Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu
05.04.2020 r.

 1. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 5 osób (wliczając siostry zakonne i tylko osoby, które zamówiły Mszę św.). Dlatego na każdą Mszę św. do kościoła może przyjść tylko jedna osoba z danej intencji po uprzednim zgłoszeniu u Ks. Proboszcza.
 2. W związku z ograniczoną liczbą wiernych w kościele od przyszłej niedzieli do odwołania Msze św. w niedziele będą o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 17:00Intencja z Mszy o 12:30 będzie odprawiana o godz. 17:00.  Dzisiaj o godz. 16:30 przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Gorzkie Żale.
 3. Od jutra Msze św. wieczorne w dni powszednie o godz. 18:00. Zachęcamy do duchowej łączności poprzez radio i stronę parafialną. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, aby wraz z nimi przeżywały Mszę świętą.
 4. Przyjmujmy Komunię św. duchową. Do transmisji religijnej należy przygotować się wewnętrznie i zewnętrznie, czyli zadbać o wyłączenie telefonu, porządek w pokoju, nie mówiąc o znakach religijnych. Przed Mszą św. można odmówić jedną z ulubionych modlitw przed Komunią, a w chwili jej rozdawania w kościele, upokorzyć się przed Panem Jezusem, wyznać Mu miłość i przyjąć do duszy.
 5. Spowiedź codziennie w dni powszednie od godz. 17:00 do 17:50. Prosimy, aby w kościele w czasie sakramentu pokuty nie przebywało więcej niż 5 osób. Starajmy się zachować bezpieczną odległość.
 6. Codziennie o godz. 20:30 przez cały czas epidemii my kapłani modlimy się na różańcu w kaplicy Św. Rodziny na plebanii, a siostry służebniczki w swoim domu zakonnym. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę w swoich domach.
 7. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby w kościele w jednym momencie nie było więcej niż 5 osób.
 8. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. W związku z tym w Godzinie Miłosierdzia od 15:00 do 16:00 będziemy udzielali Komunii św. co 10 minut po 5 osób. W tym dniu Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 6:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. młodzieżowej.
 9. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa w tym miesiącu nie będzie wyjazdu do chorych poza wypadkiem niebezpieczeństwa śmierci.
 10. Można nabyć jeszcze paschaliki i baranki, które są pod figurą św. s. Faustyny i św. Antoniego. Ofiarę wrzucamy do puszek.
 11. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Będziemy słuchać opisu Męki Pańskiej. O godz. 16:30 Gorzkie Żale.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Janina Oleksy i Kinga Tyrkiel. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

III Niedziela WIELKIEGO POSTU
 

 1. Kolejny tydzień Wielkiego Postu przeżywamy w trudnej sytuacji ze względu na zagrożenie koronawirusem. Po każdej Mszy św. zostańmy do końca, by wspólnie odśpiewać Suplikację.
 2. Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę do św. Rocha, która będzie odprawiana po mszy rannej i wieczornej. Tekst nowenny i litanii do Św. Rocha został umieszczony na stronie parafialnej. Zachęcamy też do prywatnego odmawiania w domach z całymi rodzinami.
 3. Ksiądz Biskup Andrzej Jeż udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej wszystkim diecezjanom. Szczególnie prosimy by w domach pozostały osoby z jakąkolwiek infekcją. Podkreślamy, że jest to rozwiązanie tylko tymczasowe i niech każdy postępuje według własnego uznania i roztropności.
 4. Osobom, które pozostają w domach uruchomiliśmy transmisję wideo z naszego kościoła na naszej stronie parafialnej oraz możliwość wysłuchania w radiu na falach 102,9.
 5. Ponadto:

a) znak pokoju przekazujemy przez skinienie głowy, bez podawania rąk,

b) cześć Krzyżowi oddajemy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,

c) powstrzymujemy się od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie,

d) na kratki konfesjonałów nakładamy folie ochronne,

e) rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą,

f) przypominamy, że przepisy liturgiczne dopuszczają przyjmowanie Komunii Świętej na rękę,

g) rekolekcje parafialne i sakrament bierzmowania przeniesione są na terminy późniejsze, a w ciągu tygodnia sprawowane będą tylko Msze św. z modlitwą do św. Rocha.

6. Błogosławieństwo dzieci przy Komunii Św. udzielamy tylko przez znak krzyża nad głową dziecka.

7. Zachęcamy do przestrzegania sugerowanych odległości między sobą w ławkach i na kościele oraz zachowanie środków ostrożności.

