłaca parafia. Zapisy od dziś u ks. Piotra do wyczerpania miejsc.
  11. Msze św. za ks. Grzegorza Wolaka od sąsiadów z ul. Grunwaldzkiej będą odprawione:
   11 grudnia o 17:00, 2 stycznia o 17:00, 6 lutego o 17:00, 5 marca o 17:00, 2 kwietnia o 18:00 i 7 maja o 18:00
  12. Msze św. z ul. Zalesie będą odprawione: 11 kwietnia o 18:00 i 2 listopada o 16:00
  13. W tym roku bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:
  • Przy Krzyżu Misyjnym: mieszkańcy z ul. Lisa – odpowiedzialni: Państwo Kosalowie, Świerkulowie, Klimkowie, Turcikowie.
  • Przy kościele Św. Rocha: mieszkańcy z ul. Ruczaj – odpowiedzialni: Państwo Szkaradkowie, Bochenek, Kyrc, Koterla, Ryba.
  • Przy dębie: mieszkańcy z ul. Trzy domki – odpowiedzialni: wszyscy mieszkańcy.
  • Na skrzyżowaniu: mieszkańcy z ul. Wita Stwosza – odpowiedzialni: Państwo Gargulowie, Jaskulscy, Kuligowie, Wójcikowie, Wysowscy.

  Prosimy, aby w przygotowaniu ołtarza wzięli udział wszyscy mieszkańcy danej ulicy. Za trud składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. 2 lipca odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy u p. Urszuli Kościsz. Cena około 50 zł.


  VII Niedziela Wielkanocna –
  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2.06.2019 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego będzie dzisiaj o godzinie 1630 po litanii do Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia po nabożeństwie czerwcowym.
  2. W tym miesiącu wyjątkowo Chrzest Św. będzie udzielany o godzinie 930 ze względu na odpust parafialny Trójcy Świętej. Katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych będzie w środę o godzinie 1600 w kancelarii parafialnej.
  3. W poniedziałek o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Apostolstwo Modlitwy. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie w czwartek i piątek o godzinie 1700. W czwartek zapraszamy na modlitwy w intencji nowych powołań do służby Bożej.
  7. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego harmonogramu.
  8. W piątek o godzinie 1930 ostatnia przed wakacjami Msza Św. młodzieżowa. Zapraszamy wszystką młodzież i sympatyków młodzieży do licznego udziału.
  9. W piątek po Mszy Św. młodzieżowej o godzinie 2030 spotkanie wszystkich, którzy na wakacje udadzą się m.in. do Czarnogóry. Osoby niepełnoletnie przychodzą obowiązkowo z Rodzicem. Wtedy też należy uiścić pieniądze, które pozostały do zapłaty.
  10. W sobotę o godz. 8:30 wyjazd ministrantów na wycieczkę w Pieniny i do Krościenka. Zapisy  do dzisiaj u ks. Sebastiana.
  11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha. Odbędzie się także zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań.
  12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
  13. Zarząd Osiedla Dąbrówka zaprasza na zebranie Budowy Domu Kultury i spraw bieżących, które odbędzie się 6 czerwca o godzinie 1800 w szkole podstawowej.
  14. Msze Św. z ulicy Bohaterów Orła Białego odprawione zostaną:
   • 1 styczeń – godzina 1100
   • 11 luty – godzina 1700
   • 24 marzec – godzina 1700
   • 2 maj – godzina 1800
   • 1 czerwiec – godzina 1800
   • 1 lipiec – godzina 1800
   • 14 sierpień – godzina 1800
   • 2 listopad – godzina 1715

  VI Niedziela Wielkanocna
  26.05.2019 r.

