Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela Zwykła

23.06.2019 r.

 1. Dzisiaj we wszystkich kościołach śpiewamy po Mszach Św. przebłagalne suplikacje za grzechy profanacji, które miały miejsce w ostatnim czasie a dotykały największych tajemnic naszej wiary i kultu świętych. Dzisiaj zapraszamy także na ostatnią w tym roku adorację Pomocników Maryi, która odbędzie się o godzinie 1545.
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzinom za zbudowanie ołtarzy na Boże Ciało. Bardzo cieszymy się, że rodziny te robiły z radością i wiarą w obecność Pana Jezusa pod postacią chleba.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę wyjątkowo będzie nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Najpierw odbędzie się procesja, na której śpiewa się litanię do Serca Pana Jezusa a potem Msza Św. i adoracja do Świętego Stygmatyka.
 5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 7. W piątek o godzinie 1900 w Sali Św. Józefa (pod kościołem Trójcy Świętej) odbędzie się zebranie z rodzicami, którzy w przyszłym roku szkolnym po raz pierwszy posyłają dzieci do „Ochronki”.
 8. W sobotę (29 czerwca) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w naszej parafii o godzinie 630, 930, 1700, 1815. W tym dniu w modlitwach w sposób szczególny trzeba pamiętać o Ojcu Świętym Franciszku, któremu przypadło rządzić Kościołem w bardzo trudnych czasach. Składka przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego, jest to tzw. świętopietrze.
 9. W przyszłą niedzielę będzie jeszcze Msza św. o godzinie 1230. Przez okres wakacyjny tej Mszy Św. nie ma.
 10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych.
 11. Msze Św. z ulicy Wita Stwosza będą odprawione:
  • 22 grudnia 2019 o godzinie 730
  • 6 stycznia 2020 o godzinie 930
  • 16 lutego 2020 r. o godzinie 930.
  • 14 czerwca 2020 o godzinie 930.
  • 20 września 2020 r. o godzinie 1100.
  • 8 listopada 2020 r. o godzinie 1100.

XI Niedziela Zwykła
16.06.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Trójcy Świętej. Kazania głosi ks. prałat Kazimierz Markowicz. Uroczysta suma o godzinie 1100 z procesją eucharystyczną, na którą zapraszamy wszystkie asysty.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1730 spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego i Bożym Ciałem. Zachęcamy do skorzystania.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W środę zakończenie roku szkolnego.
 • O godzinie 800 – Msza Św. dla klas 0-III szkoły podstawowej.
 • O godzinie 930 – Msza Św. dla klas IV-VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum.
 • O godzinie 1515 – Msza Św. dla „Ochronki”
 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godzinie 930 odbędzie się procesja eucharystyczna. Za pobożny udział można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkie asysty do wzięcia udziału, dziewczynki do sypania kwiatków a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Msze Św. w naszej parafii: 730, 930 z procesją eucharystyczną, 1130, o godzinie 1630 nabożeństwo czerwcowe i Msza Św. godzina 1700. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na hospicja i cele charytatywne.
 3. W Boże Ciało o godzinie 1420 z parkingu przy plebanii wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa.
 4. Od piątku rozpoczyna się „oktawa” Bożego Ciała. Procesje są po Mszy Św. wieczornej, w czasie których będzie śpiewana litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy o udział wszystkich asyst i dzieci komunijnych. Prosimy także o sypanie kwiatków i dzwonienie. Z tej racji nie będzie w piątek Mszy św. młodzieżowej.
 5. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity. Czasy są trudne a ta święta ma łaskę rozwiązywania najtrudniejszych problemów. Wyjątkowo procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa będzie o godzinie 1800. Później Msza św. i nowenna do św. Rity.
 6. W sobotę Mszą św. w kościółku św. Rocha o godzinie 800 rozpocznie się IX Charytatywny Bieg i Festyn Świętego Rocha pod hasłem „Biegniemy po zdrowie i uśmiech dla Kacpra Basty”. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w biegu i festynie. Zapisy trwają do poniedziałku, tj. 17 czerwca.
 7. Dzisiaj i przez okres wakacyjny nie będzie Mszy Św. dla dzieci o godzinie 1230. Ostatnia Msza św. dla dzieci w przyszłą niedzielę, a  o godzinie 1545 zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym adorację Pomocników Maryi.
 8. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca św. dla panów.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 1830 na placu przy kościele Świętego Ducha w Nowym Sączu odbędzie się VI Koncert Uwielbieniowy „Pod sztandarem Jezusa”. Zachęcamy do udziału. Wyjazd młodzieży rowerami o godzinie 1800 spod plebanii.
 10. 28 czerwca (piątek) o godzinie 1900 w Sali Św. Józefa (pod kościołem Trójcy Świętej) odbędzie się zebranie z rodzicami, którzy w przyszłym roku szkolnym po raz pierwszy posyłają dzieci do „Ochronki”.
 11. Jutro odbędą się uroczystości pogrzebowe Antoniego Urlik. Wprowadzenie ciała o godzinie 1030, Msza św. żałobna o godzinie 1100. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 


