PIELGRZYMKA LSO I DSM DO LIMANOWEJ

22 września 2018 r. trzydziestoosobowa grupa ministrantów i dziewczynek z DSM wraz z księdzem i siostrami wybrała się na odpust do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Wzięli oni udział w Mszy św. dla Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji tarnowskiej pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Długosza – znanego najmłodszym przede wszystkim z programu telewizyjnego “Ziarno”.

WYCIECZKA DO ZOO

16 czerwca 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem naszej wyprawy było ZOO, gdzie  przypatrywaliśmy się różnym gatunkom zwierząt i miło wspólnie spędziliśmy czas.

PRZYJĘCIE ASPIRANTÓW DO GRONA MINISTRANTÓW

16 maja 2018 r. na Mszy św. wieczornej odbyło się uroczyste przyjęcie do grona ministrantów ośmiu chłopców z naszej parafii. Po roku przygotowań, zapoznawania się z liturgią oraz nauki służenia do Mszy i nabożeństw, aspiranci zostali dopuszczeni do posługi przy ołtarzu. Gratulujemy rodzicom, a chłopcom życzymy gorliwości i wytrwałości w pełnionej przez nich posłudze.

Nowi ministranci: Dawid Plata, Kacper Rolka, Karol Zaremba, Mikołaj Zaremba, Piotr Kaczor, Filip Rola, Mikołaj Bielecki, Rafał Wolak.

II MIEJSCE MINISTRANTÓW W REJONOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

24 lutego 2018 r. nasi ministranci (Szymon Leśniak, Kamil Lupa, Maksymilian Plata, Dawid Plata, Szymon Zając, Paweł Stawiarski, Piotr Konstanty) pod opieką ks. Sebastiana wzięli udział w drugim etapie Diecezjalnych Rozgrywek Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Etap rejonowy został zorganizowany w hali PWSZ w Nowym Sączu i miał na celu wyłonić najlepszy zespół z grona drużyn ze wszystkich sądeckich dekanatów. Nasi ministranci pokonali ekipę z Chomranic, ale musieli oddać zwycięstwo drużynie ministrantów z parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli II miejsce w rejonie, a najlepszym bramkarzem turnieju po raz kolejny okazał się Szymon Leśniak. Raz jeszcze gratulujemy chłopakom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam powalczyć na szczeblu ogólnodiecezjalnym.

I MIEJSCE NASZYCH MINISTRANTÓW W DEKANALNYCH ROZGRYWKACH W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

3 lutego 2018 r. ministranci z naszej parafii wzięli udział w Rozgrywkach Piłki Nożnej Halowej LSO Dekanatu Nowy Sącz-Wschód, które w tym roku odbyły się w Nawojowej. Po rozegraniu trzech spotkań w fazie grupowej (zwycięstwo z ministrantami z parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu i Mystków oraz remis z ministrantami z Mogilna) nasi chłopcy wyszli z grupy jako liderzy. W półfinale zmierzyli się z gospodarzami – ministrantami z Nawojowej, których pokonali. W finale znowu spotkali się z ministrantami z Mystkowa, ale i tym razem nasi zawodnicy nie dali im żadnych szans. Ostatecznie nasza drużyna zdobyła puchar za zajęcie I miejsca. Oprócz tego, wyróżniono dwóch naszych piłkarzy, mianowicie najlepszym piłkarzem turnieju okazał się Szymon Zając, a najlepszym bramkarzem Szymon Leśniak. Gratulujemy wszystkim naszym ministrantom!

WYJAZD DO LIMANOWEJ

16 września 2017 r. kilkunastoosobowa grupa ministrantów, lektorów oraz dziewcząt z DSM pod opieką ks. Sebastiana oraz s. Danuty i s. Joanny udała się na diecezjalne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Uczestniczyli oni we Mszy świętej i nabożeństwie pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza, a towarzyszyło im kilkuset członków LSO i DSM z całej diecezji tarnowskiej.

Tabela służenia ministrantów i aspirantów w dni powszednie

Pon Wt Śr Czw Pt Sob
Rolka Kacper Leśniak Szymon Wolak Rafał Zaremba Karol Rola Filip Lupa Kamil
Kaczor Piotr Hajduga Tomasz Bielecki Mikołaj Zaremba Mikołaj Stawiarski Paweł
Ulucki Patryk Hajduga Brajan Konstanty Piotr Zając Szymon
Plata Dawid
Plata Maksymilian

Kim jest ministrant?
“Ministrare” z łaciny oznacza “służyć”. Słowo “ministrant” wskazuje głównie na służbę w czasie Mszy świętej.

Ministrant powinien sam być ZNAKIEM
Ministrant wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele jest nie tylko sprawą kapłana, ale całej wspólnoty parafialnej. Uczestniczyć w liturgii znaczy współdziałać i czynnie się angażować.

Patroni ministrantów
– Św. Tarsycjusz – męczennik rzymski, III w.
– Św. Stanisław Kostka – XVI w. (Polska)
– Św. Alojzy Gonzaga – XVI w. (Włochy)
– Św. Jan Berchmans – XVII w. (Belgia)
– Św. Dominik Savio – XIX w. (Włochy)