  1. W dniu dzisiejszym nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość prymicyjną ks. Grzegorza Wolaka. Otoczmy Go serdecznymi modlitwami, aby był kapłanem według Serca Jezusowego.
  2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwem majowym. Prosimy o liczne uczestnictwo dzieci i młodzieży w ostatnim tygodniu maja. Dorosłych prosimy, aby przychodzili wraz z dziećmi i wnukami.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek wyjątkowo nabożeństwo majowe dla dzieci będzie o godz. 17:30, a po nim Msza św. i nabożeństwo do św. O. Pio, w czasie którego również odmówimy litanię do Matki Bożej. Wspólnie będziemy omadlać problemy dotyczące świata i naszej Ojczyzny.
  5. W piątek o godzinie 1930 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
  6. W piątek święto Nawiedzenia NMP oraz rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
  7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, o które prosiła sama Maryja. Prosimy, aby tym miesiącu figurkę Matki Bożej poniosły dziewczęta z DSM.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 16:30 przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy w czerwcu do uczczenia Serca Jezusowego.

  V Niedziela Wielkanocna
  19.05.2019 r.

  1. W naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie bardzo wielka uroczystość Prymicji księdza Grzegorza Wolaka. Każde powołanie jest oznaką żywotności religijnej parafii. Prosimy mieszkańców ulicy Grunwaldzkiej, Dąbrówki i Orła Białego o pomoc w przystrojeniu trasy, którą będzie przejeżdżał ksiądz prymicjant. Obejmijmy Go gorącą modlitwą aby był Kapłanem według Bożego Serca. Msza Św. Prymicyjna celebrowana będzie przez księdza Grzegorza o godzinie 1230 zakończona procesją eucharystyczną i błogosławieństwem prymicyjnym. Zapraszamy do licznego udziału i wystąpienia wszystkich asyst w czasie procesji. Rodziców prosimy aby przyprowadzili dzieci – chłopców do dzwonienia a dziewczynki do sypania kwiatków.
  2. Przed Mszą Św. Prymicyjną Rodzice pobłogosławią Syna na drogę kapłańską a potem przywitają Go Ksiądz Proboszcz, Dzieci przedszkolne, Ministranci, Młodzież i Rodzina z parafii.
  3. Święcenia księdza prymicjanta odbędą się w sobotę o godzinie 900 w Katedrze Tarnowskiej. Przywitanie przy bramie na ulicy Grunwaldzkiej o godzinie 1700, następnie udamy się do kościoła. Zgodnie z tradycją Prymicjant odprawi nabożeństwo majowe o godzinie 1800. Zachęcamy do licznego udziału.
  4. Dzisiaj o godzinie 1545 zapraszamy na adorację Pomocników Maryi a po niej odśpiewamy litanię Loretańską. Msza Św. o godzinie 1700.
  5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W środę wspomnienie Św. Rity. Zapraszamy wszystkich czcicieli i tych, którzy mają różne zakręty w swoim życiu zwane krzyżami. Będą poświęcane róże, figi i czerwone świece. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym upiększone zostało prezbiterium. Bóg zapłać!
  8. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
  9. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych.
  10. Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Barbara Popiela, Eugenia Popardowska i Jan Żelazko. Pogrzeb śp. Jana będzie jutro o godz. 14:00, a pół godziny wcześniej różaniec.

  IV Niedziela Wielkanocna
  12.05.2019 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Na Mszy Św. o godzinie 1230 Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV.
  2. W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów.
  3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1730 przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się nabożeństwo wynagradzające za grzechy znieważania obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski. Serdecznie na nie zapraszamy.
  4. W środę w szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się egzamin przed Sakramentem Bierzmowania dla klas VII. Zapraszamy rodziców. Klasa VIIa o godzinie 1500, klasa VIIb 1530 i klasa VIIc godzina 1600.
  5. W środę po Mszy Św. wieczornej zbiórka lektorów.
  6. W czwartek Święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
  7. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo zapraszamy uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum.
  8. Spotkania grupy młodzieżowej JP2 w piątek po Mszy Św. młodzieżowej i w sobotę o godzinie 900.
  9. W sobotę o godz. 945 ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z języka niemieckiego. O godzinie 1200 spotkanie DSM.
  10. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów. O godzinie 1545 odbędzie się adoracja Pomocników Maryi. Zapraszamy wszystkie dzieci.
  11. W dniach 14-16 czerwca w Kobylance odbędzie Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Zachęcamy dzieci szkolne do wzięcia udziału. Koszt 100 zł. Przejazd autobusem pokrywa parafia. Zapisy u ks. Sebastiana do niedzieli 19 maja.