Zesłanie Ducha Świętego
9.05.2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o godzinie 630, 930, 1700 i 1815. Zachęcamy do świątecznego nastroju tego dnia i uczestniczenia we Mszy Św. O godz. 19:15 spotkanie Koła Nauczycieli i Wychowawców.
 3. W przyszłą niedzielę przypada niedziela Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się Odpust Parafialny. W tym dniu sumę odpustową odprawi oraz kazania wygłosi ks. Kazimierz Markowicz. Prosimy o wystąpienie wszystkich asyst oraz o ustrojenie i przygotowanie figur na procesję. O oprawę muzyczną prosimy Chór Św. Rocha. Dzieci pierwszokomunijne niech ubiorą swoje stroje – dziewczynki sypią kwiaty, a chłopcy dzwonią dzwonkami. Ze względu na odpust parafialny w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o godz. 12:30, zmiana tajemnic dla mężczyzn będzie w czwartą niedzielę po prymarii.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie Bierzmowanych. Wyjazd w ramach zajęć szkolnych autobusem MPK z przystanku koło Rafy. Klasy 3 gimnazjum o 8:30, a klasy 8 o 8:50. Uczniowie zabierają ze sobą zgody rodziców na wyjazd i bilety. Rodziców prosimy o zmobilizowanie swoich dzieci. W tym dniu spotkanie Zespołu Synodalnego po nabożeństwie wieczornym.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów.
 7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu zapraszamy na katechezę dla dorosłych po Mszy Św.
 8. W piątek o godz. 14:00 z parkingu przy kościele wyjazd dzieci na Saletyńskie Spotkania w Kobylance.
 9. W piątek o godzinie 1900 ostatnie przed wakacjami spotkanie grupy JP2.
 10. Trwają zapisy na wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Boże Ciało (20 czerwca). Koszt 15 zł, resztę dopłaca parafia. Zapisy od dziś u ks. Piotra do wyczerpania miejsc.
 11. Msze św. za ks. Grzegorza Wolaka od sąsiadów z ul. Grunwaldzkiej będą odprawione:
  11 grudnia o 17:00, 2 stycznia o 17:00, 6 lutego o 17:00, 5 marca o 17:00, 2 kwietnia o 18:00 i 7 maja o 18:00
 12. Msze św. z ul. Zalesie będą odprawione: 11 kwietnia o 18:00 i 2 listopada o 16:00
 13. W tym roku bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:
 • Przy Krzyżu Misyjnym: mieszkańcy z ul. Lisa – odpowiedzialni: Państwo Kosalowie, Świerkulowie, Klimkowie, Turcikowie.
 • Przy kościele Św. Rocha: mieszkańcy z ul. Ruczaj – odpowiedzialni: Państwo Szkaradkowie, Bochenek, Kyrc, Koterla, Ryba.
 • Przy dębie: mieszkańcy z ul. Trzy domki – odpowiedzialni: wszyscy mieszkańcy.
 • Na skrzyżowaniu: mieszkańcy z ul. Wita Stwosza – odpowiedzialni: Państwo Gargulowie, Jaskulscy, Kuligowie, Wójcikowie, Wysowscy.

Prosimy, aby w przygotowaniu ołtarza wzięli udział wszyscy mieszkańcy danej ulicy. Za trud składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. 2 lipca odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy u p. Urszuli Kościsz. Cena około 50 zł.


