Ogłoszenia parafialne – archiwum

XXVIII Niedziela Zwykła
14.10.2018

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Wspominamy Pontyfikat Św. Jana Pawła II, największego z rodu Polaków. Dzisiaj przypada także Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. zbiórka aspirantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona koronką i Różańcem.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o godzinie 1830 spotkanie Koła Nauczycieli i Wychowawców.
 6. W piątek o godz. 1900 w naszej parafii odbędzie się „Wieczór Zawierzenia Maryi”. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
 7. Nauka gry na gitarze, spotkania grupy religijno-językowej, DSM i scholi o ustalonych godzinach.
 8. W tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 40-ta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II.
  • W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty. W parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu o godzinie 1515 odbędzie się Msza św. dla wszystkich pracowników Służby Zdrowia.
  • W sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona nauczycieli.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na misje. W naszej parafii odbędzie się rozprowadzanie cegiełek na remont ochronki w Cochabamba w Boliwii, którą prowadzą siostry Służebniczki.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy Panów na zmianę tajemnic Różańca Świętego.
 11. W parafii NSPJ, 22 października o godzinie 1800, w Sali widowiskowej Grupa Odnowy w Duchu Świętych „Filadelfia” organizuje Seminarium Odnowy Wiary pod hasłem: „Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę”.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana † śp. Barbara Wróbel. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Plakat – Odnowa Wiary w parafii NSPJ:

 

 

 

 

 

 


XXVII Niedziela Zwykła
7.10.2018

 1. Trwa miesiąc różańcowy. W niedzielę Różaniec o godzinie 1630 a w dni powszednie o 1700 – serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona koronką i Różańcem.
 4. W środę katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca października.
 5. W środę na godz. 1700 zapraszamy wszystkie dzieci z klasy III szkoły podstawowej z rodzicami na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. na której dokona się poświęcenie i wręczenie różańców.
 6. W czwartek, po Mszy Św. wieczornej katecheza dla dorosłych.
 7. W piątek o godz. 1900 spotkanie grupy JP2. Serdecznie zapraszamy.
 8. W sobotę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy członków Zespołu Synodalnego na kolejne spotkanie dotyczące Synodu w naszej diecezji.
 9. W niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Będzie to także Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Zachęcamy do modlitwy za naszych nauczycieli żyjących i zmarłych.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Pań.
 11. Nauka gry na gitarze, spotkania grupy religijno-językowej, DSM i scholi o ustalonych godzinach.
 12. W piątek 19 października o godz. 1900 młodzież z grupy JP2 przygotowuje dla wszystkiej młodzieży i dorosłych „Wieczór Zawierzenia Maryi”. Informacje na plakatach i stronie internetowej.

Ogłoszenie:

Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, mogący udzielić fachowej porady lub wezwać pomoc. Inną formą są usługi opiekuńcze w domu chorego. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do informacji zamieszczonej na tablicy ogłoszeń lub na stronę internetową www.malopolska.pl/teleaniol.

 

 

 

 

 

 


 

XXVI Niedziela Zwykła
30.09.2018

 1. Dzisiaj adoracja Pomocników Maryi. Od tego roku, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca adoracja dla dzieci i rodziców odbywać się będzie o godzinie 1545. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo.
 2. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe o godzinie 1700. Po różańcu Msza Św. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę, o którą prosiła Maryja w Fatimie.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. zbiórka aspirantów.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek i w piątek o godzinie 1600. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego harmonogramu.
 7. W piątek Msza Św. młodzieżowa o godzinie 1830. Serdecznie zapraszamy. Będziemy kontynuować rozważanie na temat Eucharystii.
 8. W piątek po Mszy Św. młodzieżowej spotkanie organizacyjne Grupy JP2. Młodzi od 8 klasy szkoły podstawowej będą mogli dołączyć do grupy. Chętnych  zapraszamy również w piątek na spotkanie.
 9. W sobotę ostatnia w tym roku procesja fatimska. Prosimy przynieść ze sobą lampiony, a o poniesienie figurki prosimy pielgrzymów do Medjugorie.
 10. Nauka gry na gitarze, spotkania grupy religijno-językowej, DSM i scholi o ustalonych godzinach.
 11. W tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dok. Kościoła
  • We wtorek Świętych Aniołów Stróżów
  • W czwartek św. Franciszka z Asyżu
  • W piątek św. Faustyny Kowalskiej, dziew. po nabożeństwie będzie ucałowanie relikwii.

XXV Niedziela Zwykła
23.09.2018
 1. Dzisiaj o godzinie 1230 Msza Św. z udziałem wojska z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 4. We wtorki dla młodzieży z grupy JP2 i lektorów będą zajęcia na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 9 w godzinach 1900 – 2100.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Razem ze Świętym Stygmatykiem będziemy modlić się we wszystkich aktualnych problemach w Ojczyźnie i na całym świecie. Serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek rusza trzydniowa Piesza Pielgrzymka Górska Szlakiem św. Kingi. O godz. 7:20 wszyscy gromadzimy się z bagażami na ul. Węgierskiej przy Urzędzie Pracy. Stamtąd uczestników zabierze autokar do Starego Sącza. Nie będzie spotkania grupy JP2.
 8. W najbliższą sobotę o godzinie 1200 Msza Św. z namaszczeniem chorych dla emerytów, rencistów i cierpiących w naszej parafii. Udzielane będzie błogosławieństwo lurdzkie. O godzinie 1700 zapraszamy na adorację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i modlitwy w intencji matek w stanie błogosławionym. Zachęcamy ojców aby towarzyszyli obecnością swoim poczętym dzieciom.
 9. W niedzielę adoracja Pomocników Maryi. Od tego roku, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca adoracja dla dzieci i rodziców odbywać się będzie o godzinie 1545. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo. Po nim o godzinie 1630 Nieszpory i Msza Św.
 10. Nauka gry na gitarze, spotkania grupy religijno-językowej, DSM i scholi o ustalonych godzinach.

 


XXIV Niedziela Zwykła
16.09.2018

 1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Odbywa się zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.
 2. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zbiórka aspirantów i spotkanie oddziału Caritas.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 4. We wtorek święto św. Stanisława Kostki.
 5. We wtorek o godzinie 1900 zbiórka lektorów.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo zapraszamy kandydatów do bierzmowania, a także młodzież i starszych. Będziemy gościć misjonarza z Peru, który opowie o swojej pracy misyjnej.
 8. W sobotę o godzinie 1800 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity.
 9. W sobotę spod kościoła św. Kazimierza po Mszy św. o godzinie 700 ruszy Piesza Pielgrzymka do Limanowej. Jeszcze dzisiaj można zapisywać się na powrót autokarem.
 10. Również w sobotę o godzinie 800 z parkingu przy naszym kościele wyruszy autokarowa pielgrzymka ministrantów i DSM na odpust do Limanowej.
 11. W najbliższą niedzielę o godzinie 1230 odbędzie się Uroczysta Msza Św. z udziałem wojska  z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Serdecznie zapraszamy.
 12. Nauka gry na gitarze, spotkania grupy religijno-językowej, DSM i scholi o ustalonych godzinach.
 13. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza kalendarze rolników.

XXIII Niedziela Zwykła
9.09.2018

 1. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek katecheza dla dorosłych po Mszy wieczornej.
 4. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę Św. i plenerową Drogę Krzyżową, jeśli będzie sprzyjająca pogoda.
 5. W sobotę zajęcia świetlicowe, tj. nauka gry na gitarze, zajęcia religijno-językowe, DSM, kantorzy i schola.
 6. W sobotę odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w parafii Zawada. Msza odpustowa o godzinie 1100.
 7. W sobotę w Dębicy  w parafii Miłosierdzia Bożego odbędzie się kolejne 12 Diecezjalne Spotkanie Młodzieży SYNAJ, na który organizowany jest wyjazd z naszego Dekanatu z ks. Andrzejem. Wyjazd planowany jest ok. godziny 1000, a powrót około godziny 2300. Można się jeszcze dzisiaj zapisać u ks. Piotra.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów po prymarii.
 9. 22 września odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Limanowej i Autokarowa Pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na powrót autokarem z pieszej pielgrzymki u ks. Piotra – koszt 5 zł. Zapisy na autokarową pielgrzymkę ministrantów, lektorów i DSM u ks. Sebastiana – koszt 5 zł. Zapisy trwają do przyszłej niedzieli.
 10. 23 września o godzinie 1230 odbędzie się Uroczysta Msza Św. z udziałem wojska  z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
 11. Od 21 września w parafii Ducha Świętego o godzinie 1900 rozpocznie się Kurs Małżeński „Alfa”. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 18 442 91 17.