Ogłoszenia parafialne – archiwum

VI Niedziela Zwykła
16.02.2020 r.

 1. We wtorek całodzienna adoracja zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek o godzinie 1515 z parkingu przy kościele Matki Bożej Niepokalanej wyjazd kandydatów na kurs lektorski.
 4. W piątek o godzinie 1830 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Po Mszy Św. krótkie spotkanie.
 5. W sobotę o godzinie 945 spotkanie grupy religijno-językowej, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 6. W sobotę o godzinie 1700 nabożeństwo do św. Rity. Wszystkich, którzy mają różne problemy, krzyże – Ta Święta ma dar skutecznego rozwiązywania. Wszystkich czcicieli serdecznie zapraszamy.
 7. W najbliższą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo 40-godzinne, które ma na celu wynagrodzenie za grzechy karnawału. Przepraszamy za grzechy swoje i innych ludzi.
 • Po Mszy Św. o godz. 1230 – dzieci szkolne oraz Pomocnicy Maryi, którzy przeprowadzą swoją adorację.
 • Od 1400-1500 – osoby prowadzące samodzielne życie
 • Od 1500-1600 – młodzież
 • Od 1600-1700 – rodzice (o godzinie 1630 nieszpory)

 


V Niedziela Zwykła
9.02.2020 r.

 1. W poniedziałek po Mszy św. zbiórka ministrantów.
 2. We wtorek Światowy Dzień Chorego – Matki Bożej z Lourdes. Emerytów i rencistów oraz chorych zapraszamy na wieczorną Mszę Św., w czasie której udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Przez cały dzień trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej zbiórka kandydatów na lektorów, a o godz. 1900 spotkanie grupy młodzieżowej Jana Pawła II.
 6. W sobotę o godzinie 945 spotkanie grupy religijno-językowej, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, a po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Panów.

 

IV Niedziela Zwykła
OFIAROWANIE PAŃSKIE – Matki Bożej Gromnicznej
2.02.2020 r.

Dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Modlitwą obejmijmy siostry zakonne.

 1. W poniedziałek o godzinie 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Apostolstwo Modlitwy. W tym dniu po Mszy Św. błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego i procesją.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.
 4. W środę o godzinie 1600 katecheza chrzcielna dla rodziców
  i chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca.
 5. W czwartek zapraszamy na modlitwę o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej oraz za kapłanów i siostry zakonne.
 6. W piątek do chorych udamy się wg ustalonego harmonogramu. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca o godzinie 1600.
 7. W piątek o godzinie 1830 Msza Św. młodzieżowa. Trwają ferie, zachęcamy młodzież i starszych do licznego udziału. Po Mszy spotkanie kandydatów na lektorów.
 8. W sobotę o godzinie 830 dla młodzieży z grupy JP2, lektorów i kandydatów turniej FIFA. Zapisy u ks. Piotra w piątek po Mszy św. młodzieżowej.
 9. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Pań.

III Niedziela Zwykła
26.01.2020 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 1545 adoracja Pomocników Maryi.
 2. W poniedziałek o godzinie 1800 spotkanie Koła Nauczycieli i Wychowawców.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 4. W tym tygodniu we wtorek piłka siatkowa dla młodzieży o godzinie 1800.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Wszystkich czcicieli serdecznie zapraszamy i tych, którzy chcą głębiej przeżyć modlitwę.
 7. W piątek spotkanie grupy młodzieżowej JP2 w salce młodzieżowej o godzinie 1800.
 8. Do piątku trwają zapisy chłopców na lektorów. Zachęcamy chłopców i rodziców do mobilizacji.
 9. W sobotę o godzinie 945 zajęcia religijno-językowe.
 10. W sobotę o godzinie 1630 spowiedź. Zachęcamy do nabożeństw pierwszych sobót.
 11. Została zakończona tzw. kolęda. Wszystkim, którzy przyjęli kapłana z błogosławieństwem serdecznie dziękujemy. Ofiary, które zostały złożone w czasie wizyty duszpasterskiej w części przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie oraz dla księży emerytów.
 12. W przyszłą niedzielę obędzie się Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Po każdej Mszy Św. poświęcenie gromnic. Prosimy o zabezpieczenie świec aby nie uszkodzić ławek i posadzki. W tym dniu przeżywać będziemy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą ogarnijmy siostry zakonne.
 13. Zarząd Osiedla Dąbrówka organizuje w dniu 1 lutego „Kulig z Dąbrówką” oraz zaprasza do skorzystania z oferty Bezpieczne Ferie – wszelkie informacje i zapisy u Pani Bożeny Gizy i Pana Michała Kądziołki.

 

 

 

 


II Niedziela Zwykła
19.01.2020 r.

 1. W najbliższą niedzielę o godzinie 1545 adoracja Pomocników Maryi. Serdecznie prosimy Rodziców, dziadków, dorosłych o przyprowadzenie dzieci, aby zaprzyjaźniły się z Panem Jezusem.
 2. We wtorek zapraszamy klasy III wraz z Rodzicami na godzinę 1700 w ramach cyklu przygotowań do Sakramentu Komunii Świętej.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o wpisywanie się na czuwanie u Pani Marii Łatka.
 4. W środę nabożeństwo do Św. Rity. Wszystkich czcicieli oraz tych, którzy przeżywają różne problemy serdecznie zapraszamy. Na pewno ta Święta pomoże każdemu porozwiązywać trudne sprawy.
 5. W czwartek o godzinie 1730 zbiórka lektorów i kandydatów na lektorów. Lektorzy przynoszą ze sobą alby na zbiórkę.
 6. W czwartek spotkanie synodalne.
 7. W piątek dla młodzieży z grupy JP2 i lektorów organizowany jest wyjazd do Krynicy na łyżwy – 2 godziny. Wyjazd z parkingu o godzinie 1730. Zapisy u ks. Piotra do wtorku. Koszt 10 zł, resztę dopłaca parafia.
 8. U Ks. Piotra trwają zapisy na lektorów. Chętnych chłopców od klasy 6 wzwyż zapraszamy do Służby Bożej.
 9. W sobotę o godzinie 945 zajęcia religijno-językowe i o godzinie 1030
 10. Dzisiaj zakończenie kolędy. Tych, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, a chcą przyjąć kapłana z błogosławieństwem Bożym proszeni są o skontaktowanie się z kapłanem, który chodził po danej stronie ulicy.
 11. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień dziadka. Życzymy im zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Dzieci z „Ochronki” według grup przygotowują z tej okazji jasełka, na które już dziadkowie zaproszeni.


Chrzest Pański
12.01.2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Chrzest Pański, który kończy okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się „Okres Zwykły”. Przed każdą Mszą Św. odbył się obrzęd pokropienia wodą święconą, który miał nam przypomnieć nasz Chrzest Św. Obrzęd pokropienia wodą święconą zastępuje akt pokutny.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do licznego udziału z tego daru łaski, aby Pan Jezus nie był sam w ciągu tego dnia. Prosimy, by u Pani Łatki zapisać się na stałą godzinę adoracji tak, aby stale był ktoś na adoracji i zachowane było bezpieczeństwo.
 3. We wtorek ks. Piotr może rozpocząć kolędę na ul. Bohaterów Orła Białego od góry trochę później ok. godz. 17 ze względu na wyjazd na pogrzeb.
 4. W piątek o godzinie 1830 Msza Św. młodzieżowa z adoracją Pana Jezusa w żłóbku, na którą serdecznie zapraszamy wszystką młodzież, a obowiązkowo kandydatów do bierzmowania z klas 8. Zachęcamy do licznego udziału także rodziców.
 5. W sobotę o godzinie 945 zajęcia religijno-językowe i o godzinie 1030
 6. W niedzielę zapraszamy Panów na zmianę tajemnic Różańca Św. po Prymarii.
 7. Zarząd Osiedla Dąbrówka zaprasza na akcję szczepienia psów w sobotę 18 stycznia. Od godziny 830-930 skrzyżowanie ul. Zyndrama i Skalnej; w godzinach 930-1030 skrzyżowanie zalesie i Dąbrówki; w godzinach 1030-1100 skrzyżowanie ul. Dąbrówki i Zagościniec. Informacje w internecie i na drzwiach kościoła.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kolędników Misyjnych do swoich domów. Za złożone ofiary składamy w imieniu Misjonarzy i potrzebujących dzieci: „Bóg zapłać”. Udało się w tym roku zebrać w naszej parafii 6178 zł.
 9. Trwa wizyta duszpasterska. Harmonogram „kolędy” znajduje się tutaj.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Władysław Jurkowski i śp.Zofia Horowska. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
5.01.2020 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 1800 odbędą się Jasełka w wykonaniu dzieci i rodziców. Towarzyszył będzie Chór św. Rocha. Serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęcamy złoto, kadzidło, mirrę i kredę. W tym dniu przeżywamy Dzień Dzieła Misyjnego w Diecezji Tarnowskiej. Składka z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Msze Św. według porządku niedzielnego. Uczestniczenie we Mszy Św. jest obowiązkowe.
 3. W poniedziałek odbędzie się także druga część odwiedzin Kolędników Misyjnych. Dzieci pójdą z kolędą do tych domów, które nie zdążyły odwiedzić drugiego dnia Świąt. Kolędowanie odbędzie się w godzinach 1000-1200 i 1400-1600.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę o godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę stycznia. W tym dniu zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek po Mszy Św. katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Chrzest Pański, który kończy okres Bożego Narodzenia. Zapraszamy Panie na zmianę tajemnic Różańca Św. po Prymarii.
 8. Trwa wizyta duszpasterska. Harmonogram „kolędy” znajduje się na afiszach i w Internecie.
 9. W sobotę w parafii pw. św. Antoniego w Krynicy odbędzie się XXII Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Rozpoczęcie o godzinie 1000. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową parafii św. Antoniego. Wyjazd w zakresie własnym z rodzicami.

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
29.12.2019 r.

 1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godzinie 1545 adoracja Pomocników Maryi. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, a rodziców i dorosłych o przyprowadzenie lub przywiezienie swoich dzieci na to nabożeństwo.
 2. We wtorek o godzinie 1600 Nieszpory połączone z Mszą Św. wraz z kazaniem podsumowującym rok kalendarzowy. Serdecznie zapraszamy, aby podziękować za miniony rok.
 3. W środę Nowy Rok. Przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, kończy się jednocześnie oktawa Narodzenia Pańskiego. Msze Św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu każdy katolik zobowiązany jest do uczestniczenia we Mszy Św.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca stycznia. Spowiedź Św. odbędzie się w piątek o godzinie 1600. Do chorych udamy się wg ustalonego harmonogramu. Mszy Św. młodzieżowej nie będzie ze względu na EVENT (iwent) CHARYTATYWNY, który odbędzie się w piątek o godzinie 1800 w Sądeckim Ratuszu, w Sali im. Stanisława Małachowskiego. To wydarzenie: koncert kolęd, kiermasz prac plastycznych, występy taneczne mają przeznaczenie wsparcia Kacpra Basty. W organizację włączyła się młodzież z naszej parafii, stąd prosimy, by młodzi ludzie skorzystali z Mszy Św. pierwszopiątkowej o 630 lub 1700.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, w której czcimy Niepokalane Serce Maryi. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo, o które prosił Pan Jezus w czasie jednego z Objawień w Fatimie. O godzinie 1600 spotkanie spółki leśnej w dolnym kościele.
 6. W niedzielę odbędą się Jasełka w wykonaniu dzieci i rodziców. Towarzyszył będzie Chór św. Rocha. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszły poniedziałek, tj. 6 stycznia odbędzie się druga część odwiedzin Kolędników Misyjnych. Dzieci pójdą z kolędą do tych domów, które nie zdążyły odwiedzić drugiego dnia Świąt. Kolędowanie odbędzie się w godzinach 1000-1200 i 1400-1600. Obecnie dziękujemy wszystkim, którzy już przyjęli do swoich domów Kolędników Misyjnych.

IV Niedziela ADWENTU
22.12.2019 r.

