I Niedziela Adwentu
27.11.2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania, nawrócenia i nadziei. W dni powszednie zapraszamy dzieci z lampionami na roraty o godzinie 17:00. Rodziców, dziadków prosimy o systematyczne przyprowadzanie dzieci.
  2. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które prowadzi sercanin, ks. Michał Olszewski.
  3. Można nabywać świece Caritas. Znajdują się przy figurach św. Antoniego i św. Faustyny. Ofiara za dużą świece to 25 zł, a za małą 10 zł.
  4. Dzisiaj o 16:30 Różaniec z wypominkami.
  5. W poniedziałek i wtorek Msza Święta z nauką rekolekcyjną sprawowana będzie o godzinie 7:00 i 17:00. Na 20:00 w poniedziałek i wtorek zapraszamy na Apel Jasnogórski.
  6. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zbiórka aspirantów.
  7. We wtorek z racji na spowiedź rekolekcyjną nie będzie adoracji.
  8. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od 7:30-9:00 i od 16:00-17:00.
  9. Program rekolekcji i spowiedzi znajduje się w gablotach i na naszej parafialnej stronie internetowej.
  10. W środę nowenna do Matki Bożej i ostatnie wypominki.
  11. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania do służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godziny 16:30 i w piątek od godziny 16:00.
  12. Do chorych w piątek udamy się wg ustalonego harmonogramu.
  13. W piątek przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. W piątek o 18:30 Msza Święta młodzieżowa. Jest to obowiązkowe spotkanie dla klas siódmych, które przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
  14. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Rozprowadzane będą w zakrystii.
  15. W sobotę na 9:30 do dolnego kościoła zapraszamy dzieci ze scholi ochronkowej, DSM, aspirantów, ministrantów, lektorów, grupę młodzieżową i zespoły młodzieżowe na spotkanie ze św. Mikołajem.
  16. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Stanisław Wolski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.