VII Niedziela Wielkanocna –
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2.06.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego będzie dzisiaj o godzinie 1630 po litanii do Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia po nabożeństwie czerwcowym.
 2. W tym miesiącu wyjątkowo Chrzest Św. będzie udzielany o godzinie 930 ze względu na odpust parafialny Trójcy Świętej. Katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych będzie w środę o godzinie 1600 w kancelarii parafialnej.
 3. W poniedziałek o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Apostolstwo Modlitwy. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie w czwartek i piątek o godzinie 1700. W czwartek zapraszamy na modlitwy w intencji nowych powołań do służby Bożej.
 7. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego harmonogramu.
 8. W piątek o godzinie 1930 ostatnia przed wakacjami Msza Św. młodzieżowa. Zapraszamy wszystką młodzież i sympatyków młodzieży do licznego udziału.
 9. W piątek po Mszy Św. młodzieżowej o godzinie 2030 spotkanie wszystkich, którzy na wakacje udadzą się m.in. do Czarnogóry. Osoby niepełnoletnie przychodzą obowiązkowo z Rodzicem. Wtedy też należy uiścić pieniądze, które pozostały do zapłaty.
 10. W sobotę o godz. 8:30 wyjazd ministrantów na wycieczkę w Pieniny i do Krościenka. Zapisy  do dzisiaj u ks. Sebastiana.
 11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha. Odbędzie się także zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań.
 12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
 13. Zarząd Osiedla Dąbrówka zaprasza na zebranie Budowy Domu Kultury i spraw bieżących, które odbędzie się 6 czerwca o godzinie 1800 w szkole podstawowej.
 14. Msze Św. z ulicy Bohaterów Orła Białego odprawione zostaną:
  • 1 styczeń – godzina 1100
  • 11 luty – godzina 1700
  • 24 marzec – godzina 1700
  • 2 maj – godzina 1800
  • 1 czerwiec – godzina 1800
  • 1 lipiec – godzina 1800
  • 14 sierpień – godzina 1800
  • 2 listopad – godzina 1715

VI Niedziela Wielkanocna
26.05.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość prymicyjną ks. Grzegorza Wolaka. Otoczmy Go serdecznymi modlitwami, aby był kapłanem według Serca Jezusowego.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwem majowym. Prosimy o liczne uczestnictwo dzieci i młodzieży w ostatnim tygodniu maja. Dorosłych prosimy, aby przychodzili wraz z dziećmi i wnukami.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek wyjątkowo nabożeństwo majowe dla dzieci będzie o godz. 17:30, a po nim Msza św. i nabożeństwo do św. O. Pio, w czasie którego również odmówimy litanię do Matki Bożej. Wspólnie będziemy omadlać problemy dotyczące świata i naszej Ojczyzny.
 5. W piątek o godzinie 1930 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 6. W piątek święto Nawiedzenia NMP oraz rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
 7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, o które prosiła sama Maryja. Prosimy, aby tym miesiącu figurkę Matki Bożej poniosły dziewczęta z DSM.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 16:30 przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy w czerwcu do uczczenia Serca Jezusowego.

V Niedziela Wielkanocna
19.05.2019 r.

 1. W naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie bardzo wielka uroczystość Prymicji księdza Grzegorza Wolaka. Każde powołanie jest oznaką żywotności religijnej parafii. Prosimy mieszkańców ulicy Grunwaldzkiej, Dąbrówki i Orła Białego o pomoc w przystrojeniu trasy, którą będzie przejeżdżał ksiądz prymicjant. Obejmijmy Go gorącą modlitwą aby był Kapłanem według Bożego Serca. Msza Św. Prymicyjna celebrowana będzie przez księdza Grzegorza o godzinie 1230 zakończona procesją eucharystyczną i błogosławieństwem prymicyjnym. Zapraszamy do licznego udziału i wystąpienia wszystkich asyst w czasie procesji. Rodziców prosimy aby przyprowadzili dzieci – chłopców do dzwonienia a dziewczynki do sypania kwiatków.
 2. Przed Mszą Św. Prymicyjną Rodzice pobłogosławią Syna na drogę kapłańską a potem przywitają Go Ksiądz Proboszcz, Dzieci przedszkolne, Ministranci, Młodzież i Rodzina z parafii.
 3. Święcenia księdza prymicjanta odbędą się w sobotę o godzinie 900 w Katedrze Tarnowskiej. Przywitanie przy bramie na ulicy Grunwaldzkiej o godzinie 1700, następnie udamy się do kościoła. Zgodnie z tradycją Prymicjant odprawi nabożeństwo majowe o godzinie 1800. Zachęcamy do licznego udziału.
 4. Dzisiaj o godzinie 1545 zapraszamy na adorację Pomocników Maryi a po niej odśpiewamy litanię Loretańską. Msza Św. o godzinie 1700.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W środę wspomnienie Św. Rity. Zapraszamy wszystkich czcicieli i tych, którzy mają różne zakręty w swoim życiu zwane krzyżami. Będą poświęcane róże, figi i czerwone świece. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym upiększone zostało prezbiterium. Bóg zapłać!
 8. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 9. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych.
 10. Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Barbara Popiela, Eugenia Popardowska i Jan Żelazko. Pogrzeb śp. Jana będzie jutro o godz. 14:00, a pół godziny wcześniej różaniec.