  III Niedziela Wielkanocna
  5.05.2019 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Obejmijmy modlitwą dzieci i rodziców, aby przelali do serc wiarę katolicką. Rozpoczyna się biały tydzień. Rodzice przyprowadzają dzieci na majówkę i zostają na Mszę Św.
  2. Dzisiaj również rozpoczyna się tydzień Biblijny. Pochylajmy się w domach nad Słowem Bożym.
  3. W poniedziałek o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
  4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W środę Uroczystość Św. Stanisława – głównego patrona diecezji. O godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza dla rodziców, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca. W tym dniu o godzinie 1900 spotkanie dzieci klas IV wraz z rodzicami przed Uroczystością Rocznicy I Komunii Św., która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 1230.
  6. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
  7. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
  8. W sobotę o godz. 945 zajęcia z języka niemieckiego a o godzinie 1200
  9. W sobotę o godzinie 815 z parkingu przy kościele wyjazd na Pielgrzymkę do Łagiewnik dzieci komunijnych.
  10. W środę, 15 maja w szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się egzamin przed Sakramentem Bierzmowania dla klas VII. Zapraszamy rodziców. Klasa VIIa o godzinie 1500, klasa VIIb 1530 i klasa VIIc godzina 1600.
  11. Elitarne Liceum Ogólnokształcące i Fundacja Bezpiecznie do Celu zaprasza na Festyn Charytatywny dla niepełnosprawnych Julki i Kamili, który odbędzie się 11 maja w godzinach 1100 – 1700 w kampusie WSB przy ulicy Zielonej 27.
  12. W przyszła niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie.
  13. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań. Serdecznie zapraszamy
  14. Z naszej parafii odszedł do wieczności ojciec Kazimierz Michulec, jezuita. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.


  Niedziela Miłosierdzia Bożego
  28.04.2019 r.

   
  DZISIAJ
  Niedziala Miłosierdzia
  28.04.2019 r.
  Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Bożego.

  O godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.

  Dzisiaj składka do puszek na Caritas diecezjalny w Tarnowie.

  Niedziela modlitw za kierowców.

  Poniedziałek
  W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów.

  Święto św. Katarzyny Sienejskiej – patronki Europy

  Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

  Wtorek
  We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

  Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe. Zachęcamy rodziców aby przypominali i zachęcali dzieci do przychodzenia na majówki.

  O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.

  Uroczystość św. Wojciecha bp. i męczennika – głównego patrona Polski.

  Środa
  W środę o godzinie 900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2. W tym dniu także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Wspomnienie św. Józefa rzemieślnika – Święto Pracy

  Czwartek
  W czwartek o godzinie 1700 spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy bardzo serdecznie o przychodzenie w czwartki na Mszę Św. i nabożeństwo, które jest ofiarowane jest za kapłanów i o nowe powołania.

  Wspomnienie św. Atanazego, bp. i doktora Kościoła.

  Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za granicą

  Piątek W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny.

  Msze Święte jak w każdą niedzielę, tj. 730, 930, 1100, 1230, majówka o godzinie 1630 i Msza Św. 1700.

  Wyjątkowo ze względu na Uroczystość NMP do chorych udamy się w innym terminie.

  Dzień modlitw za Emigrację, rocznica Konstytucji 3 maja 1791 r.

  Nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

  Sobota
  Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.

  W sobotę zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie. O poniesienie figurki prosimy lektorów.

  O godzinie 1600 zapraszamy na spowiedź osoby związane z I Komunią Św.

  Wspomnienie św. Floriana męczennika. Święto patronalne strażaków.

