GM 2015 – Pielgrzymka Szlakiem Św. Kingi

Pielgrzymka Szlakiem św. Kingi

W dniach od 25 do 27 września 2015 r. odbyła się XXVI Górska Pielgrzymka Szlakiem św. Kingi, w której już po raz drugi brała udział młodzież z naszej parafii wraz z ks. Piotrem. W ciągu trzech dni pokonywaliśmy tę samą trasę, którą kiedyś księżna Kinga uciekała przed Tatarami.

      W pierwszym dniu padał cały czas deszcz, mimo to wytrwale kroczyliśmy z Gabonia w stronę Przechyby, gdzie przy Kamieniu św. Kingi nasi duchowi przewodnicy odprawili Mszę Świętą w intencji pielgrzymów. Eucharystia umocniła nas na dalszą wędrówkę do Krościenka. Pokonywać trudny, mokry, zabłocony szlak przez Dzwonkówkę bardzo pomagały rozważania Drogi Krzyżowej prowadzonej przez ks. Piotra. Było ciężko z powodu złej pogody, ale pogoda ducha w nas była mocniejsza.

W drugim dniu po Mszy Świętej w Kościele w Krościenku zapadła decyzja o dalszym pielgrzymowaniu inną łatwiejszą trasą do Szczawnicy.

W niedzielę, ostatni dzień pielgrzymki, wyruszyliśmy ze Szczawnicy przez Sewerynówkę na Przechybę i zeszliśmy do Przysietnicy, skąd autokary zawiozły nas do Starego Sącza, gdzie było uroczyste zakończenie wraz z Mszą Świętą.

     Marysia Konstanty