 1. Dzisiaj po nieszporach nowenna do Dzieciątka Jezus.
 2. W poniedziałek Roraty o godzinie 1700, a we wtorek o 630.
 3. W poniedziałek o godzinie 1800 spotkanie opłatkowe dla młodzieży z grupy JP2 i lektorów. Zapraszam serdecznie również osoby, które należały do JP2.
 4. We wtorek ostatnie Roraty o godzinie 630. Na nich rozdanie poświęconych szopek pod choinkę, które są wyrazem upominku dla dzieci, które w tym roku uczęszczały na Roraty. Zachęcamy wszystkich do religijnego przeżycia Wigilii Bożego Narodzenia: do wspólnej wieczerzy, wspólnej modlitwy rodzinnej, do odczytania ewangelii o Bożym Narodzeniu a także do zachowania postu. Nie będzie Mszy Św. o godzinie 1700. Pół godziny przed „pasterką” odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi młodzieżowej. Taca z „pasterki” przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 5. W środę przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Św. niedzielny. Zapraszamy na nieszpory o Bożym Narodzeniu, które odprawiane są pół godziny przed Mszą Św. wieczorną.
 6. W czwartek Święto św. Szczepana. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godzinie 1700. Składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz KUL. W tym dniu po Mszy Św. o godzinie 1230 odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych do Rodzin naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci zbierających ofiary na misje oraz dziękujemy za zaangażowanie rodziców i opiekunów. Na Mszy św. o godzinie 1230 udzielane będą Chrzty Św.
 7. W piątek Święto Jana Apostoła Ewangelisty. Odbędzie się poświęcenie wina. Zapraszamy także na nabożeństwo do św. Ojca Pio. Będziemy dziękować za mijający rok i prosić o błogosławieństwo w nadchodzącym nowym roku. Obydwaj Święci odegrali dużą rolę w Kościele.
 8. Od piątku rozpoczyna się „kolęda”. Program wizyty duszpasterskiej znajduje się na plakacie i na niniejszej stronie internetowej. Prosimy o zorganizowanie przyjazdu duszpasterza i ministrantów na kolędę, ze względu stosowania się księży do nowych przepisów. Bardzo serdecznie dziękujemy.
 9. W piątek, mimo oktawy Bożego Narodzenia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 10. W sobotę zajęcia religijno-językowe i spotkanie DSM są odwołane.
 11. W sobotę o godzinie 1600 zapraszamy na Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym. Zachęcamy do udziału także ojców.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 13. Przy wyjściu na stoliku znajduje się świąteczny numer biuletynu parafialnego Gloria Tibi Trinitas. Zachęcamy do lektury.

III Niedziela ADWENTU
15.12.2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana GAUDETE rozpoczyna w naszej parafii czas świętych rekolekcji. Msze Św. od poniedziałku do wtorku o godzinie 700 i 1700. We wtorek odbędzie się spowiedź św. Od godziny 800-900 i po południu od 1530-1700. Dokładny plan na afiszach i w internecie. Rekolekcje prowadzi ks. Sebastian Śmiałek. Módlmy się o owocne przeżywanie rekolekcji przez wiernych. Program znajduje się TUTAJ.
 2. Dzisiaj po Mszach Św. przy wyjściu z kościoła Caritas rozprowadza świąteczne pierniki jako cegiełki na pomoc w leczeniu Kacpra Basty. Prosimy także o nabywanie świec wigilijnych jako pomoc dla najuboższych dzieci.
 3. Roraty odprawiane są w dni powszednie o godzinie 1700. Zapraszamy dzieci z lampionami.
 4. W poniedziałek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszy wieczornej. O godzinie 2000 w ramach rekolekcji będzie nabożeństwo patriotyczno-pokutne przygotowujące do sakramentu pokuty.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź przedświąteczna w wyznaczonych godzinach.
 6. W czwartek po Mszy Św. zbiórka ministrantów.
 7. W piątek o godzinie 1900 zapraszamy całe rodziny i nie tylko na Wieczór Uwielbienia z Eucharystią, świadectwami oraz modlitwą przebaczenia i uzdrowienia pt. „Bóg Żywy, który działa”. Informacje znajdują się na plakatach i zaproszeniach rozdanych przez młodzież.
 8. W sobotę zajęcia religijno-językowe o godzinie 945 i spotkanie DSM o godzinie 1030.
 9. W sobotę o godzinie 1700 nabożeństwo do Św. Rity. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają różne sprawy do rozwiązania. Znana jest ona jako mistrzyni rozwiązywania wszystkich spraw ludzkich.
 10. Jeszcze dzisiaj można u ks. Piotra zapisać się na pielgrzymkę do Włoch, a zapisane osoby prosimy o wpłacenie zaliczki 500 zł.
 11. Zarząd Osiedla i TKKF Dąbrówka zaprasza mieszkańców na spotkanie dotyczące internetu światłowodowego na osiedlu Dąbrówka, które odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia o godz. 1800 w SP nr 9, po Mszy Św. rekolekcyjnej.
 12. Z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Bolesław Jarzębiak. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

II Niedziela ADWENTU
8.12.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 1200 odśpiewany zostanie Akatyst. Na Mszy Św. o godzinie 1230 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych dziewczynek do grona DSM. Nieszpory o godzinie 1630.
 2. W czasie Adwentu Roraty odprawiane są w dni powszednie o godzinie 1700. Zapraszamy dzieci z lampionami.
 3. Rozprowadzane są świece Caritas, jako wigilijna pomoc dla najuboższych dzieci. Świece rozprowadzają Panie z Parafialnego oddziału CARITAS, które w drugi dzień świąt zanosimy na groby naszych bliskich. Siostry zakonne rozprowadzają poświęcone opłatki na stół wigilijny. Nabycie jest wyrazem życzliwości dla sióstr.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę o godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.
 6. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie synodalne.
 7. W czwartek zbiórka ministrantów i aspirantów po Mszy św. wieczornej.
 8. W czwartek w ramach katechezy dla dorosłych w Sali Św. Józefa można będzie zobaczyć film o Bożym Miłosierdziu. Serdecznie zapraszamy.
 9. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów.
 10. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 11. W niedzielę zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Sebastian Śmiałek. Program rekolekcji znajduje się na afiszach i zaproszeniach rozniesionych przez młodzież naszej parafii.
 13. W piątek 20 grudnia o godzinie 1900 grupa młodzieżowa JP2 zaprasza całe rodziny na Wieczór Uwielbienia z Eucharystią, świadectwami oraz modlitwą przebaczenia i uzdrowienia pt. „Bóg Żywy, który działa”. Informacje znajdują się na plakatach i zaproszeniach rozdanych przez młodzież.
 14. Dla młodzieży i starszych od 26 lipca do 4 sierpnia 2020 roku organizowana jest pielgrzymka do Włoch – śladami świętych: św. ojca Pio, św. Rity, św. Jana Pawła II, Michała Archanioła. Szczegółowy plan na plakatach, zapisy u ks. Piotra wraz z zaliczką 500 zł do przyszłej niedzieli. Całkowity koszt 2200 zł.

I Niedziela ADWENTU
1.12.2019 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania, nawrócenia i nadziei. W dni powszednie zapraszamy dzieci z lampionami na roraty o godzinie 1700, na których będziemy poznawać postać sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rodziców, dziadków prosimy o systematyczne przyprowadzanie dzieci.
 2. Dzisiaj o godzinie 1630 Nieszpory przed Najświętszym Sakramentem. Podtrzymujmy tradycję tego nabożeństwa.
 3. Od wtorku, przez okres Adwentu, rozprowadzane będą świece Caritas, jako wigilijna pomoc dla najuboższych dzieci. Siostry zakonne będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny.
 4. W poniedziałek o godzinie 1600 Adorację prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek i piątek od godziny 1600. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego harmonogramu.
 7. W czwartek pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i aspirantów.
 8. W piątek o godzinie 1830 Msza Św. młodzieżowa, na którą serdecznie zapraszamy. Po niej krótkie spotkanie wszystkich lektorów młodszych i starszych, młodzieży z grupy JP2, scholi i zespołu.
 9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
 10. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godzinie 1200, w „Godzinie Łaski” zostanie odśpiewany AKATYST ku czci Bogurodzicy w wykonaniu Chóru Św. Rocha. Jest to najstarszy hymn Maryjny z V wieku.
 11. W niedzielę zapraszamy Panie na zmianę tajemnic Różańca Św.
 12. Dla młodzieży i starszych organizowany jest 10-cio dniowy, wakacyjny wyjazd na przełomie lipca i sierpnia do Włoch – śladami świętych związanych z naszą parafią. Koszt 2200 zł. Szczegółowy plan i zapisy wraz z zaliczką 500 zł na spotkaniu w piątek o godzinie 2000 w sali kinowej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 


XXXIV Niedziela Zwykła
24.11.2019 r.

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Dzisiaj o godzinie 1630 modlić się będziemy Nieszporami z Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata a po każdej Mszy Św. wobec Najświętszego Sakramentu odmówimy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia za co można zyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj o godzinie 1545 zapraszamy na adorację Pomocników Maryi.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą za zmarłych.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie synodalne.
 5. W czwartek nabożeństwo do św. Ojca Pio, na które serdecznie zapraszamy wszystkich, także tych, którzy jeszcze nigdy nie byli.
 6. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 7. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 8. W sobotę zapraszamy na adorację prowadzoną przez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy też rodziny, które spodziewają się potomstwa. Na adoracji udzielane jest błogosławieństwo wszystkich zebranych.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.

 


XXXIII Niedziela Zwykła
17.11.2019 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 1630 odprawiany będzie Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki czytane są po porannej i wieczornej Mszy Św.
 2. W przyszłą niedzielę o godzinie 1545 zapraszamy na adorację Pomocników Maryi. Miejmy w pamięci słowa Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”. Zachęcamy rodziców do przyjścia razem z dziećmi.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą za zmarłych.
 4. W czwartek na Mszy św. o godzinie 1700 odbędzie się włączenie aspirantów do grona ministrantów. Zapraszamy również uczniów z klas 3, przygotowujących się do I Komunii Św., którzy otrzymają książeczki do modlitwy. Zapraszamy Rodziców. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele.
 5. W piątek zapraszamy czcicieli św. Rity na nabożeństwo ku Jej czci. Pamiętajmy, że zawsze każdemu przychodzi z pomocą, gdy Ją o to prosi.
 6. W piątek po Mszy św. spotkanie wszystkich lektorów, a o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 7. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 8. W sobotę od Mszy św. rozpocznie się Dekanalny Dzień Skupienia dla LSO w Nawojowej połączony z rozgrywkami piłki halowej. Wyjazd z parkingu przy plebanii o godzinie 800. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy u księży opiekunów do wtorku.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jako symboliczne zakończenie roku liturgicznego.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Maria Frączek i śp. Zofia Szkaradek. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

XXXII Niedziela Zwykła
10.11.2019 r.

 1. Dzisiaj kazania głosi o. dr Janusz Mółka w związku z wprowadzeniem relikwii św. Andrzeja Boboli, współpatrona Polski, do naszego kościoła.
 2. Dzisiaj o godzinie 1230, dzieci które uczestniczyły w Różańcu otrzymają nagrody.
 3. Dzisiaj o godzinie 1630 odprawiany będzie Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki czytane są po porannej i wieczornej Mszy Św. Pamiętajmy o zyskiwaniu odpustów za zmarłych.
 4. Chór Św. Rocha oraz dorośli, dzieci i młodzież zapraszają parafian na godzinę 1800, na patriotyczny wieczór poetycko-muzyczny pt. „Są takie Święte, jasne dni”.
 5. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do udziału w rannej lub wieczornej Mszy Św. Na naszych domach niech pojawią się flagi Polski.
 6. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą za zmarłych.
 7. W środę o godzinie 1600 zbiórka aspirantów i ministrantów.
 8. W czwartek o godzinie 1515 odbędzie się Msza św. z okazji Patrona „Ochronki”. Dzieci przyprowadzają do kościoła wychowawczynie, a po Mszy św. odbierają z kościoła Rodzice. Zapraszamy Rodziców i Dziadków i byłych wychowanków.
 9. W czwartek po Mszy św. zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
 10. W piątek o godzinie 1830 Msza Św. młodzieżowa, na którą serdecznie zapraszamy. Kandydaci do bierzmowania z klas 8 otrzymają książeczki do modlitwy. Po Mszy krótkie spotkanie w kościele z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 11. W piątek o godzinie 2000 (po mszy młodzieżowej) spotkanie grupy JP2.
 12. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 13. W niedzielę zapraszamy Panów na zmianę tajemnic Różańca Św.
 14. Zarząd Osiedla i TKKF organizuje w dniach 13-15 grudnia wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Lwowa oraz kolejną edycję Wakacji z Dąbrówką. Zebranie w tych sprawach odbędzie się 12 listopada (wtorek) o godzinie 1900 w Szkole Podstawowej nr 9. Zainteresowanych zapraszamy.