  Niedziela Biblijna

  5.05.2019 r.

  W niedzielę o godzinie 1100 Uroczystość I Komunii Świętej. Nie będzie Mszy o godzinie 1230.

  Rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego.

  dodatkowo:

  Kurs przedmałżeński
  Parafia NSPJ zaprasza na kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie 13 maja o godzinie 1800. Zakończenie kursu 23 maja.
   

  Ogłoszenia z ambony

  1. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Bożego. O godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630. Dzisiaj składka do puszek na Caritas diecezjalny w Tarnowie.
  2. W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów.
  3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe. Zachęcamy rodziców aby przypominali i zachęcali dzieci do przychodzenia na majówki. O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
  4. W środę o godzinie 900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2. W tym dniu także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek o godzinie 1700 spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy bardzo serdecznie o przychodzenie w czwartki na Mszę Św. i nabożeństwo, które jest ofiarowane jest za kapłanów i o nowe powołania.
  6. W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte jak w każdą niedzielę, tj. 730, 930, 1100, 1230, majówka o godzinie 1630 i Msza Św. 1700. Wyjątkowo ze względu na Uroczystość NMP do chorych udamy się w innym terminie.
  7. W sobotę zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie. O poniesienie figurki prosimy lektorów.
  8. W sobotę o godz. 945 zajęcia z języka niemieckiego a o godzinie 1200
  9. W niedzielę o godzinie 1100 Uroczystość I Komunii Świętej. Nie będzie Mszy o godzinie 1230. W sobotę o godzinie 1600 zapraszamy na spowiedź osoby związane z niedzielną uroczystością.
  10. Parafia NSPJ zaprasza na kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie 13 maja o godzinie 1800. Zakończenie kursu 23 maja. Szczegóły w internecie.


  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  21.04.2019 r.

   
  DZISIAJ
  ZMARWYCHWSTANIE
  21.04.2019 r.

  Dzisiaj Niedziela Zmartwyhwstania Pańskiego. Nieszporami o godz. 1630 kończy się Triduum Paschalne. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Nieszporach, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, o którą prosił Jezus Miłosierny.

   

  Poniedziałek

  Drugi dzień świąt

  Drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w niedzielę, chrzty o godz. 1230. Nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 1700. Nowenna w tym dniu będzie po prymarii.

  Składka przeznaczona jest na Wyższe Uczelnie Katolickie.

  Wtorek
  We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

  O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.

  Środa
  W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Na Mszy Św. wieczornej przyjęcie 6 chłopców do grona ministrantów.

  Czwartek
  W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio, który przez Sakrament Pokuty rozsiewał Boże Miłosierdzie. Serdecznie zapraszamy.
  Piątek W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.

  Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  Sobota
  Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.

  W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

  Dla grupy młodzieżowej JP2 i lektorów organizowana jest wycieczka do rezerwatu przyrody w Nowym Targu, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu i na wody termalne w Chochołowie. Wyjazd jest finansowany z ofiar za babeczki wielkanocne, za co serdecznie parafianom dziękujemy. Informacje i zapisy do wtorku włącznie u ks. Piotra.

  Niedziela MIŁOSIERDZIA

  28.04.2019 r.

  O godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.

  Po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.

  Zbiórka do puszek na diecezjalny Caritas.

  dodatkowo:

  Podziękowanie Wszystkim, którzy swoją pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.
  Gloria Tibi Trinitas
  Na stoliku znajduje się świąteczne wydanie biuletynu parafialnego „Gloria Tibi Trinitas”. Zachęcamy do lektury.

   

  OGŁOSZENIA Z AMBONY

  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  21.04.2019 r.

