GM 2015 – Mielec

Synaj w Mielcu

 W związku z nadchodzącymi Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, organizowane są różne spotkania przygotowujące do tego wydarzenia. Jedno z nich miało miejsce 5 grudnia w Mielcu. Uczestniczyło w nim ponad 4000 osób. Synaj ten rozpoczął się zawiązaniem wspólnoty i wysłuchaniem świadectwa Mirosława Kolczyka w kościele Parafii Ducha Świętego. Następnie przeszliśmy na halę MOSiR, gdzie zaczęliśmy zabawę z grupą wodzirei z Krakowa. Dzięki temu, mogliśmy poprzez tańce wychwalać Pana. Po posiłku rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego, a po niej nadszedł czas na modlitwę uwielbienia. Największe wrażenie wywarła na mnie adoracja. Podczas niej mogliśmy doświadczyć bliskości Boga, podziękować za wszystko poprzez śpiew i modlitwę oraz wyprosić wiele łask.

Kasia Konstanty