8. Obecna sytuacja wymusiła odwołanie spotkań wszystkich grup parafialnych.

9. W ciągu tygodnia nasz kościół będzie otwarty przez cały dzień, aby umożliwić wszystkim indywidualną modlitwę. Zachęcamy do modlitw przebłagalnych za grzechy i prośby o ustanie panującego wirusa.

10. Zachęcamy również do korzystania z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia, do czego zachęcają biskupi, aby uniknąć tłumów przed świętami.

11. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

12. W czwartek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.

13. W piątek zachęcamy do prywatnego odprawiana Drogi Krzyżowej w domu lub w kościele w ciągu dnia.

14. W piątek o godzinie 1830 odbędzie się Msza Św. młodzieżowa.

15. Nabożeństwo do św. Rity odbędzie się w innym terminie.

16. Panie z Oddziału Caritas rozprowadzają paschaliki i baranki wielkanocne.

 

II Niedziela WIELKIEGO POSTU
 

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na fundusz misyjnych „Ad Gentes”. Zapraszamy na Gorzkie Żale, które są odprawiane o godzinie 1600.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W środę katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci będą chrzczone w trzecią niedzielę miesiąca.
 5. W czwartek po Mszy św. katecheza dla dorosłych w Sali św. Józefa.
 6. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i młodzieży.
 7. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2. Można u ks. Piotra wpłacać kolejne raty na pielgrzymkę do Włoch.
 8. W sobotę nauka języka niemieckiego od godziny 945, a o godzinie 1030 spotkanie DSM.
 9. W najbliższą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Panów.
 10. Bierzmowanie dla młodzieży przygotowującej się w naszej parafii odbędzie się we wtorek 17 marca w kościele MB Niepokalanej o godzinie 1800. Kandydatów obowiązkowo zapraszamy do modlitwy w sobotę i poniedziałek na godzinę 1700 w ramach TRIDUUM przed bierzmowaniem. Zachęcamy do udziału także rodziców.
 11. Z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Jan Pacyna. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

I Niedziela WIELKIEGO POSTU
 

 1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale, które są odprawiane o godzinie 1600.
 2. Dzisiaj po Mszach Św. młodzież zbiera do puszek na leczenie i rehabilitację chorej Gabrysi Szewczyk.
 3. W poniedziałek o godzinie 1600 adorację prowadzi Apostolstwo Modlitwy. Serdecznie zapraszamy. Po Mszy Św. spotkanie Caritas.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona procesją Eucharystyczną.
 5. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na zbiórkę ministrantów.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie redakcji gazety Gloria Tibi Trinitas.
 7. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca w czwartek i w piątek od godziny 1600.
 8. W czwartek zapraszamy na modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 9. W piątek do chorych udamy się wg ustalonego harmonogramu.
 10. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych.
 11. W piątek o godzinie 1830 Msza Św. i Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich młodych duchem. Około godziny 1950 spotkanie w sprawie pielgrzymki do Włoch i możliwość wpłaty kolejnej raty i uzupełnienia potrzebnych danych osobowych.
 12. W sobotę nauka język niemieckiego od godziny 945, a o godzinie 1030 spotkanie DSM.
 13. W sobotę zachęcamy do praktykowania pierwszych sobót miesiąca.
 14. W najbliższą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Pań.
 15. Panie z oddziału Caritas rozprowadzają paschaliki i baranki wielkopostne.
 16. Do grona lektorów zostało przyjętych 12 nowych lektorów. Gratulujemy rodzicom i prosimy by przypominali o obowiązkowym służeniu.
 17. W naszej parafii od 6 lat trwa we wtorki całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.  To wielki dar dla nas, ale też i duża odpowiedzialność, aby Pan Jezus w ciągu dnia nie pozostawał sam. Dziękujemy tym, którzy regularnie o stałych godzinach trwają przy Jezusie i prosimy jeszcze inne chętne osoby, by uzupełniły braki i w zakrystii zapisały się na wybraną godzinę adoracji.
 18. Dziękujemy również za bardzo pozytywną odpowiedź na inicjatywę dnia postu o chlebie i wodzie w intencji ożywienia wiary w obecność Jezusa w Eucharystii dla naszych parafian. Można jeszcze włączyć się w to dzieło i zapisać w zakrystii.
 19. Za tydzień zbiórka do puszek na fundusz misyjnych „Ad Gentes”.
 20. Dzisiaj po Mszach Świętych z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 21. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Stefania Nowogórska. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

VII Niedziela Zwykła
 

 1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo 40-godzinne. Będziemy przepraszać za grzechy swoje i innych ludzi.
 • Po Mszy Św. o godz. 1230 – dzieci szkolne oraz Pomocnicy Maryi
 • Od 1400-1500 – osoby prowadzące samodzielne życie
 • Od 1500-1600 – młodzież
 • Od 1600-1700 – rodzice (o godzinie 1630 nieszpory)
 1. We wtorek całodzienna adoracja zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. zbiórka ministrantów.
 2. W środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. Wielkanocnej. Msze Św. w naszej parafii będą: 630, 1600, 1715. Na Mszach Św. będzie posypanie głów popiołem na znak przyjęcia pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta i abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne.
 3. Z racji Wielkiego Postu przeżywając Rok Duszpasterski pt. „Eucharystia daje życie – wielka tajemnica wiary” w naszej parafii podejmiemy inicjatywę 40-dniowego postu o chlebie i wodzie w intencji naszych rodzin, dzieci i młodzieży o pogłębienie wiary w Żywego Jezusa Eucharystycznego. Każdy z nas może wpisać się na 1 dzień postu o chlebie i wodzie w tej intencji, zapisy w zakrystii. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy. Zachęcamy też do podjęcia wstrzemięźliwości od alkoholu na czas Wielkiego Postu – wpisy do księgi trzeźwościowej w zakrystii.
 4. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie synodalne.
 5. W środę o godzinie 1800 zbiórka kandydatów na lektorów.
 6. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do św. Ojca Pio. Razem z nim będziemy wypraszać potrzebne łaski dla współczesnego świata.
 7. W piątek o godzinie 1600 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godzinie 1700 dla starszych i młodzieży, a po niej Msza Św.
 8. W piątek o godzinie 1900 zapraszamy na spotkanie młodzieżowe grupy JP2.
 9. W sobotę o godzinie 1600 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po adoracji błogosławieństwo rodziców oczekujących potomstwa.
 10. W niedzielę o godzinie 1600 rozpoczynamy nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy do licznego udziału.
 11. Zarząd osiedla Dąbrówka zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie Internetu światłowodowego w SP nr 9 w środę o godzinie 1900.
 12. W przyszłą niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu o godzinie 1700 odbędzie się koncert charytatywny wspierający leczenie Gabrysi Szewczyk walczącej z nieoperacyjnym guzem pnia mózgu. Po Mszach Św. odbędzie się zbiórka do puszek na jej leczenie i rehabilitację. Więcej informacji na plakacie .
 13. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Elżbieta Popiela. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

VI Niedziela Zwykła
 

 1. We wtorek całodzienna adoracja zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek o godzinie 1515 z parkingu przy kościele Matki Bożej Niepokalanej wyjazd kandydatów na kurs lektorski.
 4. W piątek o godzinie 1830 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Po Mszy Św. krótkie spotkanie.
 5. W sobotę o godzinie 945 spotkanie grupy religijno-językowej, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 6. W sobotę o godzinie 1700 nabożeństwo do św. Rity. Wszystkich, którzy mają różne problemy, krzyże – Ta Święta ma dar skutecznego rozwiązywania. Wszystkich czcicieli serdecznie zapraszamy.
 7. W najbliższą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo 40-godzinne, które ma na celu wynagrodzenie za grzechy karnawału. Przepraszamy za grzechy swoje i innych ludzi.
 • Po Mszy Św. o godz. 1230 – dzieci szkolne oraz Pomocnicy Maryi, którzy przeprowadzą swoją adorację.
 • Od 1400-1500 – osoby prowadzące samodzielne życie
 • Od 1500-1600 – młodzież
 • Od 1600-1700 – rodzice (o godzinie 1630 nieszpory)

 


V Niedziela Zwykła
 

 1. W poniedziałek po Mszy św. zbiórka ministrantów.
 2. We wtorek Światowy Dzień Chorego – Matki Bożej z Lourdes. Emerytów i rencistów oraz chorych zapraszamy na wieczorną Mszę Św., w czasie której udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Przez cały dzień trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej zbiórka kandydatów na lektorów, a o godz. 1900 spotkanie grupy młodzieżowej Jana Pawła II.
 6. W sobotę o godzinie 945 spotkanie grupy religijno-językowej, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, a po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Panów.