Ogłoszenia parafialne – archiwum

X Niedziela Zwykła
10.06.2018 r.
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są po Mszach Św. wieczornych.
 2. W poniedziałek o godzinie 1700 zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1915 spotkanie Koła Nauczycieli i Wychowawców.
 4. W czwartek przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie Bierzmowanych, Zaproszenie są bierzmowani z 3 klas gimnazjum i 1 klas szkół ponadgimnazjalnych. Rozpoczęcie o godzinie 930. Rodziców prosimy o zmobilizowanie swoich dzieci.
 5. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 6. W piątek około godziny 2030 spotkanie organizacyjne wszystkich udających się do Medjugorie. Osoby niepełnoletnie proszenie są o przybycie z Rodzicem. Przynosimy ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), a także ostatnią ratę za wyjazd. Obecność obowiązkowa.
 7. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów
 8. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 9. Katecheza dla dorosłych, ze względu na zajęcia ks. Prowadzącego, odbędzie się dopiero po wakacjach.
 10. W dniu 2 lipca odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy u Pani Urszuli Kościsz. Koszt wyjazdu 43 zł. Proszę na zapisy zabrać dowód tożsamości.
 11. W związku z wejściem RODO (ochrona danych osobowych) zawiadamiamy, iż jakiekolwiek zaświadczenia, dokumenty parafialne przekazujemy wyłącznie osobom zainteresowanym. W przypadku osób niepełnoletnich dokumenty odebrać mogą Rodzice lub prawni opiekunowie za okazaniem dokumentu tożsamości, nawet jeśli osoby są znane kapłanowi.

Dodatkowo przypominamy, iż prezentowane treści na naszej internetowej stronie parafialnej, w tym: zdjęcia, opisy i filmy, które mają na celu przekaz informacji Parafianom, mogą być poddane korektom lub usunięciu na wniosek osób zainteresowanych. Zapraszamy wówczas do kontaktu osobiście lub drogą elektroniczną.

 1. W Starym Sączu, w dniu 17 czerwca od godziny 1100 rozpoczyna się Diecezjalne Święto Rodziny. Szczegóły Komunikatu Ks. Biskupa znajdują się na naszej stronie internetowej i w gablocie.
 2. Przypominamy o organizowanym Charytatywnym Biegu Świętego Rocha, który odbędzie się 23 czerwca. Całkowity dochód z tego wydarzenia będzie przeznaczony na leczenie Kacpra. Zapisy trwają do 17 czerwca na stronie biegrocha.xon.pl

Komunikat biskupa tarnowskiego w związku ze Świętem Rodziny


IX Niedziela Zwykła
03.06.2018 r.
 1. W poniedziałek o godzinie 1700 zapraszamy na adorację przed Najświętszym Sakramentem, którą prowadzi Apostolstwo Modlitwy.
 2. W środę w kancelarii parafialnej katecheza dla Rodziców i Chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę czerwca.
 3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Św. będzie połączona z nieszporami. Po Mszy Św. błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 5. W piątek wyjazd dzieci na Saletyńskie Spotkanie w Kobylance z parkingu przy kościele o godzinie 1330. Powrót w niedzielę o godzinie 1600.
 6. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy Jana Pawła II.
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Przypominamy, że we wtorek jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 10. Ogłoszenie z parafii Św. Małgorzaty:

Parafia Św. Małgorzaty w dniu 10.06.2018 r. organizuje XXVII Rodzinny Festyn Parafialny w godzinach 1300 do 2000 przy ul. Bulwar Narwiku 12 (parking pod Bazyliką). <<plakat>>

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Józefa Pacyna. Niech nasza siostra w Panu odpoczywa w pokoju wiecznym.

 


Uroczystość Najświętszej Trójcy
27.05.2018 r.
 1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny. Sumę odpustową z racji 25 rocznicy Sakramentu Kapłaństwa odprawi ks. dr Janusz Mółka. Kazania głosi przez cały dzień ks. prof. zwycz. Zbigniew Marek. W dnu dzisiejszym kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej i z racji święta parafialnego można zyskać odpust zupełny.
 2. W poniedziałek o godzinie 1700 zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek o godzinie 1900 zbiórka wszystkich lektorów. Obecność obowiązkowa.
 4. W środę od godziny 1700 spowiedź przed Bożym Ciałem i pierwszym piątkiem miesiąca.
 5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

Msze Św. w naszej parafii: 730, 930 z procesją eucharystyczną, 1130, majówka połączona z procesją o godzinie 1630, Msza Św. godzina 1700. Boże Ciało jest świętem obowiązkowym i każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy Św. Składka będzie przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

 1. W czwartek o godzinie 1420 z parkingu przy plebanii wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha.
 2. Od piątku rozpoczyna się „oktawa” Bożego Ciała. Procesje są po Mszy Św. wieczornej, w czasie których będzie śpiewana litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy o udział wszystkich asyst i dzieci komunijnych. Prosimy także o sypanie kwiatków i dzwonienie.
 3. W piątek udamy się do chorych wg ustalonego harmonogramu.
 4. W piątek z racji „oktawy” nie będzie Mszy Św. młodzieżowej. Młodzież zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy Św. o godzinie 1800, a później zapraszamy na spotkanie grupy JP2.
 5. Z racji letnich wyjazdów dzieci zostały zakończone sobotnie zajęcia religijno-językowe.
 6. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 7. W sobotę wyjazd młodzieży na paintball do Nawojowej o godzinie 900 z parkingu przy plebanii.
 8. Parafia Świętego Rocha, TKKF Dąbrówka i Zarząd Osiedla organizują w dniu 23 czerwca 2018 r. VIII Charytatywny Bieg i Festyn Świętego Rocha. Całkowity dochód z tego wydarzenia będzie przeznaczony na leczenie Kacpra Basty. Zapisy trwają do 17 czerwca na stronie biegrocha.xon.pl. Więcej informacji na plakatach. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w biegu i festynie.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Teresa Stachoń. Niech nasza siostra w Panu odpoczywa w pokoju wiecznym.

Zesłanie Ducha Świętego
20.05.2018 r.
 1. Okres wielkanocny kończy się Niedzielą Pięćdziesiątnicy. Wspominamy tę niedzielę jako Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. będą odprawione o godzinie 630, 930, 1700 i 1815. Zachęcamy do świątecznego nastroju tego dnia i uczestniczenia we Mszy Św.
 3. W przyszłą niedzielę przypada niedziela Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się Odpust Parafialny. Sumę odpustową o godzinie 1100 odprawi ks. dr Janusz Mółka w 25 rocznicę święceń kapłańskich. Kazania będzie głosił ks. prof. zwyczajny Zbigniew Marek. Prosimy o oprawę muzyczną oraz o wystąpienie wszystkich asyst. Dzieci pierwszokomunijne niech ubiorą swoje stroje – dziewczynki sypią kwiaty, a chłopcy dzwonią dzwonkami. Ze względu na odpust parafialny Mszy Św. o godzinie 1230  nie będzie. Dzieci biorą udział w procesji.
 4. We wtorek o godzinie 1730 odbędzie się nabożeństwo majowe. O godzinie 1800 odprawiona zostanie Msza Św. o Św. Ricie. Poświęcone zostaną róże, figi i czerwone świece. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii Św. Rity, które udało się sprowadzić do parafii.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wyjątkowo będzie odprawione nabożeństwo do Św. Ojca Pio, bowiem ostatni czwartek miesiąca jest dniem Bożego Ciała. O godzinie 1730 majówka z nabożeństwem do Św. Ojca Pio i błogosławieństwem. Po zakończeniu Msza Św. i ucałowanie relikwii św. Ojca Pio – rozdanie bilecików do nieba.
 8. W piątek o godzinie 1900 Spotkanie grupy JP2.
 9. W sobotę o godz. 945 nauka gry na gitarze i spotkania grup religijno-językowych. Schola i DSM o ustalonych godzinach.
 10. W sobotę o godzinie 1700 adorację przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Apostolstwo Modlitwy. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 11. Trwają zapisy na wyjazd na koncert “Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie. Koncert jak co roku odbywa się w Boże Ciało. Koszt 15 zł, resztę dopłaca parafia. Zapisy do środy u ks. Piotra.
 12. W tym roku bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:
 • Przy Krzyżu Misyjnym: mieszkańcy z ul. Bolesława Chrobrego – odpowiedzialni: Państwo Ruchałowie, Klagowie i Pietrzakowie.
 • Przy kościele Św. Rocha: mieszkańcy z ul. Grunwaldzkiej – odpowiedzialni: Państwo Nowogórscy, Pawłowscy, Wójsikowie (nr 166 a), Doboszowie (nr 106 a) i Kmiecikowie.
 • Przy dębie: mieszkańcy z ul. Podbielowskiej – odpowiedzialni: Państwo Wiktorowie, Reszkiewiczowie, Popielowie i Bocheńscy.
 • Na skrzyżowaniu: mieszkańcy z ul. Krzykalskiego – odpowiedzialni: Państwo Ostrowscy, Cecurowie,  Pawnikowie i Gawlakowie.

Za trud wykonania ołtarzy składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Msze św. z ul. Zalesie będą odprawione 20 kwietnia o 17:00 i 2 listopada o 16:00. Msze św. z ul. Bohaterów Orła Białego 27 stycznia o 7:30, 2 lutego o 9:30, 17 marca o 11:00, 28 kwietnia o 11:00, 16 sierpnia o 17:00 i 3 listopada o 9:30.
 2. Elitarne Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Nowym Sączu informuje, że prowadzi nabór do klas pierwszych liceum, w których nauka jest bezpłatna.

VII Niedziela Wielkanocna
Wniebowstąpienie Pańskie
13.05.2018 r.
 1. W najbliższą sobotę o godzinie 1000 w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu Alumn Grzegorz Wolak przyjmie święcenia diakonatu z rąk ks. biskupa Stanisława Salaterskiego. Przez cały tydzień będzie odprawiał rekolekcje przygotowujące do tego dnia. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 2. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na ciężko chorego Kacpra.
 3. Zachęcamy dzieci i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek w Szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem. Klasy II gimnazjum od godz. 15:00, a klasy VII od godz. 15:50. Prosimy, aby obecni byli rodzice.
 6. W środę Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 7. W środę w naszej parafii odbędzie się uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów. Natomiast w Nawojowej o godz. 17:00 sześciu kandydatów zostanie lektorami. Gratulujemy rodzicom, a chłopcom życzymy gorliwości w pełnieniu posługi przy ołtarzu.
 8. W czwartek po Mszy Św. spotkanie Redakcji Gazety Parafialnej Gloria Tibi Trinitas.
 9. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Zapraszamy młodzież i sympatyków młodzieży, a obowiązkowo kandydatów do bierzmowania.
 10. W sobotę ze względu na diakonat alumna Grzegorza wszystkie zajęcia są odwołane.
 11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 12. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana Tajemnic Różańca Św. dla Panów.
 13. Można się zapisywać na wyjazd do Kobylanki na Saletyńskie Spotkania Dzieci w dniach 8-10 czerwca. Koszt 90 zł. Przejazd pokrywa parafia. Zapisy u ks. Sebastiana do przyszłej niedzieli.
 14. Próby chóru parafialnego odbywają się w poniedziałki i środy. Zapraszamy wszystkich chętnych.

VI Niedziela Wielkanocna
6.05.2018 r.
 1. W dniu dzisiejszym parafia przeżywa Uroczystość I Komunii Św. Obejmijmy modlitwą Dzieci i Rodziców, aby w ich sercach przebywały wartości ewangeliczne. Od jutra dzieci komunijne wraz z rodzicami będą przeżywać „Biały Tydzień”. Serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek zapraszamy na godzinę 1700, na adorację prowadzoną przez Apostolstwo Modlitwy.
 3. W poniedziałek o godzinie 1700 zbiórka aspirantów.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej diecezji.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W środę o godzinie 1600 w kancelarii parafialnej katecheza dla Rodziców i Chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca maja.
 8. W piątek o godzinie 1930 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 9. W piątek, po nabożeństwie majowym, rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego.
 10. W sobotę o godz. 945 nauka gry na gitarze i spotkania grup religijno-językowych. Schola i DSM o ustalonych godzinach.
 11. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana Tajemnic Różańca Św. dla Pań.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 13. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek dla ciężko chorego Kacpra z Bielowic, którego czeka poważna i kosztowna operacja. Obejmijmy modlitwą Kacpra i Rodziców w ciężkiej dla nich sytuacji. Za każdy dar serca dziękujemy.
 14. Ze względu na „Biały Tydzień” katecheza dla dorosłych będzie za miesiąc.
 15. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

V Niedziela Wielkanocna
29.04.2018 r.
 1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na godzinę 1800 na Adorację Pomocników Maryi.
 2. W poniedziałek o godzinie 1700 zbiórka ministrantów.
 3. Zgodnie z tradycją tarnowską nabożeństwa majowe rozpoczynają się w ostatni dzień kwietnia. Stąd rozpoczęcie nabożeństw w naszej parafii w poniedziałek o godzinie 1800. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nich lub do rodzinnej albo prywatnej modlitwy Litanią Loretańską.
 4. We wtorek o godzinie 1700 zbiórka wszystkich lektorów i kandydatów na lektorów.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. We wtorek o godz. 19:00 próba przed I Komunią św. dla dzieci z kl. III i rodziców.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte jak w każdą niedzielę, tj. 730, 930, 1100, 1230, nieszpory o godzinie 1630 i Msza Św. 1700.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca maja. Spowiedź Św. o godzinie 1700 w piątek.
 10. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego harmonogramu.
 11. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Zapraszamy młodzież i sympatyków młodzieży.
 12. W sobotę o godz. 945 nauka gry na gitarze i spotkania grup religijno-językowych. Schola i DSM o ustalonych godzinach.
 13. W sobotę o godzinie 1600 Spowiedź Św. dla dzieci przystępujących do I Komunii Św.
 14. W sobotę rozpoczęcie tegorocznych nabożeństw fatimskich. Prosimy aby figurkę poniósł chór parafialny.
 15. W najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędzie się I Komunia Św. Msze Święte: 730, 930, 1100 – Komunijna, 1700 i nieszpory 1630.
 16. Egzamin przed bierzmowaniem dla klas VII i II gimnazjum odbędzie się we wtorek 15 maja od godz. 15:00 w Szkole Podstawowej nr 9.
 17. Można wpłacać kolejne raty na wyjazd do Medjugorie u ks. Piotra.
 18. W imieniu Zarządu Osiedla:

Decyzją Rady Miasta na wniosek Zarządu Osiedla Dąbrówka Plac Rekreacyjny przy ul. Bohaterów Orła Białego będzie nosił imię śp. Stanisława Janisza byłego Przewodniczącego Dąbrówki i lokalnego społecznika. Uroczyste odsłonięcie tablicy planowane jest podczas Biegu Św. Rocha.

Zarząd Osiedla Dąbrówka organizuje akcje „Zielone Osiedle”. Dlatego w poniedziałek 30 kwietnia o godzinie 1800 na placu rekreacyjnym przy ul. Boh. Orła Białego będą rozdawane sadzonki drzew. Ilość sadzonek ograniczona.

 1. 17 czerwca 2018 r. odbędzie się zbiórka przed kościołami sądeckimi na rzecz budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu.

Załączniki:


IV Niedziela Wielkanocna
22.04.2018 r.
 1. Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, WOLAK Grzegorz, ur. 14 maja 1994 r. w Nowym Sączu pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia Święceń Diakonatu w dniu 19 maja 2018 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, modlimy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.
 2. W poniedziałek wspomnienie Św. Wojciecha – bpa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 3. W poniedziałek o godzinie 1700 zbiórka aspirantów.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zbiórka kandydatów na lektorów.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Ojca Pio. Będziemy razem z nim prosić o to, aby świat był bardziej „ludzki”, bez zamachów terrorystycznych. W związku z tym – modlitwą trzeba „opasać” świat.
 8. W piątek zakończenie roku szkolnego maturzystów Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. O godzinie 830 Msza Św. w oratorium a o godzinie 915
 9. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 10. W sobotę o godzinie 800 z parkingu przy plebanii wyjazd młodzieży na szkolenie oazowe do Limanowej.
 11. W sobotę o godz. 945 nauka gry na gitarze i spotkania grup religijno-językowych. Schola i DSM o ustalonych godzinach.
 12. W sobotę o godzinie 1700 zapraszamy na Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i błogosławieństwo matek „w stanie błogosławionym”, a także ojców. U księdza Proboszcza będzie można złożyć rozdane wcześniej deklaracje o przystąpieniu do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 13. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie i próba przed Sakramentem Komunii Św. dla dzieci z klas III wraz Rodzicami.
 14. W niedzielę zapraszamy na adorację Pomocników Maryi.
 15. Parafia NSPJ organizuje kurs przedmałżeński, który rozpocznie się 14 maja. Dla zainteresowanych parafian szczegółowy program znajduje się na naszej stronie internetowej.
 16. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Zofia Żelasko. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Program kursu przedmałżenskiego w parafi NSPJ:


III Niedziela Wielkanocna
15.
04. 2018 r.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 2. W poniedziałek o godzinie 1700 zbiórka ministrantów.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Zespołu Synodalnego. W skład zespołu wchodzą kapłani, przedstawiciele „życia konsekrowanego”, nadzwyczajni szafarze Komunii Św., członkowie Rady Duszpasterskiej, przedstawiciele zrzeszeń i instytucji działających na terenie parafii.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Obowiązkowo zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Rity, która zawsze pomaga w sprawach trudnych i beznadziejnych.
 8. W sobotę o godz. 945 nauka gry na gitarze i spotkania grup religijno-językowych. Schola i DSM o ustalonych godzinach.
 9. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie.
 10. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Helena Luberda. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 

Zespół Synodalny w Parafii Św. Rocha – zebranie w środę:

 1. Ks. Józef Janas
 2. Ks. Piotr Zawiślak
 3. Ks. Sebastian Śmiałek
 4. s. Joanna Szymczyk
 5. Marek Tomaszek
 6. Józef Korona
 7. Krzysztof Bębenek
 8. Krzysztof Gruca
 9. Rafał Popiela
 10. Paweł Ziaja
 11. Adam Kulig
 12. Jan Faron
 13. Józef Kurczab
 14. Grażyna Kościsz
 15. Anna Radom
 16. Aneta Gruca
 17. Krzysztof Bocheński
 18. Szymon Konstanty
 19. Kinga Łęczycka

II Niedziela Wielkanocna
Niedziela Miłosierdzia Bożego
8.04.2018 r.
 1. Dzisiaj o godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630. Rozpoczynamy w dniu dzisiejszym Tydzień Miłosierdzia Bożego.
 2. W poniedziałek przypada Liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje położone będą na stoliku. Oddamy je na adoracji w ostatnią sobotę miesiąca.
 3. W poniedziałek o godzinie 1700 zbiórka aspirantów.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek zbiórka wszystkich lektorów o godzinie 1900.
 6. W środę o godzinie 1600 katecheza dla Rodziców i Chrzestnych, którzy chrzcić będą dzieci w trzecią niedzielę miesiąca.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek po Mszy Św. wieczornej katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
 9. W piątek o godzinie 1900 spotkanie grupy młodzieżowej JP2. Wszystkich zapraszamy.
 10. W sobotę o godz. 945 nauka gry na gitarze i spotkania grup religijno-językowych. Schola i DSM o ustalonych godzinach.
 11. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Panów.
 12. W przyszłą niedzielę Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” przeprowadzi na terenie parafii zbiórkę dla chorych z hospicjum.
 13. Zarząd Osiedla Dąbrówka informuje, że 11 kwietnia w środę odbędzie się na terenie osiedla wiosenna wystawka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady należy wystawić do godz. 800 przed swoje posesje.
 14. Zarząd Osiedla Kaduk zaprasza 11 kwietnia w środę na spotkanie osiedlowe w SP nr 9 na godz. 1800.
 15. Dnia 28 kwietnia w sobotę odbędzie się spotkanie szkoleniowo-integracyjne dla młodzieży, która chciałaby być wolontariuszami na oazach dla niepełnosprawnych. Zainteresowanych prosimy o zapisy u ks. Piotra do przyszłej niedzieli. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
1.04. 2018 r.
 1. Dzisiaj Nieszporami o godz. 1630 kończy się Triduum Paschalne. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Nieszporach, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, o którą prosił Jezus Miłosierny.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą tylko do południa tak jak w niedzielę, chrzty o godz. 1230. Nie będzie Nieszporów i Mszy Św. o godz. 1700. Nowenna w tym dniu będzie po prymarii. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Uczelnie Katolickie.
 3. W przyszłą niedzielę o godzinie 1500 Msza Św. z koronką w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na Mszę św. o godz. 1230 prosimy, aby dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne położyły je przed obrazem Jezu ufam Tobie. Nie będzie Nieszporów o godz. 1630.
 4. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Pań.
 5. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. We wtorek i środę na Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy klasy III gimnazjum, a także rodziców. Będą rozdawane krzyżyki i różańce. Po nabożeństwie próba dla uczniów przed bierzmowaniem. W środę o godz. 1730 mogą jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty kandydaci do bierzmowania, ich rodzice i świadkowie.
 8. W czwartek o godz. 1530 w kościele NSPJ odbędzie się bierzmowanie. Kandydatów i świadków prosimy o przybycie godzinę wcześniej.
 9. Do chorych udamy się w piątek według ustalonego harmonogramu. Przypominamy. Że z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek o godzinie 1930 Msza Św. młodzieżowa. Zapraszamy wszystką młodzież i sympatyków młodzieży, a dla bierzmowanych będzie to okazja, by podziękować Bogu za przyjęty sakrament.
 11. W sobotę o godz. 945 nauka gry na gitarze i spotkania grup religijno-językowych. Schola i DSM o ustalonych godzinach.
 12. Wszystkim, którzy swoją pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać.

VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
25.03.2018 r.
 
 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 1230  konkurs palm, a o godzinie 1800 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu Pomocników Maryi. Prosimy aby dzieci wzięły na to nabożeństwo palmy. Gorzkie Żale o godzinie 1600.
 2. Od jutra Msze Św. wieczorne będą o godzinie 1800.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św.  młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz chór szkolny Pięciolinia zaprasza do obejrzenia spektaklu pt. „ Sprawa Jezusa”. Misterium będzie wystawiane w Sali teatralnej o godzinie 1845.
 4. We wtorek Próba asysty ołtarza na Triduum o godzinie 1930. W środę po Mszy Św. wieczornej zbiórka wszystkich aspirantów, ministrantów i lektorów.
 5. W środę Nowenna Do Matki Boże Nieustającej Pomocy.
 6. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę  nabożeństwa rozpoczynają się o godzinie 1800. Rano w Triduum o godzinie 800 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Komunia Święta w te dni może być udzielana tylko podczas wieczornych nabożeństw.
 7. Prosimy Pana Piotra Konstantego o zorganizowanie Honorowej Straży Grobu Pańskiego.
 8. W czwartek o godzinie 2100 przy ciemnicy adorację prowadzi Arcybractwo Konającego Serca Pana Jezusa i Jego Bolesnej Matki. Serdecznie zapraszamy.
 9. W Czwartek do południa młodzież grupy JP2 uda się z życzeniami świątecznymi do chorych.
 10. W piątek o godzinie 1500 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia. Adoracje przy Grobie Pańskim prowadzą:
 • O godzinie 1200-1300 – dzieci szkolne pod przewodnictwem DSM i scholi
 • O godzinie 2100-2200 – młodzież grupy JP2
 • O godzinie 2200-2330 – dorośli
 • O godzinie 2330-2400 – Honorowa Straż Grobu Pańskiego
 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy też, aby zachować post w Wielką Sobotę do Wigilii Wielkanocnej. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą.
 2. W Wielką Sobotę o godzinie 800 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie pokarmów od godziny 830 do 1300 co pół godziny. Nadmieniamy, iż nowenna w Wielką Niedzielę będzie po nieszporach.
 3. Prosimy o przybranie Krzyży misyjnych i przydrożnych z okazji Wielkiego Piątku.
 4. Prosimy Panów o przygotowanie baldachimu i o wystąpienie wszystkich asyst na Procesji Rezurekcyjnej w Wielką Sobotę. Na nabożeństwo Wielkiej Soboty prosimy Wiernych o przyniesienie świec.
 5. Młodzieży dziękujemy za przygotowanie śpiewu Męki Pańskiej.
 6. Dzisiaj po Mszach św. młodzież z grupy JP2  rozprowadza przygotowane świeże i smaczne babki świąteczne. Złożone ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne jako jałmużna wielkopostna.

V Niedziela Wielkiego Postu
18.03.2018 r.
 1. Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne, które mają przygotować nas do Świąt Wielkanocnych. Życzymy błogosławieństwa Bożego dla Rekolekcjonisty i Wszystkich Wiernych. Program rekolekcji znajduje się na afiszach i zapowiada ks. Rekolekcjonista.

 

 

 

 

 

Afisz do pobrania

 

 1. W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 2. We wtorek ze względu spowiedzi rekolekcyjnych nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie po wieczornej Mszy Św. rekolekcyjnej.
 3. W środę Nowenna Do Matki Boże Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św. rekolekcyjnej. W tym dniu zakończenie rekolekcji. Po każdym nabożeństwie błogosławieństwo rekolekcyjne.
 4. W czwartek nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Będziemy prosić Go, aby utrwalił wszystkie nasze postanowienia rekolekcyjne.
 5. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i młodzieży.
 6. W piątek o godzinie 1800 spotkanie  grupy młodzieżowej JP2.
 7. W sobotę nabożeństwo do Św. Rity – Patronki od spraw trudnych. Potrafi wypraszać swoim czcicielom rozwiązanie spraw, które na pozór wydają się „nie do rozwiązania”. Prosimy, aby wzajemnie się powiadomić o zaistniałej zmianie, która związana jest z rekolekcjami wielkopostnymi.
 8. W sobotę nauka gry na gitarze i spotkania religijno-językowe rozpoczynają się od godziny 945. O godzinie 1200 DSM i schola młodzieżowa.
 9. W przyszła niedzielę odbędzie się konkurs palm po Mszy Św. o 1230. Zapraszamy całe rodziny do udziału.
 10. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na adorację Pomocników Maryi o godz. 18:00. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą na to nabożeństwo palmy.
 11. Bardzo prosimy o przygotowanie jak co roku Męki Pańskiej.
 12. Caritas diecezji tarnowskiej prosi o przekazanie 1% naszych podatków na tą organizację życia publicznego. Wiemy, że ona pierwsza dociera do ludzkich dramatów.
 13. Bierzmowanie w tym roku będzie 5 kwietnia (czwartek) o godz. 1530 w kościele NSPJ w Nowym Sączu.
 14. Od 7 kwietnia do 12 maja w soboty będzie odbywał się w Nawojowej kurs lektorski. Chętnych chłopców prosimy o zapisy u ks. Piotra do przyszłej niedzieli włącznie.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież z grupy JP2 będzie rozprowadzać przygotowane świeże i smaczne babki świąteczne. Złożone ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne jako jałmużna wielkopostna w naszej parafii.
 16. Z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Stanisława Nowak, śp. Adam Bernady i śp. Antonina Sopata. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.


IV Niedziela Wielkiego Postu
11.03.2018 r.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne, które mają przygotować nas do Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji od niedzieli do środy (18-21 marca):

 

 1. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 2. We wtorek o godzinie 1800 zbiórka lektorów i kandydatów na lektorów.
 3. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych. O godzinie 1830 Droga Krzyżowa i Msza Św. dla młodzieży. Obowiązkowo zapraszamy kandydatów do bierzmowania i rodziców klas III gimnazjum. Po Mszy Św. spotkanie rodziców i uczniów klas III w sprawie bierzmowania.
 4. W sobotę nauka gry na gitarze i spotkania religijno-językowe rozpoczynają się od godziny 945. O godzinie 1200 DSM i schola młodzieżowa.
 5. Rozprowadzane są baranki i paschaliki w ramach pomocy dla uboższych. Akcję prowadzą Panie z parafialnego oddziału Caritas.
 6. W przyszła niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca św. dla Panów.
 7. Na afiszu znajduje się ogłoszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 o „dniu otwartym” i organizowanym naborze do szkoły.
 8. Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Kazimiera Dudziak (z domu Smaga) i śp. Stanisława Nowak. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 


III Niedziela Wielkiego Postu
4.03.2018 r.
 1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale, które są odprawiane  o godzinie 1600.
 2. W poniedziałek o godzinie 1600 adoracja przed Najświętszym Sakramentem Apostolstwa Modlitwy.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę o godzinie 1600 katecheza dla Rodziców i Chrzestnych, którzy chrzcić dzieci w trzecią niedzielę marca i drugi dzień Świąt Wielkanocnych.
 5. W czwartek katecheza dla dorosłych po Mszy Św. wieczornej.
 6. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i młodzieży.
 7. W piątek o godzinie 1830 spotkanie grupy młodzieżowej JP2.
 8. W sobotę nauka gry na gitarze i spotkania religijno-językowe rozpoczynają się od godziny 945. O godzinie 1200 DSM i schola młodzieżowa.
 9. W sobotę rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością ku czci Św. Józefa.
 10. Rozprowadzane są baranki i paschaliki w ramach pomocy dla uboższych. Akcję prowadzą Panie z parafialnego oddziału Caritas.
 11. W przyszła niedzielę po prymarii zmiana tajemnic Różańca św. dla Pań.
 12. W ostatnim czasie został przeprowadzony remont w zakrystii. Dziękujemy Bogu i ludziom za jego przeprowadzenie.
 13. Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Marian Owsianka, Władysław Nowak, Helena Nieć, Zofia Górowska. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

II Niedziela Wielkiego Postu
25.02.2018 r.
 1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale, które są odprawiane  o godzinie 1600.
 2. Dzisiaj o godzinie 1800 adoracja Pomocników Maryi, na którą serdecznie zapraszamy. Gościnnie zagra zespół z Krzyżanowic.
 3. W poniedziałek o godzinie 1600 zbiórka aspirantów.
 4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 5. We wtorek po Mszy Św. zbiórka lektorów.
 6. W środę na Mszę Św. o godzinie 1700 zapraszamy dzieci z klas III z rodzicami. Po Mszy Św. poświęcenie i wręczenie książeczek do modlitwy.
 7. W czwartek i w piątek o godzinie 1600 spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
 8. Do chorych udamy się w piątek wg ustalonego harmonogramu.
 9. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych. O godzinie 1830 Msza Św. i Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 10. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi.
 11. W sobotę spotkania religijno-językowe rozpoczynają zajęcia od godziny 945. O godzinie 1200 DSM i schola młodzieżowa.
 12. 2 marca będzie gościł w naszym mieście Prezydent Andrzej Duda. Dla mieszkańców przewidziano spotkanie na rynku sądeckim o godzinie 1630. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie odbędzie się w hali sportowej przy ul. Nadbrzeżnej.
 13. Rozprowadzane są baranki i paschaliki w ramach pomocy dla uboższych. Akcję prowadzą Panie z parafialnego oddziału Caritas.
 14. Dzisiaj młodzież po Mszach Św. zbiera do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.


 I Niedziela Wielkiego Postu
18.02.2018 r.
 1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale, które są odprawiane  o godzinie 1600. Przypominamy, że nabożeństwo to ułożyło bractwo Św. Rocha i odśpiewane zostały w kościele Św. Krzyża w Warszawie.
 2. W poniedziałek o godzinie 1215 z parkingu przy plebanii wyjazd młodzieży na lodowisko do Krynicy i kulig z ogniskiem do Szczawnika.
 3. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę po Mszy Św. o godzinie 1700 comiesięczne nabożeństwo do Św. Rity, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. W czwartek po Mszy Św. wieczornej odprawiane będzie nabożeństwo do Św. Ojca Pio. „Gość Niedzielny” zachęca do przeżywania tego Wielkiego Postu ze Świętym Stygmatykiem.
 6. W czwartek zapraszamy wszystkich chętnych ministrantów i dziewczynki z DSM na wyjazd do Krynicy Zdroju na łyżwy. Wyjeżdżamy spod kościoła o godzinie 900. Koszt 10 zł. Resztę pokrywa parafia. Zapisy u ks. Sebastiana do poniedziałku.
 7. W piątek Droga Krzyżowa. O godzinie 1600 dla dzieci, o godzinie 1700 dla dorosłych i młodzieży. Te nabożeństwa mają nas przygotować do Triduum Paschalnego i świąt.
 8. W sobotę o godzinie 1600 adoracja przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zapraszamy matki i ojców, którzy spodziewają się potomstwa. Obejmiemy modlitwą także Mary Wagner, która bratersko broni życia nienarodzonych i za to jest więziona.
 9. W przyszłą niedzielę adoracja Pomocników Maryi o godzinie 1800. Serdecznie zapraszamy.