II MIEJSCE MINISTRANTÓW W REJONOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

24 lutego 2018 r. nasi ministranci (Szymon Leśniak, Kamil Lupa, Maksymilian Plata, Dawid Plata, Szymon Zając, Paweł Stawiarski, Piotr Konstanty) pod opieką ks. Sebastiana wzięli udział w drugim etapie Diecezjalnych Rozgrywek Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Etap rejonowy został zorganizowany w hali PWSZ w Nowym Sączu i miał na celu wyłonić najlepszy zespół z grona drużyn ze wszystkich sądeckich dekanatów. Nasi ministranci pokonali ekipę z Chomranic, ale musieli oddać zwycięstwo drużynie ministrantów z parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli II miejsce w rejonie, a najlepszym bramkarzem turnieju po raz kolejny okazał się Szymon Leśniak. Raz jeszcze gratulujemy chłopakom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam powalczyć na szczeblu ogólnodiecezjalnym.

I MIEJSCE NASZYCH MINISTRANTÓW W DEKANALNYCH ROZGRYWKACH W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

3 lutego 2018 r. ministranci z naszej parafii wzięli udział w Rozgrywkach Piłki Nożnej Halowej LSO Dekanatu Nowy Sącz-Wschód, które w tym roku odbyły się w Nawojowej. Po rozegraniu trzech spotkań w fazie grupowej (zwycięstwo z ministrantami z parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu i Mystków oraz remis z ministrantami z Mogilna) nasi chłopcy wyszli z grupy jako liderzy. W półfinale zmierzyli się z gospodarzami – ministrantami z Nawojowej, których pokonali. W finale znowu spotkali się z ministrantami z Mystkowa, ale i tym razem nasi zawodnicy nie dali im żadnych szans. Ostatecznie nasza drużyna zdobyła puchar za zajęcie I miejsca. Oprócz tego, wyróżniono dwóch naszych piłkarzy, mianowicie najlepszym piłkarzem turnieju okazał się Szymon Zając, a najlepszym bramkarzem Szymon Leśniak. Gratulujemy wszystkim naszym ministrantom!

WYJAZD DO LIMANOWEJ

16 września 2017 r. kilkunastoosobowa grupa ministrantów, lektorów oraz dziewcząt z DSM pod opieką ks. Sebastiana oraz s. Danuty i s. Joanny udała się na diecezjalne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Uczestniczyli oni we Mszy świętej i nabożeństwie pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza, a towarzyszyło im kilkuset członków LSO i DSM z całej diecezji tarnowskiej.

Tabela służenia ministrantów i aspirantów w dni powszednie

Pon Wt Śr Czw Pt Sob
Plata Dawid Rolka Kacper Wolak Rafał Zaremba Karol Rola Filip Lupa Kamil
Plata Maksymilian Hajduga Tomasz Bielecki Mikołaj Zaremba Mikołaj Stawiarski Paweł
Ulucki Patryk Hajduga Brajan Kaczor Piotr Leśniak Szymon Zając Szymon
Konstanty Piotr Pacyna Adrian
Łęczycki Robert

Kim jest ministrant?
“Ministrare” z łaciny oznacza “służyć”. Słowo “ministrant” wskazuje głównie na służbę w czasie Mszy świętej.

Ministrant powinien sam być ZNAKIEM
Ministrant wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele jest nie tylko sprawą kapłana, ale całej wspólnoty parafialnej. Uczestniczyć w liturgii znaczy współdziałać i czynnie się angażować.

Patroni ministrantów
– Św. Tarsycjusz – męczennik rzymski, III w.
– Św. Stanisław Kostka – XVI w. (Polska)
– Św. Alojzy Gonzaga – XVI w. (Włochy)
– Św. Jan Berchmans – XVII w. (Belgia)
– Św. Dominik Savio – XIX w. (Włochy)