XXXI Niedziela Zwykła
03.11.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 1630 odprawiany będzie Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki wraz z modlitwami czytane są po porannej i wieczornej Mszy Św. Pamiętajmy o zyskiwaniu odpustów za zmarłych.
 2. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami codziennie za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. Do odpustu zupełnego potrzebne jest: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. wyzbycie się przywiązania do grzechu lekkiego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga Ojca”. Zachęcamy do pomocy zmarłym.
 3. Dzieci, które uczestniczyły w Różańcu zostawiają dzisiaj podpisane plansze, a w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 1230 otrzymają nagrody według frekwencji.
 4. W poniedziałek o godzinie 1600 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą za zmarłych i indywidualnym błogosławieństwem.
 6. W środę o godzinie 1600 katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę listopada.
 7. W czwartek o godzinie 1600 zbiórka aspirantów i ministrantów. W tym dniu przypada pierwszy czwartek. Pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania.
 8. W piątek o godzinie 1900 zapraszamy młodzież na spotkanie grupy JP2.
 9. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 10. W niedzielę zapraszamy Panie na zmianę tajemnic Różańca Św.
 11. Z racji przypadającego Święta Niepodległości, w przyszłą niedzielę nastąpi wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, a o godzinie 1800 w Sali teatralnej naszego kościoła odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny pt. „Są takie Święte, jasne dni” w wykonaniu Chóry Św. Rocha oraz dorosłych, dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.W programie znajdzie się mało znana poezja młodzieńca Karola Wojtyły orz utwory muzyczne Stanisława Moniuszki, którego imieniem został ustanowiony i nazwany rok bieżący 2019. Odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni „na poważnie” ale i „z humorem” wraz z inscenizacją teatralną.
 12. W rocznicę lokacji naszego miasta Nowego Sącza zostanie odprawiona Msza Św. w intencji mieszkańców 8 listopada, o godzinie 1030 w Bazylice Św. Małgorzaty.
 13. Od 1. listopada w polskich kinach można oglądać film pt. „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, poruszył wielu ludzi. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co odmieniło jej życie na zawsze…„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz <Nieplanowane>…” – tak o tym filmie napisał jeden z amerykańskich biskupów. Zachęcamy, aby wybrać się do kina „Sokół”. Organizujemy wspólne wyjście w sobotę na godz. 1820 zarówno dla starszej młodzieży jak i dla dorosłych. Dojazd we własnym zakresie. Zbiórka przy kinie o 1810. Koszt biletu od osoby 13 zł. Zapisy od dzisiaj do wtorku włącznie u ks. Piotra. Zachęcamy do licznego udziału.


XXX Niedziela Zwykła
27.10.2019 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. O godzinie 1545 zapraszamy na adorację Pomocników Maryi połączoną z Różańcem. Zachęcamy wszystkich do podawania intencji modlitewnych poprzez internetową stronę parafii w „SKRZYNCE INTENCJI” lub można zostawić w Ochronce w skrzynce przy wejściu.
 2. Do dzisiaj młodzież może się zapisać u ks. Piotra na „Wieczór Uwielbienia ze Świętymi”, który odbędzie się w Iwkowej 31 października. Wyjazd w czwartek z parkingu przy plebanii o godzinie 1820.
 3. W poniedziałek o godzinie 1815 spotkanie Koła Nauczycieli i Wychowawców.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę przed Mszą św. zbiórka aspirantów a po Mszy św. zbiórka lektorów.
 6. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Dla dzieci różaniec o godzinie 1600. Również od godziny 1600 rozpocznie się spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed pierwszym piątkiem. O godzinie 1700 zapraszamy na nabożeństwo do Ojca Pio, połączone z nabożeństwem różańcowym dla dorosłych.
 7. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Zobowiązani jednak jesteśmy do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane o godzinie: 730, 930, 1100 i około 1500. Natomiast o godzinie 1400 zapraszamy na nieszpory z procesją na cmentarz przy kościele Św. Rocha. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będą kwestować lektorzy na cele WSD w Tarnowie.
 8. W sobotę przypada Dzień Zaduszny. Msze Św. o godzinie: 630, 930 z procesją na nowy cmentarz przy ul. Ruczaj. Po południu Msze Św. o godzinie 1600 i 1715. Przez cały miesiąc listopad po Mszach św. będą czytane wypominki i modlitwy za zmarłych.
 9. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami codziennie za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. Do odpustu zupełnego potrzebne jest: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. wyzbycie się przywiązania do grzechu lekkiego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga Ojca”. Zachęcamy do pomocy zmarłym.
 10. W zakrystii można jeszcze składać „wypominki” za naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku z tyłu kościoła.
 11. W związku z licznymi oszustwami metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na córkę i syna”, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu nowosądeckiego Komenda Miejska Policji apeluje do seniorów o rozwagę, ostrożność i by nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznajomym, w tym również osobom podającym się za policjantów. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy kontaktować się z policją pod numerem alarmowym 112.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Franczyk i śp. Piotr Wiktor. Msze św. pogrzebowe odbędą się za św. Marię w poniedziałek o godzinie 1300 i za śp. Piotra we wtorek o godzinie 1200. Różaniec za zmarłych pół godziny przed Mszą św. pogrzebową. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Miłosierdziu Bożemu.

XXIX Niedziela Zwykła
20.10.2019 r.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny. Bóg zapłać wszystkim, którzy modlą się za misje i misjonarzy. Różaniec o godzinie 1630, a w tygodniu o godzinie 1700. Zachęcamy do licznego udziału.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 1545 bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Pomocników Maryi zgodnie ze słowami Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity – patronki spraw trudnych. Różaniec z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego wyjątkowo rozpocznie się o godzinie 1630.
 4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem.
 5. W czwartek po Mszy św. zbiórka ministrantów i aspirantów.
 6. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 7. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 8. W sobotę o godz. 1600 przed Najświętszym Sakramentem adorację prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Zapraszamy wszystkich obrońców życia i rodziny, które spodziewają się dziecka.
 9. 31 października w Iwkowej odbędzie się Wieczór Uwielbienia ze Świętymi. Zapisy na wyjazd od klasy VII wzwyż do przyszłej niedzieli u ks. Piotra. Koszt 10 zł. Resztę pokrywa parafia.
 10. Na stoliku znajdują się kartki, na których możemy napisać imiona i nazwiska bliskich zmarłych i tych którym obiecaliśmy modlitwę a odeszli do wieczności. „Wypominki” można składać w zakrystii.
 11. Parafia św. Kazimierza zaprasza 12-22 listopada na Kurs Przedmałżeński.
 12. We wtorek (22 października) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, Aleje Wolności 23, o godzinie 1700 odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie koncepcji połączenia DK 87 z DW 969 wraz z budową mostu na Dunajcu (“most południowy”). Powyższa inwestycja dotyczy mieszkańców przede wszystkim: Nowego Sącza, gminy Chełmiec, Podegrodzie i Stary Sącz.


XXVIII Niedziela Zwykła
13.10.2019 r.

 

 1. Przeżywając dzisiaj Dzień Papieski serdecznie zapraszamy na różaniec o godzinie 1630 w czasie którego wsłuchiwać się będziemy w nauczanie św. Jana Pawła II. Po mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 2. W poniedziałek pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli, wychowawców i katechetów. Wyjazd lektorów na „laser shot” o godzinie 1820 z parkingu przy plebanii.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego i różańcem.
 4. We wtorki dla młodzieży od godziny 1840 odbywają się zajęcia sportowe na sali gimnastycznej.
 5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem.
 6. W piątek w ramach nadzwyczajnego miesiąca misyjnego zapraszamy wszystkich na mszę św. młodzieżową o godzinie 1830, na której będziemy gościć misjonarkę z Boliwii i modlić się na różańcu za misje w różnych językach. Kandydaci do bierzmowania otrzymają poświęcone różańce. Po nabożeństwie spotkanie wszystkich lektorów i młodzieży z grupy JP2.
 7. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 8. W sobotę o godz. 1200zapraszamy wszystkich chorych, emerytów i rencistów na mszę św. z sakramentem chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Składka przeznaczona będzie na misje. Po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów. Serdecznie zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę o godzinie 1515 w kościele św. Kazimierza odprawiona będzie msza św. dla pracowników służby zdrowia.

 

XXVII Niedziela Zwykła
6.10.2019 r.

 

 1. Trwa nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dzieci, młodzież, rodziców i starszych zachęcamy do modlitwy różańcowej, o którą nieustanie prosi Matka Boża. W tygodniu różaniec o godzinie 1700, a w niedzielę o godzinie 1630.
 2. Dzisiaj około godziny 1500 spod Bazyliki Św. Małgorzaty, z modlitwą różańcową, wyruszy Marsz Dla Życia i Rodziny. Zachęcamy do wzięcia udziału.
 3. W poniedziałek o godzinie 1600 przed Najświętszym Sakramentem Adorację prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego i różańcem.
 5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem.
 6. W czwartek zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
 7. W czwartek po Mszy Św. zbiórka aspirantów.
 8. W piątek o godzinie 1600 zapraszamy na katechezę dla Rodziców i Chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca.
 9. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 10. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Polsce Dzień Papieski. Po Mszach Św. młodzież będzie kwestować do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 12. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Pań.
 13. 14 października o godzinie 1800 w kościele kolejowym rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary. Zapisy telefonicznie.
 14. 14 października o godzinie 1900 dla lektorów organizowane jest wyjście na „Laser shoota”. Zapisy u ks. Piotra do piątku.
 15. Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Bogusław Klimek, śp. Marian Kościsz, i śp. Janina Wańczyk. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.


 

XXVI Niedziela Zwykła
29.09.2019 r.

 1. Dzisiaj adoracja Pomocników Maryi. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo. Po nim o godzinie 1630 Nieszpory i Msza Św.
 2. Od jutra Msze Św. wieczorne będą o godzinie 1700.
 3. We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Zachęcamy dzieci i wiernych do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 4. W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów i aspirantów.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 6. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą serdecznie zapraszamy.
 7. Spowiedź przed I czwartkiem i piątkiem miesiąca w czwartek i piątek o godzinie 1600.
 8. W piątek udamy się do chorych wg ustalonego harmonogramu.
 9. W piątek o godzinie 1830 Msza Św. młodzieżowa i różaniec. Zapraszamy wszystką młodzieży sympatyków młodzieży. Po Mszy Św. młodzieżowej zbiórka lektorów.
 10. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 1030 spotkanie DSM.
 11. W sobotę o godzinie 1400 na hali MOSiR rozpoczęcie Diecezjalnego Spotkania Młodzieży – Synaj.
 12. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Przynieśmy ze sobą lampiony.
 13. Rozprowadzane są kalendarze rolnicze. Zachęcamy do nabycia.

 


XXV Niedziela Zwykła
22.09.2019 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 1230 będzie odprawiona Msza Św. w intencji siostry Edmundy, która w tym roku przeżywa 50-lecie ślubów zakonnych. Będziemy składać Jej życzenia i dziękować za dar powołania zakonnego.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartek nabożeństwo do św. Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcą głęboko przeżyć modlitwę i wypraszać potrzebne łaski dla siebie, Ojczyzny i świata.
 5. W piątek rusza trzydniowa Piesza Pielgrzymka Górska Szlakiem św. Kingi. O godz. 720 wszyscy gromadzimy się z bagażami na ul. Węgierskiej przy Urzędzie Pracy. Stamtąd uczestników zabierze autokar do Starego Sącza. Nie będzie spotkania grupy JP2.
 6. W sobotę o godz. 1030 DSM. O godzinie 1700 przed Najświętszym Sakramentem Adorację prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Wszystkich obrońców życia, w tym matki i ojców czekających na potomstwo, gorąco zapraszamy.
 7. W niedzielę adoracja Pomocników Maryi. Od tego roku, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca adoracja dla dzieci i rodziców odbywać się będzie o godzinie 1545. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo. Po nim o godzinie 1630 Nieszpory i Msza Św.
 8. Zarząd Osiedla Dąbrówki zaprasza mieszkańców na spotkanie osiedlowe w dniu 24 września, tj. wtorek o godzinie 1800 w Szkole Podstawowej nr 9. Omawiane będą ważne sprawy dotyczące mieszkańców osiedla i miasta.

 

XXIV Niedziela Zwykła
15.09.2019 r.

 1. W przyszłą niedzielę o godzinie 1230 będzie odprawiona Msza Św. w intencji siostry Edmundy, która w tym roku przeżywa 50-lecie ślubów zakonnych. Będziemy składać Jej życzenia i dziękować za dar powołania zakonnego.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka dla kandydatów na ministrantów i aspirantów. Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcą podjąć służbę liturgiczną ołtarza.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 4. W piątek o godz. 1930 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo przychodzą uczniowie klas VIII, którzy w tym roku szkolnym z naszą parafią przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Uczniów z innych szkół prosimy o wcześniejsze zapisanie się u ks. Piotra.
 5. W sobotę o godz. 945 zajęcia religijno-językowe.
 6. W sobotę spod kościoła św. Kazimierza po Mszy św. o godzinie 700 ruszy Piesza Pielgrzymka do Limanowej. Jeszcze dzisiaj można zapisywać się na powrót autokarem.
 7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Św. Rity wszystkich Jej czcicieli. Miejmy na uwadze to, że otrzymała od Boga dar rozwiązywania wszelkich ludzkich problemów.
 8. Również w sobotę o godzinie 900 z parkingu przy naszym kościele wyruszy autokarowa pielgrzymka ministrantów i DSM na odpust do Limanowej.
 9. Jeszcze dzisiaj można zapisać się na Jubileuszową XXX Górską Pielgrzymką Szlakiem Świętej Kingi, która odbędzie się od 27-29 września. Zapisy u ks. Piotra do przyszłej niedzieli. Koszt 40 zł.
 10. W Nowym Sączu, 6 października organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny. Również w tym dniu „pewne środowiska” chcą zorganizować pierwszy w Nowym Sączu Marsz Równości. Aby temu zapobiec po Mszach Św. młodzież zbiera podpisy pod petycją do Prezydenta Miasta o zablokowanie tego marszu.

XXIII Niedziela Zwykła – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP
8.09.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji.
 2. W poniedziałek o godz. 17:00 zbiórka ministrantów i aspirantów. Serdecznie zapraszamy chłopców, aby wpisali się do służby Bożej, a rodziców aby umożliwili swoim dzieciom wykonywanie tych funkcji przy ołtarzu.
 3. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 5. W środę o godzinie 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w kancelarii parafialnej, którzy chrzcić będą dzieci w III niedzielę września.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. spotkanie synodalne.
 7. W czwartek po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych.
 8. W piątek o godz. 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej Jana Pawła II. Zapraszamy również nowe osoby od klasy 8 szkoły podstawowej.
 9. Próby chóru św. Rocha odbywają się w poniedziałki i w środy od godziny 19:00.
 10. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” zapraszamy wszystkich parafian do naszego kościoła na godz. 17:30. W programie: poświęcenie nowego krzyża procesyjnego, droga krzyżowa i możliwość skorzystania ze spowiedzi, uroczysta Msza Święta oraz adoracja krzyża z modlitwą stawiającą krzyż w centrum życia. Z Nowego Sącza organizowany jest też wyjazd do Włocławka. Szczegóły na plakacie.
 11. W sobotę o godz. 9:45 zajęcia religijno-językowe, a o godz. 10:30 spotkanie DSM.
 12. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Panów. Jest to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i początek Tygodnia Wychowania.
 13. Dnia 21 września odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Limanowej i Autokarowa Pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na powrót autokarem z pieszej pielgrzymki u ks. Piotra – koszt 5 zł. Zapisy na autokarową pielgrzymkę ministrantów, lektorów i DSM u ks. Mariusza – koszt 5 zł. Zapisy trwają do przyszłej niedzieli.
 14. W dniach od 27-29 września odbędzie się Jubileuszowa XXX Górska Pielgrzymka Szlakiem Świętej Kingi. Zapisy u ks. Piotra do przyszłej niedzieli. Koszt 40 zł. Liczba miejsc ograniczona.
 15. Od 20 września w Parafii Ducha Świętego o godz. 18:45 rozpoczynają się ośmiotygodniowe spotkania Kursu Alfa dla Małżeństw i par nieformalnych. Zapisy są telefoniczne. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Mirosław Skoczeń. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 

XXII Niedziela Zwykła
1.09.2019 r.

 1. Od przyszłej niedzieli wraca Msza Św. dla dzieci o godzinie 1230. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 2. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli:
 • o godzinie 800 klasy IV-VIII
 • o godzinie 930 klasy 0-III

Prosimy rodziców o dopilnowanie przyjścia na Mszę Św. każdego dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego.

 1. W poniedziałek o godzinie 1700 przed Najświętszym Sakramentem adorację prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3. We wtorek w Sali teatralno-kinowej o godzinie 1900 – po Mszy Św., spotkanie wszystkich rodziców, którzy zapisali swoje dzieci do „Ochronki”.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek i piątek o godzinie 1700 spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca. Prosimy, aby powrócić do licznego udziału nabożeństw pierwszych czwartków, które ofiarowane są między innymi o nowe powołania do służby Bożej. Z radością informujemy, że na pierwszy rok studiów WSD zgłosiło się więcej kandydatów niż w roku poprzednim.
 6. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego harmonogramu.
 7. Msza Św. dla młodzieży odbędzie się w piątek o godzinie 1930. Po niej zbiórka wszystkich lektorów.
 8. W sobotę nabożeństwo fatimskie. Przypominamy prośbę, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej nieśli Panowie z Honorowej Straży Grobu Pańskiego.
 9. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań. W tym dniu przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach Św. poświęcenie ziarna siewnego do ogrodów i pól.
 10. W związku z organizowaną ogólnopolską inicjatywą „Przerwany Marsz…” SP9 zaprasza starsze osoby, które w czasie II wojny światowej były w wieku szkolnym i nie mogły uczestniczyć w rozpoczęciu roku szkolnego 1 września 1939 roku na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2 września 2019 roku do SP9 na godzinę 930 lub 1100. Rodziny tych osób prosimy o zgłoszenie się dzisiaj po Mszy Św. w zakrystii.
 11. Chór im. św. Rocha zaprasza nowe osoby do śpiewu. Istnieje potrzeba uzupełnienie we wszystkich głosach. Próby odbywają się w poniedziałki i środy od godziny 1930 w Sali dolnego kościoła Św. Trójcy. Informacje o działalności Chóru można znaleźć na stronie internetowej parafii.
 12. Społeczny komitet budowy domu kultury w Dąbrówce zbiera dziś po Mszach Świętych podpisy w sprawie poparcia inicjatywy budowy domu kultury na placu rekreacyjnym im. Stanisława Janisza. Komitet prosi mieszkańców o wsparcie inicjatywy.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Szkaradek i śp. Alojzy Harnik. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

XXI Niedziela Zwykła
25.08.2019 r.

 1. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza nastąpiła zmiana księży. Ks. Sebastian został skierowany na specjalistyczne studia z psychologii na KUL. Na jego miejsce został skierowany do nas ks. Mariusz Semla ze Straszęcina.

Decyzją wyższych Władz Zakonnych także nastąpiła zmiana sióstr. Siostra przełożona Joanna została skierowana do pracy w Szczurowej, siostra Danuta do Zaborowa, siostra Ewa do Okulic, a siostra Antonina do Skoczowa. Na ich miejsce przyszły do nas Siostra Katarzyna Król, która będzie pełnić obowiązki przełożonej i katechetki, siostra Julita Skrzypek do pracy w „Ochronce”, siostra Anna Gołdyn do pracy w zakrystii oraz siostra Jakubina Hebda do pracy w domu zakonnym.

Kapłanom i Siostrom życzymy wiele błogosławieństwa w pracy i w realizacji powołania.

 1. W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do św. Ojca Pio. Razem z nim prosić będziemy Boga, aby zapanował pokój i ład moralny.
 5. W sobotę o godz. 17:00 adorację prowadzi Duchowa Adopcja. Zapraszamy ojców i matki, które spodziewają się dziecka.
 6. Od przyszłej niedzieli wraca Msza Św. dla dzieci o godzinie 12:30. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jerzy Górowski
  i śp. Franciszka Przybyła. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

XX Niedziela Zwykła
18.08.2019 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • We wtorek św. Bernarda
 • W środę św. Piusa X
 • W czwartek NMP Królowej
 • W sobotę św. Bartłomieja
 1. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek o godzinie 18.00 Msza Św. i nabożeństwo do Św. Rity, na które bardzo serdecznie zapraszamy. Przed tą Świętą możemy wypowiedzieć i otrzymać łaski w najtrudniejszych sytuacjach.
 4. Od 21-25 sierpnia trwa odpust w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu.

XIX Niedziela Zwykła
11.08.2019 r.

 1. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
  i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 4. W piątek będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Patrona Parafii Św. Rocha. Msze Św. w zabytkowym kościółku odprawiane będą o godzinie 7:30, 9:30 i suma odpustowa
  o godzinie 17:00. Swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie przeżywał i kazania wygłosi o. Dariusz Paszyński, viceprowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Prosimy, aby w czasie sumy odpustowej o godz. 17:00 wzięły udział wszystkie asysty. Panów prosimy o przygotowanie baldachimu.
 5. W sobotę wyrusza na Jasną Górę 37. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Wszystkich zachęcamy do duchowego przeżywania pielgrzymki i słuchania transmisji w radiu RDN.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. dla panów.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Otylia Szarota i śp. Urszula Wańczyk. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

XVIII Niedziela Zwykła
04.08.2019 r.

 1. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwa odpust w Parafii Św. Małgorzaty.
 2. W poniedziałek o godzinie 1700 adorację prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę sierpnia.
 5. W piątek przeżywamy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein).
 6. W sobotę obchodzimy święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W tym dniu odpust w parafii w Biegonicach.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca św. dla Pań. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 8. Przypominamy, że sierpień w naszej polskiej tradycji jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji.

 


XVII Niedziela Zwykła
28.07.2019 r.

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji, do której serdecznie zachęcamy.
 2. Wyjazd młodzieży do Czarnogóry o godzinie 1730 z parkingu przy plebanii. Uczestnicy proszeni są o zabranie dokumentów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Wróćmy do starej tradycji licznego uczestnictwa we Mszy Św. i nabożeństwie.
 6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek i w piątek o godzinie 1700.
 7. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego przez księży harmonogramu.
 8. W sobotę nabożeństwo fatimskie. Przynieśmy ze sobą lampiony.
 9. W tym tygodniu przeżywamy wspomnienie:
    • w poniedziałek św. Marty
    • we wtorek św. Ignacego z Loyoli, prezb.
    • w czwartek św. Alfonsa, Marii Liguoriego
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice Św. Małgorzaty. Szczegóły na plakatach i w internecie.

 

 

XVI Niedziela Zwykła
21.07.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 1630 nieszpory. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. W poniedziałek nabożeństwo do św. Rity. Wszystkich czcicieli i tych, którzy mają problemy w życiu serdecznie zapraszamy. Ta Święta przez swoją wierność Chrystusowi otrzymała dar pomagania w rzeczach trudnych.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ze względu na dłuższe nabożeństwo czwartkowe do św. Ojca Pio poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych odbędzie się w środę, w wigilię św. Krzysztofa.
 5. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do św. Ojca PIO. Ten Charyzmatyk uczy nas, że modlitwa odnosi największe zwycięstwo.
 6. W tym tygodniu przeżywamy wspomnienie:
  • w poniedziałek – św. Marii Magdaleny
  • we wtorek – św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
  • w środę – św. Kingi – patronki diecezji (w naszym kościele poświęcenie pojazdów)
  • w czwartek – św. Jakuba apostoła.
  • w piątek – św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 7. W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy matki i ojców, którzy spodziewają się dziecka.
 8. Wyjazd młodzieży do Czarnogóry w przyszłą niedzielę o godzinie 1730 z parkingu przy plebanii.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Giza. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 


XV Niedziela Zwykła
14.07.2019 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 1630 chciejmy wrócić do nabożeństwa, które uświęcone jest wielowiekową tradycją.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek zachęcamy do modlitwy Liturgią Godzin 15 minut przed Mszą Św. wieczorną.
 5. W tym tygodniu przeżywamy wspomnienie:
  • w poniedziałek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  • w czwartek – św. Szymona z Lipnicy
  • w piątek – św. Małgorzaty dziewicy i męczennicy, patronki miasta Nowego Sącza
 6. W dniach od 26 do 28 lipca odbędzie się Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Chętnych zapraszamy do zapisów. Szczegóły na plakacie.
 7. W dniach od 17 do 25 sierpnia odbędzie się kolejna Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisy będą prowadzone w sierpniu w parafii św. Kazimierza w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Zachęcamy do pielgrzymowania.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca Świętego dla Panów.

 

XIV Niedziela Zwykła
7.07.2019 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca św. dla Pań.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czasie wakacji, w czwartki (oprócz pierwszego i ostatniego czwartku miesiąca), Msze Św. wieczorne będą odprawiane w kościele Św. Rocha. O godzinie 1745 zapraszamy na nieszpory.
 5. W czwartek przypada święto św. Benedykta Opata, patrona Europy.
 6. Z ulicy Węgierskiej zostało zamówionych 7 Mszy Św.:
  • 01.2020 r. godzina 1700
  • 02.2020 r. godzina 1700
  • 02.2020 r. godzina 1700
  • 03.2020 r. godzina 1700
  • 05.2020 r. godzina 930
  • 06.2020 r. godzina 1100
  • 11.2020 r. godzina 1700
 7. Pomimo wakacji zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Mszach Św. i nabożeństwach w ciągu tygodnia.

XIII Niedziela Zwykła
30.06.2019 r.

 

 1. Od przyszłej niedzieli i przez okres wakacyjny nie ma Mszy św. o godzinie 1230.
 2. Dzisiaj zakończenie nabożeństw czerwcowych. Serdecznie zapraszamy.
 3. Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy odbędzie się 2 lipca, we wtorek o godzinie 500 z parkingu kościelnego.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę w kancelarii parafialnej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w lipcu.
 6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek i w piątek o godzinie 1700.
 7. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego przez księży harmonogramu.
 8. W sobotę nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszał Pan Jezus aby przeprosić Boga za grzechy przeciwko Jego Matce.
 9. W tym tygodniu przypada: we wtorek NMP Tuchowskiej – jest to najstarsze sanktuarium w diecezji i w środę św. Tomasza Apostoła.

W Nowym Testamencie w Ewangelii św. Jana jest wymieniany 4 razy:

Gdy Jezus zamierza udać się do Jerozolimy, Tomasz mówi do apostołów: Chodźmy także i my, aby razem z Nim umrzeć (J 11,16).
Podczas Ostatniej Wieczerzy na słowa Jezusa: Znacie drogę, dokąd Ja idę. 5 Odezwał się do Niego Tomasz: 'Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?' 6 Odpowiedział mu Jezus: 'Ja jestem drogą i prawdą, i życiem' (J 14,4-6).
Trzeci raz przyniósł Tomaszowi przydomek niewierny: Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym! Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (J 20,24-29).
W spotkaniu ze zmartwychwstałym Chrystusem nad jeziorem Genezaret znajduje się wśród innych apostołów-rybaków: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. (J 21, 2).


XI Niedziela Zwykła
16.06.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Trójcy Świętej. Kazania głosi ks. prałat Kazimierz Markowicz. Uroczysta suma o godzinie 1100 z procesją eucharystyczną, na którą zapraszamy wszystkie asysty.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1730 spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego i Bożym Ciałem. Zachęcamy do skorzystania.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W środę zakończenie roku szkolnego.
 • O godzinie 800 – Msza Św. dla klas 0-III szkoły podstawowej.
 • O godzinie 930 – Msza Św. dla klas IV-VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum.
 • O godzinie 1515 – Msza Św. dla „Ochronki”
 1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godzinie 930 odbędzie się procesja eucharystyczna. Za pobożny udział można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkie asysty do wzięcia udziału, dziewczynki do sypania kwiatków a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Msze Św. w naszej parafii: 730, 930 z procesją eucharystyczną, 1130, o godzinie 1630 nabożeństwo czerwcowe i Msza Św. godzina 1700. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na hospicja i cele charytatywne.
 3. W Boże Ciało o godzinie 1420 z parkingu przy plebanii wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa.
 4. Od piątku rozpoczyna się „oktawa” Bożego Ciała. Procesje są po Mszy Św. wieczornej, w czasie których będzie śpiewana litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy o udział wszystkich asyst i dzieci komunijnych. Prosimy także o sypanie kwiatków i dzwonienie. Z tej racji nie będzie w piątek Mszy św. młodzieżowej.
 5. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity. Czasy są trudne a ta święta ma łaskę rozwiązywania najtrudniejszych problemów. Wyjątkowo procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa będzie o godzinie 1800. Później Msza św. i nowenna do św. Rity.
 6. W sobotę Mszą św. w kościółku św. Rocha o godzinie 800 rozpocznie się IX Charytatywny Bieg i Festyn Świętego Rocha pod hasłem „Biegniemy po zdrowie i uśmiech dla Kacpra Basty”. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w biegu i festynie. Zapisy trwają do poniedziałku, tj. 17 czerwca.
 7. Dzisiaj i przez okres wakacyjny nie będzie Mszy Św. dla dzieci o godzinie 1230. Ostatnia Msza św. dla dzieci w przyszłą niedzielę, a o godzinie 1545 zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym adorację Pomocników Maryi.
 8. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca św. dla panów.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 1830 na placu przy kościele Świętego Ducha w Nowym Sączu odbędzie się VI Koncert Uwielbieniowy „Pod sztandarem Jezusa”. Zachęcamy do udziału. Wyjazd młodzieży rowerami o godzinie 1800 spod plebanii.
 10. 28 czerwca (piątek) o godzinie 1900 w Sali Św. Józefa (pod kościołem Trójcy Świętej) odbędzie się zebranie z rodzicami, którzy w przyszłym roku szkolnym po raz pierwszy posyłają dzieci do „Ochronki”.
 11. Jutro odbędą się uroczystości pogrzebowe Antoniego Urlik. Wprowadzenie ciała o godzinie 1030, Msza św. żałobna o godzinie 1100. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 


Zesłanie Ducha Świętego
9.05.2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o godzinie 630, 930, 1700 i 1815. Zachęcamy do świątecznego nastroju tego dnia i uczestniczenia we Mszy Św. O godz. 19:15 spotkanie Koła Nauczycieli i Wychowawców.
 3. W przyszłą niedzielę przypada niedziela Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się Odpust Parafialny. W tym dniu sumę odpustową odprawi oraz kazania wygłosi ks. Kazimierz Markowicz. Prosimy o wystąpienie wszystkich asyst oraz o ustrojenie i przygotowanie figur na procesję. O oprawę muzyczną prosimy Chór Św. Rocha. Dzieci pierwszokomunijne niech ubiorą swoje stroje – dziewczynki sypią kwiaty, a chłopcy dzwonią dzwonkami. Ze względu na odpust parafialny w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o godz. 12:30, zmiana tajemnic dla mężczyzn będzie w czwartą niedzielę po prymarii.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie Bierzmowanych. Wyjazd w ramach zajęć szkolnych autobusem MPK z przystanku koło Rafy. Klasy 3 gimnazjum o 8:30, a klasy 8 o 8:50. Uczniowie zabierają ze sobą zgody rodziców na wyjazd i bilety. Rodziców prosimy o zmobilizowanie swoich dzieci. W tym dniu spotkanie Zespołu Synodalnego po nabożeństwie wieczornym.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów.
 7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu zapraszamy na katechezę dla dorosłych po Mszy Św.
 8. W piątek o godz. 14:00 z parkingu przy kościele wyjazd dzieci na Saletyńskie Spotkania w Kobylance.
 9. W piątek o godzinie 1900 ostatnie przed wakacjami spotkanie grupy JP2.
 10. Trwają zapisy na wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Boże Ciało (20 czerwca). Koszt 15 zł, resztę dopłaca parafia. Zapisy od dziś u ks. Piotra do wyczerpania miejsc.
 11. Msze św. za ks. Grzegorza Wolaka od sąsiadów z ul. Grunwaldzkiej będą odprawione:
  11 grudnia o 17:00, 2 stycznia o 17:00, 6 lutego o 17:00, 5 marca o 17:00, 2 kwietnia o 18:00 i 7 maja o 18:00
 12. Msze św. z ul. Zalesie będą odprawione: 11 kwietnia o 18:00 i 2 listopada o 16:00
 13. W tym roku bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:
 • Przy Krzyżu Misyjnym: mieszkańcy z ul. Lisa – odpowiedzialni: Państwo Kosalowie, Świerkulowie, Klimkowie, Turcikowie.
 • Przy kościele Św. Rocha: mieszkańcy z ul. Ruczaj – odpowiedzialni: Państwo Szkaradkowie, Bochenek, Kyrc, Koterla, Ryba.
 • Przy dębie: mieszkańcy z ul. Trzy domki – odpowiedzialni: wszyscy mieszkańcy.
 • Na skrzyżowaniu: mieszkańcy z ul. Wita Stwosza – odpowiedzialni: Państwo Gargulowie, Jaskulscy, Kuligowie, Wójcikowie, Wysowscy.

Prosimy, aby w przygotowaniu ołtarza wzięli udział wszyscy mieszkańcy danej ulicy. Za trud składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. 2 lipca odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy u p. Urszuli Kościsz. Cena około 50 zł.


VII Niedziela Wielkanocna –
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2.06.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego będzie dzisiaj o godzinie 1630 po litanii do Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia po nabożeństwie czerwcowym.
 2. W tym miesiącu wyjątkowo Chrzest Św. będzie udzielany o godzinie 930 ze względu na odpust parafialny Trójcy Świętej. Katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych będzie w środę o godzinie 1600 w kancelarii parafialnej.
 3. W poniedziałek o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Apostolstwo Modlitwy. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie w czwartek i piątek o godzinie 1700. W czwartek zapraszamy na modlitwy w intencji nowych powołań do służby Bożej.
 7. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego harmonogramu.
 8. W piątek o godzinie 1930 ostatnia przed wakacjami Msza Św. młodzieżowa. Zapraszamy wszystką młodzież i sympatyków młodzieży do licznego udziału.
 9. W piątek po Mszy Św. młodzieżowej o godzinie 2030 spotkanie wszystkich, którzy na wakacje udadzą się m.in. do Czarnogóry. Osoby niepełnoletnie przychodzą obowiązkowo z Rodzicem. Wtedy też należy uiścić pieniądze, które pozostały do zapłaty.
 10. W sobotę o godz. 8:30 wyjazd ministrantów na wycieczkę w Pieniny i do Krościenka. Zapisy do dzisiaj u ks. Sebastiana.
 11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha. Odbędzie się także zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań.
 12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
 13. Zarząd Osiedla Dąbrówka zaprasza na zebranie Budowy Domu Kultury i spraw bieżących, które odbędzie się 6 czerwca o godzinie 1800 w szkole podstawowej.
 14. Msze Św. z ulicy Bohaterów Orła Białego odprawione zostaną:
  • 1 styczeń – godzina 1100
  • 11 luty – godzina 1700
  • 24 marzec – godzina 1700
  • 2 maj – godzina 1800
  • 1 czerwiec – godzina 1800
  • 1 lipiec – godzina 1800
  • 14 sierpień – godzina 1800
  • 2 listopad – godzina 1715

VI Niedziela Wielkanocna
26.05.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość prymicyjną ks. Grzegorza Wolaka. Otoczmy Go serdecznymi modlitwami, aby był kapłanem według Serca Jezusowego.
 2. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwem majowym. Prosimy o liczne uczestnictwo dzieci i młodzieży w ostatnim tygodniu maja. Dorosłych prosimy, aby przychodzili wraz z dziećmi i wnukami.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek wyjątkowo nabożeństwo majowe dla dzieci będzie o godz. 17:30, a po nim Msza św. i nabożeństwo do św. O. Pio, w czasie którego również odmówimy litanię do Matki Bożej. Wspólnie będziemy omadlać problemy dotyczące świata i naszej Ojczyzny.
 5. W piątek o godzinie 1930 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 6. W piątek święto Nawiedzenia NMP oraz rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
 7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, o które prosiła sama Maryja. Prosimy, aby tym miesiącu figurkę Matki Bożej poniosły dziewczęta z DSM.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 16:30 przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy w czerwcu do uczczenia Serca Jezusowego.

V Niedziela Wielkanocna
19.05.2019 r.

 1. W naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie bardzo wielka uroczystość Prymicji księdza Grzegorza Wolaka. Każde powołanie jest oznaką żywotności religijnej parafii. Prosimy mieszkańców ulicy Grunwaldzkiej, Dąbrówki i Orła Białego o pomoc w przystrojeniu trasy, którą będzie przejeżdżał ksiądz prymicjant. Obejmijmy Go gorącą modlitwą aby był Kapłanem według Bożego Serca. Msza Św. Prymicyjna celebrowana będzie przez księdza Grzegorza o godzinie 1230 zakończona procesją eucharystyczną i błogosławieństwem prymicyjnym. Zapraszamy do licznego udziału i wystąpienia wszystkich asyst w czasie procesji. Rodziców prosimy aby przyprowadzili dzieci – chłopców do dzwonienia a dziewczynki do sypania kwiatków.
 2. Przed Mszą Św. Prymicyjną Rodzice pobłogosławią Syna na drogę kapłańską a potem przywitają Go Ksiądz Proboszcz, Dzieci przedszkolne, Ministranci, Młodzież i Rodzina z parafii.
 3. Święcenia księdza prymicjanta odbędą się w sobotę o godzinie 900 w Katedrze Tarnowskiej. Przywitanie przy bramie na ulicy Grunwaldzkiej o godzinie 1700, następnie udamy się do kościoła. Zgodnie z tradycją Prymicjant odprawi nabożeństwo majowe o godzinie 1800. Zachęcamy do licznego udziału.
 4. Dzisiaj o godzinie 1545 zapraszamy na adorację Pomocników Maryi a po niej odśpiewamy litanię Loretańską. Msza Św. o godzinie 1700.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W środę wspomnienie Św. Rity. Zapraszamy wszystkich czcicieli i tych, którzy mają różne zakręty w swoim życiu zwane krzyżami. Będą poświęcane róże, figi i czerwone świece. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym upiększone zostało prezbiterium. Bóg zapłać!
 8. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 9. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych.
 10. Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Barbara Popiela, Eugenia Popardowska i Jan Żelazko. Pogrzeb śp. Jana będzie jutro o godz. 14:00, a pół godziny wcześniej różaniec.

IV Niedziela Wielkanocna
12.05.2019 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Na Mszy Św. o godzinie 1230 Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1730 przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się nabożeństwo wynagradzające za grzechy znieważania obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski. Serdecznie na nie zapraszamy.
 4. W środę w szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się egzamin przed Sakramentem Bierzmowania dla klas VII. Zapraszamy rodziców. Klasa VIIa o godzinie 1500, klasa VIIb 1530 i klasa VIIc godzina 1600.
 5. W środę po Mszy Św. wieczornej zbiórka lektorów.
 6. W czwartek Święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
 7. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo zapraszamy uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum.
 8. Spotkania grupy młodzieżowej JP2 w piątek po Mszy Św. młodzieżowej i w sobotę o godzinie 900.
 9. W sobotę o godz. 945 ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z języka niemieckiego. O godzinie 1200 spotkanie DSM.
 10. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów. O godzinie 1545 odbędzie się adoracja Pomocników Maryi. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 11. W dniach 14-16 czerwca w Kobylance odbędzie Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Zachęcamy dzieci szkolne do wzięcia udziału. Koszt 100 zł. Przejazd autobusem pokrywa parafia. Zapisy u ks. Sebastiana do niedzieli 19 maja.

III Niedziela Wielkanocna
5.05.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Obejmijmy modlitwą dzieci i rodziców, aby przelali do serc wiarę katolicką. Rozpoczyna się biały tydzień. Rodzice przyprowadzają dzieci na majówkę i zostają na Mszę Św.
 2. Dzisiaj również rozpoczyna się tydzień Biblijny. Pochylajmy się w domach nad Słowem Bożym.
 3. W poniedziałek o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę Uroczystość Św. Stanisława – głównego patrona diecezji. O godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza dla rodziców, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca. W tym dniu o godzinie 1900 spotkanie dzieci klas IV wraz z rodzicami przed Uroczystością Rocznicy I Komunii Św., która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 1230.
 6. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
 7. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 8. W sobotę o godz. 945 zajęcia z języka niemieckiego a o godzinie 1200
 9. W sobotę o godzinie 815 z parkingu przy kościele wyjazd na Pielgrzymkę do Łagiewnik dzieci komunijnych.
 10. W środę, 15 maja w szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się egzamin przed Sakramentem Bierzmowania dla klas VII. Zapraszamy rodziców. Klasa VIIa o godzinie 1500, klasa VIIb 1530 i klasa VIIc godzina 1600.
 11. Elitarne Liceum Ogólnokształcące i Fundacja Bezpiecznie do Celu zaprasza na Festyn Charytatywny dla niepełnosprawnych Julki i Kamili, który odbędzie się 11 maja w godzinach 1100 – 1700 w kampusie WSB przy ulicy Zielonej 27.
 12. W przyszła niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie.
 13. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań. Serdecznie zapraszamy
 14. Z naszej parafii odszedł do wieczności ojciec Kazimierz Michulec, jezuita. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.


Niedziela Miłosierdzia Bożego
28.04.2019 r.

DZISIAJ
Niedziala Miłosierdzia
28.04.2019 r.
Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Bożego.

O godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.

Dzisiaj składka do puszek na Caritas diecezjalny w Tarnowie.

Niedziela modlitw za kierowców.

Poniedziałek
W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów.

Święto św. Katarzyny Sienejskiej – patronki Europy

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

Wtorek
We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe. Zachęcamy rodziców aby przypominali i zachęcali dzieci do przychodzenia na majówki.

O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.

Uroczystość św. Wojciecha bp. i męczennika – głównego patrona Polski.

Środa
W środę o godzinie 900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2. W tym dniu także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wspomnienie św. Józefa rzemieślnika – Święto Pracy

Czwartek
W czwartek o godzinie 1700 spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy bardzo serdecznie o przychodzenie w czwartki na Mszę Św. i nabożeństwo, które jest ofiarowane jest za kapłanów i o nowe powołania.

Wspomnienie św. Atanazego, bp. i doktora Kościoła.

Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za granicą

Piątek W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny.

Msze Święte jak w każdą niedzielę, tj. 730, 930, 1100, 1230, majówka o godzinie 1630 i Msza Św. 1700.

Wyjątkowo ze względu na Uroczystość NMP do chorych udamy się w innym terminie.

Dzień modlitw za Emigrację, rocznica Konstytucji 3 maja 1791 r.

Nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Sobota
Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.

W sobotę zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie. O poniesienie figurki prosimy lektorów.

O godzinie 1600 zapraszamy na spowiedź osoby związane z I Komunią Św.

Wspomnienie św. Floriana męczennika. Święto patronalne strażaków.

Niedziela Biblijna

5.05.2019 r.

W niedzielę o godzinie 1100 Uroczystość I Komunii Świętej. Nie będzie Mszy o godzinie 1230.

Rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego.

dodatkowo:

Kurs przedmałżeński
Parafia NSPJ zaprasza na kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie 13 maja o godzinie 1800. Zakończenie kursu 23 maja.

Ogłoszenia z ambony

 1. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Bożego. O godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630. Dzisiaj składka do puszek na Caritas diecezjalny w Tarnowie.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe. Zachęcamy rodziców aby przypominali i zachęcali dzieci do przychodzenia na majówki. O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
 4. W środę o godzinie 900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2. W tym dniu także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o godzinie 1700 spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy bardzo serdecznie o przychodzenie w czwartki na Mszę Św. i nabożeństwo, które jest ofiarowane jest za kapłanów i o nowe powołania.
 6. W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte jak w każdą niedzielę, tj. 730, 930, 1100, 1230, majówka o godzinie 1630 i Msza Św. 1700. Wyjątkowo ze względu na Uroczystość NMP do chorych udamy się w innym terminie.
 7. W sobotę zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie. O poniesienie figurki prosimy lektorów.
 8. W sobotę o godz. 945 zajęcia z języka niemieckiego a o godzinie 1200
 9. W niedzielę o godzinie 1100 Uroczystość I Komunii Świętej. Nie będzie Mszy o godzinie 1230. W sobotę o godzinie 1600 zapraszamy na spowiedź osoby związane z niedzielną uroczystością.
 10. Parafia NSPJ zaprasza na kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie 13 maja o godzinie 1800. Zakończenie kursu 23 maja. Szczegóły w internecie.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21.04.2019 r.

DZISIAJ
ZMARWYCHWSTANIE
21.04.2019 r.

Dzisiaj Niedziela Zmartwyhwstania Pańskiego. Nieszporami o godz. 1630 kończy się Triduum Paschalne. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Nieszporach, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, o którą prosił Jezus Miłosierny.

 

Poniedziałek

Drugi dzień świąt

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w niedzielę, chrzty o godz. 1230. Nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 1700. Nowenna w tym dniu będzie po prymarii.

Składka przeznaczona jest na Wyższe Uczelnie Katolickie.

Wtorek
We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.

Środa
W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Na Mszy Św. wieczornej przyjęcie 6 chłopców do grona ministrantów.

Czwartek
W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio, który przez Sakrament Pokuty rozsiewał Boże Miłosierdzie. Serdecznie zapraszamy.
Piątek W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.

Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota
Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.

W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

Dla grupy młodzieżowej JP2 i lektorów organizowana jest wycieczka do rezerwatu przyrody w Nowym Targu, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu i na wody termalne w Chochołowie. Wyjazd jest finansowany z ofiar za babeczki wielkanocne, za co serdecznie parafianom dziękujemy. Informacje i zapisy do wtorku włącznie u ks. Piotra.

Niedziela MIŁOSIERDZIA

28.04.2019 r.

O godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.

Po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.

Zbiórka do puszek na diecezjalny Caritas.

dodatkowo:

Podziękowanie Wszystkim, którzy swoją pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.
Gloria Tibi Trinitas
Na stoliku znajduje się świąteczne wydanie biuletynu parafialnego „Gloria Tibi Trinitas”. Zachęcamy do lektury.

 

OGŁOSZENIA Z AMBONY

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21.04.2019 r.

 1. Dzisiaj Nieszporami o godz. 1630 kończy się Triduum Paschalne. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Nieszporach, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, o którą prosił Jezus Miłosierny.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w niedzielę, chrzty o godz. 1230. Nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 17:00. Nowenna w tym dniu będzie po prymarii. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Uczelnie Katolickie.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1900 spotkanie przed Pierwszą Komunią Św. dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszy Św. wieczornej przyjęcie 6 chłopców do grona ministrantów.
 5. W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio, który przez Sakrament Pokuty rozsiewał Boże Miłosierdzie. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę o godz. 945 zajęcia z języka niemieckiego a o godzinie 1200
 9. W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
 10. W sobotę dla grupy młodzieżowej JP2 i lektorów organizowana jest wycieczka do rezerwatu przyrody w Nowym Targu, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu i na wody termalne w Chochołowie. Wyjazd jest finansowany z ofiar za babeczki wielkanocne, za co serdecznie parafianom dziękujemy. Informacje i zapisy do wtorku włącznie u ks. Piotra.
 11. Wszystkim, którzy swoją pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.
 13. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.
 14. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na diecezjalny Caritas.
 15. Na stoliku znajduje się świąteczne wydanie biuletynu parafialnego „Gloria Tibi Trinitas”. Zachęcamy do lektury.

 

VI Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
14.04.2019 r.

 Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 1230 konkurs palm. Gorzkie Żale o godzinie 1600. Młodzież z grupy JP2 rozprowadza świeże i smaczne babki wielkanocne. Ofiary przeznaczone będą na cele młodzieży.

 1. Dzisiaj popołudniu młodzież uda się do chorych z życzeniami świątecznymi.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zbiórka aspirantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. We wtorek po Mszy Św. zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
 5. W środę Nowenna Do Matki Boże Nieustającej Pomocy. Wyjątkowo w tym dniu odbędzie się nabożeństwo do Św. Rity. Serdecznie zapraszamy.
 6. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nabożeństwa rozpoczynają się o godzinie 1800. Rano w Triduum o godzinie 800 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Komunia Święta w te dni może być udzielana tylko podczas wieczornych nabożeństw.
 7. Prosimy Pana Piotra Konstantego o zorganizowanie Honorowej Straży Grobu Pańskiego.
 8. W czwartek o godzinie 2100 przy ciemnicy adorację prowadzi Arcybractwo Konającego Serca Pana Jezusa i Jego Bolesnej Matki. Serdecznie zapraszamy.
 9. W piątek o godzinie 1500 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia. Odmówimy koronkę i Drogę Krzyżową.

Adoracje przy Grobie Pańskim prowadzą:

 • O godzinie 1200-1300 – dzieci szkolne pod przewodnictwem DSM i scholi
 • O godzinie 2100-2200 – młodzież grupy JP2
 • O godzinie 2200-2330 – dorośli i chór św. Rocha
 • O godzinie 2330-2400 – Honorowa Straż Grobu Pańskiego
 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy też, aby zachować post w Wielką Sobotę do Wigilii Wielkanocnej. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą.
 2. W Wielką Sobotę o godzinie 800 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie pokarmów od godziny 830 do 1300 co pół godziny. Nadmieniamy, iż nowenna w Wielką Niedzielę będzie po nieszporach.
 3. Prosimy o przybranie Krzyży misyjnych i przydrożnych z okazji Wielkiego Piątku.
 4. Prosimy Panów o przygotowanie baldachimu i o wystąpienie wszystkich asyst na Procesji Rezurekcyjnej w Wielką Sobotę. Na nabożeństwo Wielkiej Soboty prosimy Wiernych o przyniesienie świec.
 5. W kościele został zamontowany zbiornik na wodę święconą. Jest to dar bierzmowanych. Aby pobrać wodę należy nacisnąć przycisk na kraniku.
 6. Ze względu na zwyczaj śniadania wielkanocnego zmiana tajemnic Różańca Św. dla panów będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (28 kwietnia).
 7. Serdecznie dziękujemy panom za zasponsorowanie przycięcia krzewów wokół kościoła.
 8. Młodzieży dziękujemy za przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej.

 


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.04.2019 r.

 
DZISIAJ

07.04.2019 r.

Gorzkie Żale o godzinie 1600.
Poniedziałek

W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie parafialnego oddziału Caritas.

W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zbiórka ministrantów.

Od dzisiaj Msze Św. wieczorne w dni powszednie będą o godzinie 1800

Wtorek
We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
Środa
W środę o godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w trzecią niedzielę kwietnia.

O godzinie 1900 spotkanie organizacyjne dzieci z klasy III wraz z rodzicami.

Czwartek
W czwartek po Mszy Św. wieczornej katecheza dla dorosłych.
Piątek W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1700 dla dzieci, o godzinie 1800 dla dorosłych i młodzieży.

O godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.

Sobota
Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.
Niedziela
7.04.2019 r.
Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa >>. O godzinie 1230 procesja z palmami i konkurs na najładniejszą palmę. Zachęcamy do udziału. Prosimy o przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej.

Zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań

Gorzkie Żale o godzinie 1600.

Po Mszach Św. młodzież z grupy JP2 będzie rozprowadzać świąteczne babki jako cegiełka na cele młodzieży.

Składka  przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

dodatkowo:

 śp. Jan Gruca
W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Gruca. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu.
Godziny Mszy Św. wieczornych
Msze Św. wieczorne w dni powszednie będą o godzinie 1800
Miłość i Miłosierdzie
W kinach wyświetlany jest film „Miłość i Miłosierdzie”. Zachęcamy do oglądnięcia.
KOMUNIKAT Biskupa Tarnowskiego >>
Niedziela Palmowa >>

 

Ogłoszenia z Ambony
7.04.2019 r.

 

 1. Od jutra Msze Św. wieczorne w dni powszednie będą o godzinie 1800
 2. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie parafialnego oddziału Caritas.
 3. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zbiórka ministrantów.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę o godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w trzecią niedzielę kwietnia.
 6. W środę o godzinie 1900 spotkanie organizacyjne dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
 7. W czwartek po Mszy Św. wieczornej katecheza dla dorosłych.
 8. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1700 dla dzieci, o godzinie 1800 dla dorosłych i młodzieży.
 9. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 10. W sobotę nauka języka niemieckiego o godzinie 945, a o godzinie 1200 spotkanie DSM.
 11. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. O godzinie 1230 procesja z palmami i konkurs na najładniejszą palmę. Zachęcamy do udziału. Prosimy o przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej.
 12. W przyszła niedzielę po Mszach Św. młodzież z grupy JP2 będzie rozprowadzać świąteczne babki jako cegiełka na cele młodzieży.
 13. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 14. W kinach wyświetlany jest film „Miłość i Miłosierdzie”. Zachęcamy do oglądnięcia.
 15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Gruca. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu.


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
nazywana Laetare – Raduj się Jerozolimo

31.03.2019 r.

 
DZISIAJ

31.03.2019 r.

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje  Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy ks. Janusza Michalika – proboszcza z Poręby a parafian zachęcamy do licznego udziału w ćwiczeniach duchowych.

730     – Msza Św. z nauką ogólną
930     – Msza Św. z nauką ogólną
1100   – Msza Św. z nauką ogólną
1230   – Msza Św. z nauką dla dzieci
1600   – Gorzkie żale
1700   – Msza Św. z nauką ogólną

O godzinie 1800 zapraszamy na spektakl teatralny w wykonaniu młodzieży. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowania.

Poniedziałek

700     – Msza Św. z nauką ogólną
830     – Nabożeństwo i nauka dla klas 0-4 Szkoły Podstawowej
1000   – Nabożeństwo i nauka dla klas 5-8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjum
1700   – Msza Św. z nauką ogólną
2000   – Nabożeństwo z nauką dla tych, którzy nie mogą przyjść w ciągu dnia – zakończona apelem.

Ze względu na rekolekcje nie będzie adoracji
Apostolstwa Modlitwy.

Wtorek

700     – Msza Św. z nauką ogólną i spowiedź
830     – Nabożeństwo i nauka dla klas 0-4 Szkoły Podstawowej – spowiedź
1000   – Nabożeństwo i nauka dla klas 5-8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjum – spowiedź
1700   – Msza Św. z nauką ogólną,
2000   – Nabożeństwo z nauką dla tych, którzy nie mogą przyjść w ciągu dnia – zakończona apelem.

Ze względu na rekolekcje nie będzie całodziennej adoracji

We wtorek w naszej parafii spowiedź rekolekcyjna
przed I piątkiem miesiąca. Godziny spowiedzi:

730-900       930-1030        1430-1530        1600-1700


We wtorek o godzinie 1800 w kościele Matki Bożej Niepokalanej (biały klasztor) odbędzie się bierzmowanie. Kandydatów prosimy o przybycie na godzinę 1720.

Środa

700     – Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwem rekolekcyjnym
830     – Nabożeństwo i nauka dla klas 0-4 Szkoły Podstawowej
1000   – Nabożeństwo i nauka dla klas 5-8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjum
1700     – Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwem rekolekcyjnym

Czwartek
W czwartek zapraszamy do modlitwy Nieszporami o godzinie 1645. Z racji I czwartku miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Piątek W piątek udamy się do chorych wg ustalonego harmonogramu.

W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i Msza Św. O godzinie 1830 Droga Krzyżowa i Msza Św.  dla młodzieży. Po Mszy młodzieżowej zbiórka lektorów.

Sobota
W sobotę zachęcamy do modlitwy i uczczenia Niepokalanego Serca Maryi ze względu na I sobotę miesiąca.

Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.

Niedziela
7.04.2019 r.
Gorzkie Żale o godzinie 1600.

 

dodatkowo:

Zmiana czasu
Pomimo zmiany czasu w tym tygodniu Msze Św. popołudniowe jeszcze będą o godzinie 1700.
Caritas Rozprowadzane są baranki i paschaliki w ramach pomocy dla najuboższych. Akcję prowadzą Panie z parafialnego oddziału Caritas.
Zbiórka na hospicjum
Dzisiaj tj. 31.03.2019 r. zbiórka do puszek na rozbudowę hospicjum.

 

Ogłoszenia z ambony
31.03.2019 r.

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy ks. Janusza Michalika – proboszcza z Poręby a parafian zachęcamy do licznego udziału w ćwiczeniach duchowych.
 2. Pomimo zmiany czasu w tym tygodniu Msze Św. popołudniowe będą o godzinie 1700.
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale, które są odprawiane o godzinie 1600.
 4. Dzisiaj o godzinie 1800 zapraszamy na spektakl teatralny w wykonaniu młodzieży. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowania.
 5. W poniedziałek ze względu na rekolekcje nie będzie adoracji Apostolstwa Modlitwy a we wtorek całodziennej adoracji.
 6. We wtorek o godzinie 1800 w kościele Matki Bożej Niepokalanej (biały klasztor) odbędzie się bierzmowanie. Kandydatów prosimy o przybycie na godzinę 1720.
 7. We wtorek w naszej parafii spowiedź rekolekcyjna i przed I piątkiem miesiąca. Godziny spowiedzi na afiszach rekolekcyjnych.
 8. W czwartek zapraszamy do modlitwy Nieszporami o godzinie 1645. Z racji I czwartku miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 9. W piątek udamy się do chorych wg ustalonego harmonogramu.
 10. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i Msza Św. O godzinie 1830 Droga Krzyżowa i Msza Św.  dla młodzieży. Po Mszy młodzieżowej zbiórka lektorów.
 11. W sobotę zachęcamy do modlitwy i uczczenia Niepokalanego Serca Maryi.
 12. W sobotę nauka języka niemieckiego o godzinie 945, a o godzinie 1200 spotkanie DSM.
 13. Rozprowadzane są baranki i paschaliki w ramach pomocy dla najuboższych. Akcję prowadzą Panie z parafialnego oddziału Caritas.
 14. Dzisiaj zbiórka do puszek na rozbudowę hospicjum.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
nazywana Laetare – Raduj się Jerozolimo

31.03.2019 r.

 
DZISIAJ

31.03.2019 r.

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje  Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy ks. Janusza Michalika – proboszcza z Poręby a parafian zachęcamy do licznego udziału w ćwiczeniach duchowych.

730     – Msza Św. z nauką ogólną
930     – Msza Św. z nauką ogólną
1100   – Msza Św. z nauką ogólną
1230   – Msza Św. z nauką dla dzieci
1600   – Gorzkie żale
1700   – Msza Św. z nauką ogólną

O godzinie 1800 zapraszamy na spektakl teatralny w wykonaniu młodzieży. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowania.

Poniedziałek

700     – Msza Św. z nauką ogólną
830     – Nabożeństwo i nauka dla klas 0-4 Szkoły Podstawowej
1000   – Nabożeństwo i nauka dla klas 5-8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjum
1700   – Msza Św. z nauką ogólną
2000   – Nabożeństwo z nauką dla tych, którzy nie mogą przyjść w ciągu dnia – zakończona apelem.

Ze względu na rekolekcje nie będzie adoracji
Apostolstwa Modlitwy.

Wtorek

700     – Msza Św. z nauką ogólną i spowiedź
830     – Nabożeństwo i nauka dla klas 0-4 Szkoły Podstawowej – spowiedź
1000   – Nabożeństwo i nauka dla klas 5-8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjum – spowiedź
1700   – Msza Św. z nauką ogólną,
2000   – Nabożeństwo z nauką dla tych, którzy nie mogą przyjść w ciągu dnia – zakończona apelem.

Ze względu na rekolekcje nie będzie całodziennej adoracji

We wtorek w naszej parafii spowiedź rekolekcyjna
przed I piątkiem miesiąca. Godziny spowiedzi:

730-900       930-1030        1430-1530        1600-1700


We wtorek o godzinie 1800 w kościele Matki Bożej Niepokalanej (biały klasztor) odbędzie się bierzmowanie. Kandydatów prosimy o przybycie na godzinę 1720.

Środa

700     – Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwem rekolekcyjnym
830     – Nabożeństwo i nauka dla klas 0-4 Szkoły Podstawowej
1000   – Nabożeństwo i nauka dla klas 5-8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjum
1700     – Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwem rekolekcyjnym

Czwartek
W czwartek zapraszamy do modlitwy Nieszporami o godzinie 1645. Z racji I czwartku miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Piątek W piątek udamy się do chorych wg ustalonego harmonogramu.

W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i Msza Św. O godzinie 1830 Droga Krzyżowa i Msza Św.  dla młodzieży. Po Mszy młodzieżowej zbiórka lektorów.

Sobota
W sobotę zachęcamy do modlitwy i uczczenia Niepokalanego Serca Maryi ze względu na I sobotę miesiąca.

Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.

Niedziela
7.04.2019 r.
Gorzkie Żale o godzinie 1600.

 

dodatkowo:

Zmiana czasu
Pomimo zmiany czasu w tym tygodniu Msze Św. popołudniowe jeszcze będą o godzinie 1700.
Caritas Rozprowadzane są baranki i paschaliki w ramach pomocy dla najuboższych. Akcję prowadzą Panie z parafialnego oddziału Caritas.
Zbiórka na hospicjum
Dzisiaj tj. 31.03.2019 r. zbiórka do puszek na rozbudowę hospicjum.


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
24.03.2019 r.

 
DZISIAJ

24.03.2019 r.

Gorzkie Żale o godzinie 1600.
Poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszy św. wieczornej nastąpi podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – serdecznie zapraszamy do przystąpienia.

O godz. 19:00 spotkanie grupy JPII.

Wtorek
W ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Środa
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

O godz. 19:00 spotkanie grupy JPII.

Czwartek
O godz. 1700 Msza św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy.
Piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16:00 dla dzieci, a o 17:00 dla młodzieży i dorosłych.

O godz. 19:00 spotkanie grupy JPII.

Sobota
Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.

O godzinie 1800 młodzież grupy JP2 zaprasza wszystkich parafian na spektakl teatralny pt. „Jacques Fesch – święty czy bandyta?.

Niedziela
31.03.2019 r.
Gorzkie Żale o godzinie 1600.

Rozpoczęcie rekolekcji parafialnych.

O godzinie 1800 młodzież grupy JP2 zaprasza wszystkich parafian na spektakl teatralny pt. „Jacques Fesch – święty czy bandyta?.

Ogłoszenie Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu prosi rodziców o dokonanie zapisów do końca marca w godzinach od 700 do 1400.
Ogłoszenie Dyrekcja IV LO Sportowego ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020. Zapisy trwają do 16 maja br.
Rekolekcje Wielkopostne Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 31 marca do 3 kwietnia.  afisz >>

 


Ogłoszenia z ambony

III Niedziela Wielkiego Postu
24.03.2019 r.

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Janusz Michalik – proboszcz z Poręby, a dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych siostra Terezjana. Zachęcamy do licznego udziału. Szczegółowy plan w Internecie i na afiszach.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale, które są odprawiane o godzinie 1600.
 3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszy św. wieczornej nastąpi podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – serdecznie zapraszamy do przystąpienia.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 5. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy we wtorek i w środę na godz. 1700 do wspólnej modlitwy, a później na próbę. Obecność jest obowiązkowa.
 6. W czwartek o godz. 1700 Msza św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy, aby wypraszać potrzebne łaski dla współczesnego świata. Św. Stygmatyk przypominał, że spływają one przez modlitwę.
 7. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i młodzieży.
 8. W tym tygodniu spotkania grupy młodzieżowej JP2 odbędą się w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 1900.
 9. W sobotę nauka języka niemieckiego o godzinie 945, a o godzinie 1200 spotkanie DSM.
 10. Rozprowadzane są baranki i paschaliki w ramach pomocy dla najuboższych. Akcję prowadzą Panie z parafialnego oddziału Caritas.
 11. W sobotę i w niedzielę o godzinie 1800 młodzież grupy JP2 zaprasza wszystkich parafian na spektakl teatralny pt. „Jacques Fesch – święty czy bandyta?”. Dla starszych klas Szkoły Podstawowej nr 9 przedstawienie dodatkowo będzie grane w czasie rekolekcji.
 12. W przyszłą niedzielę na terenie parafii przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na rozbudowę hospicjum.
 13. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu prosi rodziców o dokonanie zapisów do końca marca w godzinach od 700 do 1400.
 14. Dyrekcja IV LO Sportowego ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020. Zapisy trwają do 16 maja br.

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17.03.2019 r.

 
DZISIAJ

17.03.2019 r.

Po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.

Gorzkie Żale o godzinie 1600.

Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami

Poniedziałek Po Mszy Św. wieczornej zbiórka aspirantów.
Wtorek
Uroczystość Św. Józefa. W ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu.
Środa
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek

Spotkanie grupy młodzieżowej JP2 o godzinie 1900.

Piątek Droga Krzyżowa o godzinie 1600 dla dzieci.

Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godzinie 1700 , a po niej Msza Św. i nabożeństwo do Św. Rity. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie grupy młodzieżowej JP2 o godzinie 1900.

Sobota
Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.
Niedziela
24.03.2019 r.
Gorzkie Żale o godzinie 1600.

Dzień Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma 4 takich męczenników: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa, s. Czesława Lorek

BERZMOWANIE
Kandydaci do Bierzmowania, którzy nie byli w piątek na spotkaniu proszeni są do przyjścia w tym tygodniu w dowolnym dniu na wieczorne nabożeństwo i zgłoszenie się do zakrystii po odbiór Krzyża.
Rekolekcje Wielkopostne
Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 31 marca do 3 kwietnia. afisz >>
Podziękowanie
W tym tygodniu założone zostaną chodniki przed ołtarzem i dywan. Obszycia tapicerskie, dywan i chodniki zostały zasponsorowane i już zapłacone. Za dobroć serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
Spektakl
w naszej parafii
30 i 31 marca o godzinie 1800 młodzież grupy JP2 zaprasza wszystkich parafian na spektakl teatralny pt. „Jacques Fesch – święty czy bandyta?” Przedstawienie to oparte jest na prawdziwej historii młodego człowieka, który pomimo zbrodni doświadczył Bożej miłości i nawrócenia. Serdecznie zapraszamy mając nadzieję, że spektakl ten pomoże lepiej przeżyć Wielki Post i czas świętych rekolekcji.

 


Ogłoszenia z ambony
17.03.2019 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale, które są odprawiane o godzinie 1600.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zbiórka aspirantów.
 3. We wtorek Uroczystość Św. Józefa. W ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek i w piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 6. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 1600 dla dzieci. O godzinie 1700 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży, a po niej Msza Św. i nabożeństwo do Św. Rity. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę zajęcia j. niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 spotkanie DSM.
 8. W tym tygodniu założone zostaną chodniki przed ołtarzem i dywan. Obszycia tapicerskie, dywan i chodniki zostały zasponsorowane i już zapłacone. Za dobroć serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Kandydaci do Bierzmowania, którzy nie byli w piątek na spotkaniu proszeni są do przyjścia w tym tygodniu w dowolnym dniu na wieczorne nabożeństwo i zgłoszenie się do zakrystii po odbiór Krzyża.
 10. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 31 marca do 3 kwietnia. Szczegółowy plan w Internecie i na afiszach.
 11. 30 i 31 marca o godzinie 1800 młodzież grupy JP2 zaprasza wszystkich parafian na spektakl teatralny pt. „Jacques Fesch – święty czy bandyta?” Przedstawienie to oparte jest na prawdziwej historii młodego człowieka, który pomimo zbrodni doświadczył Bożej miłości i nawrócenia. Serdecznie zapraszamy mając nadzieję, że spektakl ten pomoże lepiej przeżyć Wielki Post i czas świętych rekolekcji.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
10.03.2019 r.

 
DZISIAJ

10.03.2019 r.

Po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań.

Gorzkie Żale o godzinie 1600.

Poniedziałek Po Mszy Św. wieczornej zbiórka ministrantów.

Spotkanie grupy młodzieżowej JP2 o godzinie 1900.

Wtorek
We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Środa

O godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę marca.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie redakcji gazety Gloria Tibi Trinitas.

Czwartek

Spotkanie grupy młodzieżowej JP2 o godzinie 1900.

Piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych.

O godzinie 1830 Droga Krzyżowa i Msza św. dla młodzieży. Zapraszamy wszystką młodzież a obowiązkowo młodzież klasy 8 i 3 gimnazjum, którzy otrzymają krzyże do bierzmowania. Po nabożeństwie rodzice proszą o krótkie spotkanie organizacyjne wszystkich rodziców kandydatów.

Sobota
Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 DSM.
Niedziela
17.03.2019 r.
Po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.

Gorzkie Żale o godzinie 1600.

Dzień Otwarty SP nr 9
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się 13 marca 2019 r. w godz. 1500-1700. W programie spotkanie z dyrekcją i nauczycielami, zwiedzanie szkoły oraz zapoznanie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020.
Podziękowanie
W minionym tygodniu zostało zamontowane materiałowo-gąbkowe obszycie ławek i siedzisk. Serdeczne Bóg zapłać za to dzieło.


 

 

 

 

 

 


Ogłoszenia z ambony
10.03.2019 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale, które są odprawiane o godzinie 1600. Przypominamy, że nabożeństwo to ułożyło bractwo Św. Rocha i odśpiewane zostały w kościele Św. Krzyża w Warszawie.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę o godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę marca.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie redakcji gazety Gloria Tibi Trinitas.
 6. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych.
 7. W piątek o godzinie 1830 Droga Krzyżowa i Msza św. dla młodzieży. Zapraszamy wszystką młodzież a obowiązkowo młodzież klasy 8 i 3 gimnazjum, którzy otrzymają krzyże do bierzmowanie. Po nabożeństwie rodzice proszą o krótkie spotkanie organizacyjne wszystkich rodziców kandydatów.
 8. W sobotę nauka język niemieckiego od godziny 945, a o godzinie 1200 spotkanie DSM.
 9. W tym tygodniu spotkania grupy młodzieżowej JP2 odbędą się w poniedziałek i w czwartek o godzinie 1900.
 10. W najbliższą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Panów.
 11. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się 13 marca 2019 r. w godz. 1500-1700. W programie spotkanie z dyrekcją i nauczycielami, zwiedzanie szkoły oraz zapoznanie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020.
 12. W minionym tygodniu zostało zamontowane obszycie tapicerskie ławek w kościele i siedzeń w prezbiterium. Bardzo dziękuję Temu, który pomógł mi w tych pracach. Składam serdeczne Bóg zapłać.


VIII Niedziela Zwykła
03.03.2019 r.

 
DZISIAJ

3.03.2019 r.

Dzisiaj przypada Nabożeństwo 40-godzinne. Ma ono na celu przeproszenie Boga za grzechy karnawału. Program nabożeństwa:

 • Po Mszy św. dla dzieci do godziny 1345 – dzieci przedszkolne i szkolne
 • O godzinie 1400 – 1500 – osoby prowadzące samotne życie
 • O godzinie 1500 – 1600 – młodzież
 • O godzinie 1600 – 1700 – Rodzice (o godzinie 1630 nieszpory)

Od dzisiaj do przyszłej niedzieli Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Poniedziałek O godzinie 1600 adorację prowadzi Apostolstwo Modlitwy

Po Mszy Św. wieczornej zbiórka aspirantów.

Święto św. Kazimierza Królewicza

Wtorek
We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów, a o godz. 1900 spotkanie grupy JP2.

Środa POPIELCOWA

W Środę Popielcową
W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja.
We Mszy św. opuszcza się akt pokuty, a po Ewangelii i homilii odbywa się poświęcenie popiołu z palm poświęconych w ubiegłym roku i posypanie nim głów wiernych. Pobłogosławieniu popiołu i posypania dokonuje tylko kapłan lub diakon. Celebransowi posypuje głowę inny kapłan lub pod jego nieobecność diakon. W razie nieobecności innego szafarza sam celebrans, zwróćony w stronę ołtarza i pochylony, nic nie mówiąc, posypuje sobie głowę popiołem.
Kapłan lub diakon posypując głowy popiołem, mówi przy poszczególnych osobach: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię lub Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz.
Pobłogosławienie popiołu może się odbyć podczas każdej Mszy św. z udziałem wiernych. Obrzęd ten może się także odbywać poza Mszą św. w ramach liturgii słowa: wykonuje się śpiew na wejście, czytania i kolektę ze Mszy św.; po homilii kapłan lub diakon poświęca popiół i posypuje nim głowy wiernych; obrzęd kończy się modlitwą powszechną.
Według starego zwyczaju można dzisiaj ścinać gałązki (wierzbiny, drzew owocowych) przeznaczone do sporządzenia palm na Niedzielę Palmową, tak aby mogły wypuścić zielone pędy.

rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. Wielkanocnej. Msze Św. w naszej parafii będą: 630, 1600, 1715. Na Mszach Św. będzie posypanie głów popiołem na znak przyjęcia pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta i abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne.

Czwartek

Pierwszy czwartek miesiąca

Piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla starszych i młodzieży, a po niej Msza Św.

O godzinie 1830 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.

Dzień Kobiet – wszystkim Paniom życzymy opieki i błogosławieństwa Bożego.

Sobota
Nauka języka niemieckiego o godzinie 945. O godzinie 1200 DSM.
Niedziela
10.03.2019 r.
Po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań.

Gorzkie Żale o godzinie 1600.

Wyjazd Medjugorie
Osoby udające się na wyjazd do Medjugorie i Czarnogóry mogą wpłacać kolejne raty u ks. Piotra.

 


 

Ogłoszenia z ambony

 

 1. Dzisiaj przypada Nabożeństwo 40-godzinne. Ma ono na celu przeproszenie Boga za grzechy karnawału. Program nabożeństwa:

Po Mszy św. dla dzieci do godziny 1345 – dzieci przedszkolne i szkolne

O godzinie 1400 – 1500 – osoby prowadzące samotne życie

O godzinie 1500 – 1600 – młodzież

O godzinie 1600 – 1700 – Rodzice (o godzinie 1630 nieszpory)

 1. Od dzisiejszej niedzieli Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. W poniedziałek o godz. 16:00 adorację prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka aspirantów.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów, a o godz. 19:00 spotkanie grupy JP2.
 6. W środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. Wielkanocnej. Msze Św. w naszej parafii będą: 630, 1600, 1715. Na Mszach Św. będzie posypanie głów popiołem na znak przyjęcia pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta i abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne.
 7. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla starszych i młodzieży, a po niej Msza Św.
 8. W piątek o godzinie 1830 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 9. W najbliższą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań.
 10. Gorzkie Żale odprawiane będą w każdą niedzielę o godzinie 1600.
 11. Osoby udające się na wyjazd do Medjugorie i Czarnogóry mogą wpłacać kolejne raty u ks. Piotra.