Ogłoszenia parafialne – archiwum

III Niedziela Wielkanocna
15.
04. 2018 r.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 2. W poniedziałek o godzinie 1700 zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Zespołu Synodalnego. W skład zespołu wchodzą kapłani, przedstawiciele „życia konsekrowanego”, nadzwyczajni szafarze Komunii Św., członkowie Rady Duszpasterskiej, przedstawiciele zrzeszeń i instytucji działających na terenie parafii.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Rity, która zawsze pomaga w sprawach trudnych i beznadziejnych.
 8. W sobotę o godz. 945 nauka gry na gitarze i spotkania grup religijno-językowych. Schola i DSM o ustalonych godzinach.
 9. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie.
 10. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Helena Luberda. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 

Zespół Synodalny w Parafii Św. Rocha – zebranie w środę:

 1. Ks. Józef Janas
 2. Ks. Piotr Zawiślak
 3. Ks. Sebastian Śmiałek
 4. s. Joanna Szymczyk
 5. Marek Tomaszek
 6. Józef Korona
 7. Krzysztof Bębenek
 8. Krzysztof Gruca
 9. Rafał Popiela
 10. Paweł Ziaja
 11. Adam Kulig
 12. Jan Faron
 13. Józef Kurczab
 14. Grażyna Kościsz
 15. Anna Radom
 16. Aneta Gruca
 17. Krzysztof Bocheński
 18. Szymon Konstanty
 19. Kinga Łęczycka

II Niedziela Wielkanocna
Niedziela Miłosierdzia Bożego
8.04.2018 r.
 1. Dzisiaj o godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630. Rozpoczynamy w dniu dzisiejszym Tydzień Miłosierdzia Bożego.
 2. W poniedziałek przypada Liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje położone będą na stoliku. Oddamy je na adoracji w ostatnią sobotę miesiąca.
 3. W poniedziałek o godzinie 1700 zbiórka aspirantów.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek zbiórka wszystkich lektorów o godzinie 1900.
 6. W środę o godzinie 1600 katecheza dla Rodziców i Chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek po Mszy Św. wieczornej katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
 9. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2. Wszystkich zapraszamy.
 10. W sobotę o godz. 945 nauka gry na gitarze i spotkania grup religijno-językowych. Schola i DSM o ustalonych godzinach.
 11. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.
 12. W przyszłą niedzielę Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” przeprowadzi na terenie parafii zbiórkę dla chorych z hospicjum.
 13. Zarząd Osiedla Dąbrówka informuje, że 11 kwietnia w środę odbędzie się na terenie osiedla wiosenna wystawka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady należy wystawić do godz. 800 przed swoje posesje.
 14. Zarząd Osiedla Kaduk zaprasza 11 kwietnia w środę na spotkanie osiedlowe w SP nr 9 na godz. 1800.
 15. Dnia 28 kwietnia w sobotę odbędzie się spotkanie szkoleniowo-integracyjne dla młodzieży, która chciałaby być wolontariuszami na oazach dla niepełnosprawnych. Zainteresowanych prosimy o zapisy u ks. Piotra do przyszłej niedzieli. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
1.04. 2018 r.
 1. Dzisiaj Nieszporami o godz. 1630 kończy się Triduum Paschalne. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Nieszporach, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, o którą prosił Jezus Miłosierny.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w niedzielę, chrzty o godz. 1230. Nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 1700. Nowenna w tym dniu będzie po prymarii. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Uczelnie Katolickie.
 3. W przyszłą niedzielę o godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.
 4. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. We wtorek i środę na Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy klasy III gimnazjum, a także rodziców. Będą rozdawane krzyżyki i różańce. Po nabożeństwie próba dla uczniów przed bierzmowaniem. W środę o godz. 1730 mogą jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty kandydaci do bierzmowania, ich rodzice i świadkowie.
 8. W czwartek o godz. 1530 w kościele NSPJ odbędzie się bierzmowanie. Kandydatów i świadków prosimy o przybycie godzinę wcześniej.
 9. Do chorych udamy się w piątek według ustalonego harmonogramu. Przypominamy. Że z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Zapraszamy wszystką młodzież i sympatyków młodzieży, a dla bierzmowanych będzie to okazja, by podziękować Bogu za przyjęty sakrament.
 11. W sobotę o godz. 945 nauka gry na gitarze i spotkania grup religijno-językowych. Schola i DSM o ustalonych godzinach.
 12. Wszystkim, którzy swoją pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.

VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
25.03.2018 r.
 
 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 1230  konkurs palm, a o godzinie 1800 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu Pomocników Maryi. Prosimy aby dzieci wzięły na to nabożeństwo palmy. Gorzkie Żale o godzinie 1600.
 2. Od jutra Msze Św. wieczorne będą o godzinie 1800.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św.  młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz chór szkolny Pięciolinia zaprasza do obejrzenia spektaklu pt. „ Sprawa Jezusa”. Misterium będzie wystawiane w Sali teatralnej o godzinie 1845.
 4. We wtorek Próba asysty ołtarza na Triduum o godzinie 1930. W środę po Mszy Św. wieczornej zbiórka wszystkich aspirantów, ministrantów i lektorów.
 5. W środę Nowenna Do Matki Boże Nieustającej Pomocy.
 6. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę  nabożeństwa rozpoczynają się o godzinie 1800. Rano w Triduum o godzinie 800 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Komunia Święta w te dni może być udzielana tylko podczas wieczornych nabożeństw.
 7. Prosimy Pana Piotra Konstantego o zorganizowanie Honorowej Straży Grobu Pańskiego.
 8. W czwartek o godzinie 2100 przy ciemnicy adorację prowadzi Arcybractwo Konającego Serca Pana Jezusa i Jego Bolesnej Matki. Serdecznie zapraszamy.
 9. W Czwartek do południa młodzież grupy JP2 uda się z życzeniami świątecznymi do chorych.
 10. W piątek o godzinie 1500 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia. Adoracje przy Grobie Pańskim prowadzą:
 • O godzinie 1200-1300 – dzieci szkolne pod przewodnictwem DSM i scholi
 • O godzinie 2100-2200 – młodzież grupy JP2
 • O godzinie 2200-2330 – dorośli
 • O godzinie 2330-2400 – Honorowa Straż Grobu Pańskiego
 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy też, aby zachować post w Wielką Sobotę do Wigilii Wielkanocnej. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą.
 2. W Wielką Sobotę o godzinie 800 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie pokarmów od godziny 830 do 1300 co pół godziny. Nadmieniamy, iż nowenna w Wielką Niedzielę będzie po nieszporach.
 3. Prosimy o przybranie Krzyży misyjnych i przydrożnych z okazji Wielkiego Piątku.
 4. Prosimy Panów o przygotowanie baldachimu i o wystąpienie wszystkich asyst na Procesji Rezurekcyjnej w Wielką Sobotę. Na nabożeństwo Wielkiej Soboty prosimy Wiernych o przyniesienie świec.
 5. Młodzieży dziękujemy za przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej.
 6. Dzisiaj po Mszach św. młodzież z grupy JP2  rozprowadza przygotowane świeże i smaczne babki świąteczne. Złożone ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne jako jałmużna wielkopostna.

V Niedziela Wielkiego Postu
18.03.2018 r.
 1. Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne, które mają przygotować nas do Świąt Wielkanocnych. Życzymy błogosławieństwa Bożego dla Rekolekcjonisty i Wszystkich Wiernych. Program rekolekcji znajduje się na afiszach i zapowiada ks. Rekolekcjonista.

 

 

 

 

 

Afisz do pobrania

 

 1. W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 2. We wtorek ze względu spowiedzi rekolekcyjnych nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie po wieczornej Mszy Św. rekolekcyjnej.
 3. W środę Nowenna Do Matki Boże Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św. rekolekcyjnej. W tym dniu zakończenie rekolekcji. Po każdym nabożeństwie błogosławieństwo rekolekcyjne.
 4. W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Będziemy prosić Go, aby utrwalił wszystkie nasze postanowienia rekolekcyjne.
 5. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i młodzieży.
 6. W piątek o godzinie 1800 spotkanie  grupy młodzieżowej JP2.
 7. W sobotę nabożeństwo do Św. Rity – Patronki od spraw trudnych. Potrafi wypraszać swoim czcicielom rozwiązanie spraw, które na pozór wydają się „nie do rozwiązania”. Prosimy, aby wzajemnie się powiadomić o zaistniałej zmianie, która związana jest z rekolekcjami wielkopostnymi.
 8. W sobotę nauka gry na gitarze i spotkania religijno-językowe rozpoczynają się od godziny 945. O godzinie 1200 DSM i schola młodzieżowa.
 9. W przyszła niedzielę odbędzie się konkurs palm po Mszy Św. o 1230. Zapraszamy całe rodziny do udziału.
 10. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na adorację Pomocników Maryi o godz. 18:00. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą na to nabożeństwo palmy.
 11. Bardzo prosimy o przygotowanie jak co roku Męki Pańskiej.
 12. Caritas diecezji tarnowskiej prosi o przekazanie 1% naszych podatków na tą organizację życia publicznego. Wiemy, że ona pierwsza dociera do ludzkich dramatów.
 13. Bierzmowanie w tym roku będzie 5 kwietnia (czwartek) o godz. 1530 w kościele NSPJ w Nowym Sączu.
 14. Od 7 kwietnia do 12 maja w soboty będzie odbywał się w Nawojowej kurs lektorski. Chętnych chłopców prosimy o zapisy u ks. Piotra do przyszłej niedzieli włącznie.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież z grupy JP2 będzie rozprowadzać przygotowane świeże i smaczne babki świąteczne. Złożone ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne jako jałmużna wielkopostna w naszej parafii.
 16. Z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Stanisława Nowak, śp. Adam Bernady i śp. Antonina Sopata. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.


IV Niedziela Wielkiego Postu
11.03.2018 r.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne, które mają przygotować nas do Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji od niedzieli do środy (18-21 marca):

 

 1. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 2. We wtorek o godzinie 1800 zbiórka lektorów i kandydatów na lektorów.
 3. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych. O godzinie 1830 Droga Krzyżowa i Msza Św. dla młodzieży. Obowiązkowo zapraszamy kandydatów do bierzmowania i rodziców klas III gimnazjum. Po Mszy Św. spotkanie rodziców i uczniów klas III w sprawie bierzmowania.
 4. W sobotę nauka gry na gitarze i spotkania religijno-językowe rozpoczynają się od godziny 945. O godzinie 1200 DSM i schola młodzieżowa.
 5. Rozprowadzane są baranki i paschaliki w ramach pomocy dla uboższych. Akcję prowadzą Panie z parafialnego oddziału Caritas.
 6. W przyszła niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca św. dla Panów.
 7. Na afiszu znajduje się ogłoszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 o „dniu otwartym” i organizowanym naborze do szkoły.
 8. Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Kazimiera Dudziak (z domu Smaga) i śp. Stanisława Nowak. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 


III Niedziela Wielkiego Postu
4.03.2018 r.
 1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale, które są odprawiane  o godzinie 1600.
 2. W poniedziałek o godzinie 1600 adoracja przed Najświętszym Sakramentem Apostolstwa Modlitwy.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę o godzinie 1600 katecheza dla Rodziców i Chrzestnych, którzy chrzcić dzieci w trzecią niedzielę marca i drugi dzień Świąt Wielkanocnych.
 5. W czwartek katecheza dla dorosłych po Mszy Św. wieczornej.
 6. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i młodzieży.
 7. W piątek o godzinie 1830 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 8. W sobotę nauka gry na gitarze i spotkania religijno-językowe rozpoczynają się od godziny 945. O godzinie 1200 DSM i schola młodzieżowa.
 9. W sobotę rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością ku czci Św. Józefa.
 10. Rozprowadzane są baranki i paschaliki w ramach pomocy dla uboższych. Akcję prowadzą Panie z parafialnego oddziału Caritas.
 11. W przyszła niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca św. dla Pań.
 12. W ostatnim czasie został przeprowadzony remont w zakrystii. Dziękujemy Bogu i ludziom za jego przeprowadzenie.
 13. Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Marian Owsianka, Władysław Nowak, Helena Nieć, Zofia Górowska. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

II Niedziela Wielkiego Postu
25.02.2018 r.
 1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale, które są odprawiane  o godzinie 1600.
 2. Dzisiaj o godzinie 1800 adoracja Pomocników Maryi, na którą serdecznie zapraszamy. Gościnnie zagra zespół z Krzyżanowic.
 3. W poniedziałek o godzinie 1600 zbiórka aspirantów.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 5. We wtorek po Mszy Św. zbiórka lektorów.
 6. W środę na Mszę Św. o godzinie 1700 zapraszamy dzieci z klas III z rodzicami. Po Mszy Św. poświęcenie i wręczenie książeczek do modlitwy.
 7. W czwartek i w piątek o godzinie 1600 spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
 8. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego harmonogramu.
 9. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych. O godzinie 1830 Msza Św. i Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 10. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi.
 11. W sobotę spotkania religijno-językowe rozpoczynają zajęcia od godziny 945. O godzinie 1200 DSM i schola młodzieżowa.
 12. 2 marca będzie gościł w naszym mieście Prezydent Andrzej Duda. Dla mieszkańców przewidziano spotkanie na rynku sądeckim o godzinie 1630. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie odbędzie się w hali sportowej przy ul. Nadbrzeżnej.
 13. Rozprowadzane są baranki i paschaliki w ramach pomocy dla uboższych. Akcję prowadzą Panie z parafialnego oddziału Caritas.
 14. Dzisiaj młodzież po Mszach Św. zbiera do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.


 I Niedziela Wielkiego Postu
18.02.2018 r.
 1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale, które są odprawiane  o godzinie 1600. Przypominamy, że nabożeństwo to ułożyło bractwo Św. Rocha i odśpiewane zostały w kościele Św. Krzyża w Warszawie.
 2. W poniedziałek o godzinie 1215 z parkingu przy plebanii wyjazd młodzieży na lodowisko do Krynicy i kulig z ogniskiem do Szczawnika.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę po Mszy Św. o godzinie 1700 comiesięczne nabożeństwo do Św. Rity, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. W czwartek po Mszy Św. wieczornej odprawiane będzie nabożeństwo do Św. Ojca Pio. „Gość Niedzielny” zachęca do przeżywania tego Wielkiego Postu ze Świętym Stygmatykiem.
 6. W czwartek zapraszamy wszystkich chętnych ministrantów i dziewczynki z DSM na wyjazd do Krynicy Zdroju na łyżwy. Wyjeżdżamy spod kościoła o godzinie 900. Koszt 10 zł. Resztę pokrywa parafia. Zapisy u ks. Sebastiana do poniedziałku.
 7. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i młodzieży. Te nabożeństwa mają nas przygotować do Triduum Paschalnego i świąt.
 8. W sobotę o godzinie 1600 adoracja przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zapraszamy matki i ojców, którzy spodziewają się potomstwa. Obejmiemy modlitwą także Mary Wagner, która bratersko broni życia nienarodzonych i za to jest więziona.
 9. W przyszłą niedzielę adoracja Pomocników Maryi o godzinie 1800. Serdecznie zapraszamy.