  1. Dzisiaj Nieszporami o godz. 1630 kończy się Triduum Paschalne. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Nieszporach, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, o którą prosił Jezus Miłosierny.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w niedzielę, chrzty o godz. 1230. Nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 17:00. Nowenna w tym dniu będzie po prymarii. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Uczelnie Katolickie.
  3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszy Św. wieczornej przyjęcie 6 chłopców do grona ministrantów.
  5. W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio, który przez Sakrament Pokuty rozsiewał Boże Miłosierdzie. Serdecznie zapraszamy.
  6. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
  7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę o godz. 945 zajęcia z języka niemieckiego a o godzinie 1200
  9. W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
  10. W sobotę dla grupy młodzieżowej JP2 i lektorów organizowana jest wycieczka do rezerwatu przyrody w Nowym Targu, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu i na wody termalne w Chochołowie. Wyjazd jest finansowany z ofiar za babeczki wielkanocne, za co serdecznie parafianom dziękujemy. Informacje i zapisy do wtorku włącznie u ks. Piotra.
  11. Wszystkim, którzy swoją pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.
  12. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.
  13. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.
  14. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na diecezjalny Caritas.
  15. Na stoliku znajduje się świąteczne wydanie biuletynu parafialnego „Gloria Tibi Trinitas”. Zachęcamy do lektury.

  Archiwum:

  VI Niedziela Wielkiego Postu

  Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
  14.04.2019 r.

   Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 1230 konkurs palm. Gorzkie Żale o godzinie 1600. Młodzież z grupy JP2 rozprowadza świeże i smaczne babki wielkanocne. Ofiary przeznaczone będą na cele młodzieży.

  1. Dzisiaj popołudniu młodzież uda się do chorych z życzeniami świątecznymi.
  2. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zbiórka aspirantów.
  3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. We wtorek po Mszy Św. zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
  5. W środę Nowenna Do Matki Boże Nieustającej Pomocy. Wyjątkowo w tym dniu odbędzie się nabożeństwo do Św. Rity. Serdecznie zapraszamy.
  6. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nabożeństwa rozpoczynają się o godzinie 1800. Rano w Triduum o godzinie 800 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Komunia Święta w te dni może być udzielana tylko podczas wieczornych nabożeństw.
  7. Prosimy Pana Piotra Konstantego o zorganizowanie Honorowej Straży Grobu Pańskiego.
  8. W czwartek o godzinie 2100 przy ciemnicy adorację prowadzi Arcybractwo Konającego Serca Pana Jezusa i Jego Bolesnej Matki. Serdecznie zapraszamy.
  9. W piątek o godzinie 1500 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia. Odmówimy koronkę i Drogę Krzyżową.

  Adoracje przy Grobie Pańskim prowadzą:

  • O godzinie 1200-1300 – dzieci szkolne pod przewodnictwem DSM i scholi
  • O godzinie 2100-2200 – młodzież grupy JP2
  • O godzinie 2200-2330 – dorośli i chór św. Rocha
  • O godzinie 2330-2400 – Honorowa Straż Grobu Pańskiego
  1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy też, aby zachować post w Wielką Sobotę do Wigilii Wielkanocnej. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą.
  2. W Wielką Sobotę o godzinie 800 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie pokarmów od godziny 830 do 1300 co pół godziny. Nadmieniamy, iż nowenna w Wielką Niedzielę będzie po nieszporach.
  3. Prosimy o przybranie Krzyży misyjnych i przydrożnych z okazji Wielkiego Piątku.
  4. Prosimy Panów o przygotowanie baldachimu i o wystąpienie wszystkich asyst na Procesji Rezurekcyjnej w Wielką Sobotę. Na nabożeństwo Wielkiej Soboty prosimy Wiernych o przyniesienie świec.
  5. W kościele został zamontowany zbiornik na wodę święconą. Jest to dar bierzmowanych. Aby pobrać wodę należy nacisnąć przycisk na kraniku.
  6. Ze względu na zwyczaj śniadania wielkanocnego zmiana tajemnic Różańca Św. dla panów będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (28 kwietnia).
  7. Serdecznie dziękujemy panom za zasponsorowanie przycięcia krzewów wokół kościoła.
  8. Młodzieży dziękujemy za przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej.