Ministranci

WYCIECZKA MINISTRANTÓW DO PTASZKOWEJ

18 czerwca 2022 r. ministranci wraz z ks. Maciejem pojechali do Ptaszkowej do parku trampolin i na ognisko.

 

NOWI MINISTRANCI W NASZEJ PARAFII

10 maja 2022 r. trzech aspirantów zostało włączonych do grona ministrantów. Są nimi Jakub Zięba, Filip Zięba i Kacper Jarzębak.

 

TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ W NAWOJOWEJ

5 marca 2022 r. odbył się w Nawojowej Turniej LSO dekanatu Nowy Sącz-Wschód. Naszym ministrantom niewiele brakło, aby wejść do strefy medalowej. Ostatecznie zajęli piąte miejsce.

 

WYCIECZKA MINISTRANTÓW DO ZAKOPANEGO I NA RUSINOWĄ POLANĘ

11 września 2021 r. ministranci pod opieką ks. Macieja i ks. Sebastiana wybrali się na wycieczkę w góry. Wśród miejsc, jakie odwiedzili znalazły się Rusinowa Polana, sanktuarium na Krzeptówkach oraz zakopiańskie muzeum poświęcone Kamilowi Stochowi.

 

WYCIECZKA MINISTRANTÓW I DSM DO STAREGO SĄCZA

28 czerwca 2021 r. ministranci i DSM pod opieką ks. Macieja i s. Katarzyny wybrali się na wycieczkę do Starego Sącza. Mogli tam zobaczyć z bliska klasztor sióstr klarysek oraz Ołtarz Papieski. Na miejscu uczestniczyli również w grze terenowej, która zakończyła się wspólnym grillowaniem.

 

PIELGRZYMKA MINISTRANTÓW I DSM DO LIMANOWEJ

18 września 2021 r. ministranci i DSM wraz z ks. Wojciechem, ks. Sebastianem i s. Katarzyną, jak co roku udali się na odpust maryjny do Limanowej.

 

SIEDMIU NOWYCH MINISTRANTÓW

21 maja 2021 r. do grona ministrantów weszło kolejnych siedmiu chłopców: Paweł Trzaska, Kacper Stężowski, Nikodem Dzięgiel, Szymon Kościółek, Franciszek Franczyk, Krzysztof Foszczyński i Bartosz Nowogórski.

WYJAZD NA ODPUST DO LIMANOWEJ

19 września 2020 r. kilkunastoosobowa grupa ministrantów i dziewcząt z DSM pod opieką ks. Sebastiana i ks. Wojciecha oraz s. Katarzyny i s. Anny udała się na diecezjalne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w Limanowej. Uczestniczyli oni we Mszy świętej pod przewodnictwem ks. proboszcza Wiesława Piotrowskiego, w czasie której nastąpiło również przyjęcie lektorów z dekanatu limanowskiego do grona ceremoniarzy diecezji tarnowskiej.

 

NOWI MINISTRANCI

21 listopada 2019 r. grono ministrantów naszej parafii powiększyło się o kolejnych kilku chłopców, którzy podczas Mszy św. zostali oficjalnie przyjęci do Służby Liturgicznej.

 

WYCIECZKA MINISTRANTÓW W PIENINY

8 czerwca 2019 r. ministranci z naszej parafii wraz z ministrantami z parafii Mogilno wybrali się na wycieczkę w Pieniny. Udało się im zdobyć Trzy Korony, odwiedzić Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce oraz spędzić wspólnie czas przy grillu i meczu piłki nożnej w Krościenku.

 

PRZYJĘCIE NOWYCH MINISTRANTÓW

24 kwietnia 2019 r. do grona ministrantów zostało przyjętych sześciu chłopców: Robert Łęczycki, Maksymilian Smyda, Tomasz Hajduga, Tomasz Harnik, Marcin Migacz i Kacper Janik. Gratulujemy im oraz ich rodzicom.

 

DEKANALNY TURNIEJ LSO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

16 lutego 2019 r. Liturgiczna Służba Ołtarza z naszej parafii wzięła udział w dekanalnych rozgrywkach w piłce nożnej, które odbyły się w Nawojowej. W tym roku niestety ministrantom nie udało się wejść do czołowej “trójki”, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy z tych zawodów z pucharem. W skład zespołu ministranckiego weszli: Piotr Konstanty, Kacper Rolka, Karol Zaremba, Maksymilian Smyda, Rafał Wolak, Robert Łęczycki i Kacper Janik.

 

PIELGRZYMKA LSO I DSM DO LIMANOWEJ

22 września 2018 r. trzydziestoosobowa grupa ministrantów i dziewczynek z DSM wraz z księdzem i siostrami wybrała się na odpust do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Wzięli oni udział w Mszy św. dla Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji tarnowskiej pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Długosza – znanego najmłodszym przede wszystkim z programu telewizyjnego “Ziarno”.

 

WYCIECZKA DO ZOO

16 czerwca 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem naszej wyprawy było ZOO, gdzie  przypatrywaliśmy się różnym gatunkom zwierząt i miło wspólnie spędziliśmy czas.

 

PRZYJĘCIE ASPIRANTÓW DO GRONA MINISTRANTÓW

16 maja 2018 r. na Mszy św. wieczornej odbyło się uroczyste przyjęcie do grona ministrantów ośmiu chłopców z naszej parafii. Po roku przygotowań, zapoznawania się z liturgią oraz nauki służenia do Mszy i nabożeństw, aspiranci zostali dopuszczeni do posługi przy ołtarzu. Gratulujemy rodzicom, a chłopcom życzymy gorliwości i wytrwałości w pełnionej przez nich posłudze.

Nowi ministranci: Dawid Plata, Kacper Rolka, Karol Zaremba, Mikołaj Zaremba, Piotr Kaczor, Filip Rola, Mikołaj Bielecki, Rafał Wolak.

 

II MIEJSCE MINISTRANTÓW W REJONOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

24 lutego 2018 r. nasi ministranci (Szymon Leśniak, Kamil Lupa, Maksymilian Plata, Dawid Plata, Szymon Zając, Paweł Stawiarski, Piotr Konstanty) pod opieką ks. Sebastiana wzięli udział w drugim etapie Diecezjalnych Rozgrywek Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Etap rejonowy został zorganizowany w hali PWSZ w Nowym Sączu i miał na celu wyłonić najlepszy zespół z grona drużyn ze wszystkich sądeckich dekanatów. Nasi ministranci pokonali ekipę z Chomranic, ale musieli oddać zwycięstwo drużynie ministrantów z parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli II miejsce w rejonie, a najlepszym bramkarzem turnieju po raz kolejny okazał się Szymon Leśniak. Raz jeszcze gratulujemy chłopakom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam powalczyć na szczeblu ogólnodiecezjalnym.

 

I MIEJSCE NASZYCH MINISTRANTÓW W DEKANALNYCH ROZGRYWKACH W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

3 lutego 2018 r. ministranci z naszej parafii wzięli udział w Rozgrywkach Piłki Nożnej Halowej LSO Dekanatu Nowy Sącz-Wschód, które w tym roku odbyły się w Nawojowej. Po rozegraniu trzech spotkań w fazie grupowej (zwycięstwo z ministrantami z parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu i Mystków oraz remis z ministrantami z Mogilna) nasi chłopcy wyszli z grupy jako liderzy. W półfinale zmierzyli się z gospodarzami – ministrantami z Nawojowej, których pokonali. W finale znowu spotkali się z ministrantami z Mystkowa, ale i tym razem nasi zawodnicy nie dali im żadnych szans. Ostatecznie nasza drużyna zdobyła puchar za zajęcie I miejsca. Oprócz tego, wyróżniono dwóch naszych piłkarzy, mianowicie najlepszym piłkarzem turnieju okazał się Szymon Zając, a najlepszym bramkarzem Szymon Leśniak. Gratulujemy wszystkim naszym ministrantom!

 

WYJAZD DO LIMANOWEJ

16 września 2017 r. kilkunastoosobowa grupa ministrantów, lektorów oraz dziewcząt z DSM pod opieką ks. Sebastiana oraz s. Danuty i s. Joanny udała się na diecezjalne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Uczestniczyli oni we Mszy świętej i nabożeństwie pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza, a towarzyszyło im kilkuset członków LSO i DSM z całej diecezji tarnowskiej.

Kim jest ministrant?
“Ministrare” z łaciny oznacza “służyć”. Słowo “ministrant” wskazuje głównie na służbę w czasie Mszy świętej.

Ministrant powinien sam być ZNAKIEM
Ministrant wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele jest nie tylko sprawą kapłana, ale całej wspólnoty parafialnej. Uczestniczyć w liturgii znaczy współdziałać i czynnie się angażować.

Patroni ministrantów
– Św. Tarsycjusz – męczennik rzymski, III w.
– Św. Stanisław Kostka – XVI w. (Polska)
– Św. Alojzy Gonzaga – XVI w. (Włochy)
– Św. Jan Berchmans – XVII w. (Belgia)
– Św. Dominik Savio – XIX w. (Włochy)