IV Niedziela Wielkanocna
12.05.2019 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Na Mszy Św. o godzinie 1230 Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1730 przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się nabożeństwo wynagradzające za grzechy znieważania obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski. Serdecznie na nie zapraszamy.
 4. W środę w szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się egzamin przed Sakramentem Bierzmowania dla klas VII. Zapraszamy rodziców. Klasa VIIa o godzinie 1500, klasa VIIb 1530 i klasa VIIc godzina 1600.
 5. W środę po Mszy Św. wieczornej zbiórka lektorów.
 6. W czwartek Święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
 7. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo zapraszamy uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum.
 8. Spotkania grupy młodzieżowej JP2 w piątek po Mszy Św. młodzieżowej i w sobotę o godzinie 900.
 9. W sobotę o godz. 945 ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z języka niemieckiego. O godzinie 1200 spotkanie DSM.
 10. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów. O godzinie 1545 odbędzie się adoracja Pomocników Maryi. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 11. W dniach 14-16 czerwca w Kobylance odbędzie Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Zachęcamy dzieci szkolne do wzięcia udziału. Koszt 100 zł. Przejazd autobusem pokrywa parafia. Zapisy u ks. Sebastiana do niedzieli 19 maja.

III Niedziela Wielkanocna
5.05.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Obejmijmy modlitwą dzieci i rodziców, aby przelali do serc wiarę katolicką. Rozpoczyna się biały tydzień. Rodzice przyprowadzają dzieci na majówkę i zostają na Mszę Św.
 2. Dzisiaj również rozpoczyna się tydzień Biblijny. Pochylajmy się w domach nad Słowem Bożym.
 3. W poniedziałek o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę Uroczystość Św. Stanisława – głównego patrona diecezji. O godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza dla rodziców, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca. W tym dniu o godzinie 1900 spotkanie dzieci klas IV wraz z rodzicami przed Uroczystością Rocznicy I Komunii Św., która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 1230.
 6. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
 7. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 8. W sobotę o godz. 945 zajęcia z języka niemieckiego a o godzinie 1200
 9. W sobotę o godzinie 815 z parkingu przy kościele wyjazd na Pielgrzymkę do Łagiewnik dzieci komunijnych.
 10. W środę, 15 maja w szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się egzamin przed Sakramentem Bierzmowania dla klas VII. Zapraszamy rodziców. Klasa VIIa o godzinie 1500, klasa VIIb 1530 i klasa VIIc godzina 1600.
 11. Elitarne Liceum Ogólnokształcące i Fundacja Bezpiecznie do Celu zaprasza na Festyn Charytatywny dla niepełnosprawnych Julki i Kamili, który odbędzie się 11 maja w godzinach 1100 – 1700 w kampusie WSB przy ulicy Zielonej 27.
 12. W przyszła niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie.
 13. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań. Serdecznie zapraszamy
 14. Z naszej parafii odszedł do wieczności ojciec Kazimierz Michulec, jezuita. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.


Niedziela Miłosierdzia Bożego
28.04.2019 r.

 
DZISIAJ
Niedziala Miłosierdzia
28.04.2019 r.
Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Bożego.

O godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.

Dzisiaj składka do puszek na Caritas diecezjalny w Tarnowie.

Niedziela modlitw za kierowców.

Poniedziałek
W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów.

Święto św. Katarzyny Sienejskiej – patronki Europy

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

Wtorek
We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe. Zachęcamy rodziców aby przypominali i zachęcali dzieci do przychodzenia na majówki.

O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.

