GM 2017 – Aniołki

Anioły na Dąbrówce

W tym roku młodzież z naszej parafii podjęła się pracy nad malowaniem gipsowych aniołków, jako ozdób świątecznych na choinkę.

 Anioł – symbol opieki, troski i ochrony, może być idealnym prezentem dla bliskich i znajomych. Choć często o nim zapominamy, jest zawsze obok nas. Mówi nam, do czego powinniśmy dążyć, a czego unikać. Pismo Święte wspomina o tym wprost: „Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim. Jeśli będziesz wiernie słuchał jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół i będę odnosił się wrogo do odnoszących się tak do ciebie” (Wj 23,20-23).

Aniołki rozprowadzone były w niedziele, tydzień przed świętami. Wszelkie datki zostaną przekazane na wyjazd młodzieży do Medjugorie. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

  Marysia Radom