Uroczystość św. Wojciecha bp. i męczennika – głównego patrona Polski.

Środa
W środę o godzinie 900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2. W tym dniu także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wspomnienie św. Józefa rzemieślnika – Święto Pracy

Czwartek
W czwartek o godzinie 1700 spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy bardzo serdecznie o przychodzenie w czwartki na Mszę Św. i nabożeństwo, które jest ofiarowane jest za kapłanów i o nowe powołania.

Wspomnienie św. Atanazego, bp. i doktora Kościoła.

Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za granicą

Piątek W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny.

Msze Święte jak w każdą niedzielę, tj. 730, 930, 1100, 1230, majówka o godzinie 1630 i Msza Św. 1700.

Wyjątkowo ze względu na Uroczystość NMP do chorych udamy się w innym terminie.

Dzień modlitw za Emigrację, rocznica Konstytucji 3 maja 1791 r.

Nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Sobota
Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.

W sobotę zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie. O poniesienie figurki prosimy lektorów.

O godzinie 1600 zapraszamy na spowiedź osoby związane z I Komunią Św.

Wspomnienie św. Floriana męczennika. Święto patronalne strażaków.

Niedziela Biblijna

5.05.2019 r.

W niedzielę o godzinie 1100 Uroczystość I Komunii Świętej. Nie będzie Mszy o godzinie 1230.

Rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego.

dodatkowo:

Kurs przedmałżeński
Parafia NSPJ zaprasza na kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie 13 maja o godzinie 1800. Zakończenie kursu 23 maja.
 

Ogłoszenia z ambony

 1. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Bożego. O godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630. Dzisiaj składka do puszek na Caritas diecezjalny w Tarnowie.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe. Zachęcamy rodziców aby przypominali i zachęcali dzieci do przychodzenia na majówki. O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
 4. W środę o godzinie 900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2. W tym dniu także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o godzinie 1700 spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy bardzo serdecznie o przychodzenie w czwartki na Mszę Św. i nabożeństwo, które jest ofiarowane jest za kapłanów i o nowe powołania.
 6. W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte jak w każdą niedzielę, tj. 730, 930, 1100, 1230, majówka o godzinie 1630 i Msza Św. 1700. Wyjątkowo ze względu na Uroczystość NMP do chorych udamy się w innym terminie.
 7. W sobotę zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie. O poniesienie figurki prosimy lektorów.
 8. W sobotę o godz. 945 zajęcia z języka niemieckiego a o godzinie 1200
 9. W niedzielę o godzinie 1100 Uroczystość I Komunii Świętej. Nie będzie Mszy o godzinie 1230. W sobotę o godzinie 1600 zapraszamy na spowiedź osoby związane z niedzielną uroczystością.
 10. Parafia NSPJ zaprasza na kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie 13 maja o godzinie 1800. Zakończenie kursu 23 maja. Szczegóły w internecie.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21.04.2019 r.

 
DZISIAJ
ZMARWYCHWSTANIE
21.04.2019 r.

Dzisiaj Niedziela Zmartwyhwstania Pańskiego. Nieszporami o godz. 1630 kończy się Triduum Paschalne. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Nieszporach, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, o którą prosił Jezus Miłosierny.

 

Poniedziałek

Drugi dzień świąt

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w niedzielę, chrzty o godz. 1230. Nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 1700. Nowenna w tym dniu będzie po prymarii.

Składka przeznaczona jest na Wyższe Uczelnie Katolickie.

Wtorek
We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.

Środa
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Na Mszy Św. wieczornej przyjęcie 6 chłopców do grona ministrantów.

Czwartek
W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio, który przez Sakrament Pokuty rozsiewał Boże Miłosierdzie. Serdecznie zapraszamy.
Piątek W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.

Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota
Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.

W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

Dla grupy młodzieżowej JP2 i lektorów organizowana jest wycieczka do rezerwatu przyrody w Nowym Targu, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu i na wody termalne w Chochołowie. Wyjazd jest finansowany z ofiar za babeczki wielkanocne, za co serdecznie parafianom dziękujemy. Informacje i zapisy do wtorku włącznie u ks. Piotra.

Niedziela MIŁOSIERDZIA

28.04.2019 r.

O godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.

Po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.

Zbiórka do puszek na diecezjalny Caritas.

dodatkowo:

Podziękowanie Wszystkim, którzy swoją pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.
Gloria Tibi Trinitas
Na stoliku znajduje się świąteczne wydanie biuletynu parafialnego „Gloria Tibi Trinitas”. Zachęcamy do lektury.

 

OGŁOSZENIA Z AMBONY

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21.04.2019 r.

 1. Dzisiaj Nieszporami o godz. 1630 kończy się Triduum Paschalne. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Nieszporach, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, o którą prosił Jezus Miłosierny.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w niedzielę, chrzty o godz. 1230. Nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 17:00. Nowenna w tym dniu będzie po prymarii. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Uczelnie Katolickie.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszy Św. wieczornej przyjęcie 6 chłopców do grona ministrantów.
 5. W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio, który przez Sakrament Pokuty rozsiewał Boże Miłosierdzie. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę o godz. 945 zajęcia z języka niemieckiego a o godzinie 1200
 9. W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
 10. W sobotę dla grupy młodzieżowej JP2 i lektorów organizowana jest wycieczka do rezerwatu przyrody w Nowym Targu, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu i na wody termalne w Chochołowie. Wyjazd jest finansowany z ofiar za babeczki wielkanocne, za co serdecznie parafianom dziękujemy. Informacje i zapisy do wtorku włącznie u ks. Piotra.
 11. Wszystkim, którzy swoją pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.
 13. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.
 14. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na diecezjalny Caritas.
 15. Na stoliku znajduje się świąteczne wydanie biuletynu parafialnego „Gloria Tibi Trinitas”. Zachęcamy do lektury.

Archiwum:

VI Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
14.04.2019 r.

 Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 1230 konkurs palm. Gorzkie Żale o godzinie 1600. Młodzież z grupy JP2 rozprowadza świeże i smaczne babki wielkanocne. Ofiary przeznaczone będą na cele młodzieży.

 1. Dzisiaj popołudniu młodzież uda się do chorych z życzeniami świątecznymi.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zbiórka aspirantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. We wtorek po Mszy Św. zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
 5. W środę Nowenna Do Matki Boże Nieustającej Pomocy. Wyjątkowo w tym dniu odbędzie się nabożeństwo do Św. Rity. Serdecznie zapraszamy.
 6. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nabożeństwa rozpoczynają się o godzinie 1800. Rano w Triduum o godzinie 800 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Komunia Święta w te dni może być udzielana tylko podczas wieczornych nabożeństw.
 7. Prosimy Pana Piotra Konstantego o zorganizowanie Honorowej Straży Grobu Pańskiego.
 8. W czwartek o godzinie 2100 przy ciemnicy adorację prowadzi Arcybractwo Konającego Serca Pana Jezusa i Jego Bolesnej Matki. Serdecznie zapraszamy.
 9. W piątek o godzinie 1500 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia. Odmówimy koronkę i Drogę Krzyżową.

Adoracje przy Grobie Pańskim prowadzą:

 • O godzinie 1200-1300 – dzieci szkolne pod przewodnictwem DSM i scholi
 • O godzinie 2100-2200 – młodzież grupy JP2
 • O godzinie 2200-2330 – dorośli i chór św. Rocha
 • O godzinie 2330-2400 – Honorowa Straż Grobu Pańskiego
 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy też, aby zachować post w Wielką Sobotę do Wigilii Wielkanocnej. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą.
 2. W Wielką Sobotę o godzinie 800 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie pokarmów od godziny 830 do 1300 co pół godziny. Nadmieniamy, iż nowenna w Wielką Niedzielę będzie po nieszporach.
 3. Prosimy o przybranie Krzyży misyjnych i przydrożnych z okazji Wielkiego Piątku.
 4. Prosimy Panów o przygotowanie baldachimu i o wystąpienie wszystkich asyst na Procesji Rezurekcyjnej w Wielką Sobotę. Na nabożeństwo Wielkiej Soboty prosimy Wiernych o przyniesienie świec.
 5. W kościele został zamontowany zbiornik na wodę święconą. Jest to dar bierzmowanych. Aby pobrać wodę należy nacisnąć przycisk na kraniku.
 6. Ze względu na zwyczaj śniadania wielkanocnego zmiana tajemnic Różańca Św. dla panów będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (28 kwietnia).
 7. Serdecznie dziękujemy panom za zasponsorowanie przycięcia krzewów wokół kościoła.
 8. Młodzieży dziękujemy za przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej.