ŚDM w parafii 2016

Tydzień Misyjny ŚDM w parafii

 Tegoroczne wakacje były dla nas wszystkich bardzo bogate w wydarzenia i przeżycia duchowe. W ramach Tygodnia Misyjnego Światowych Dni Młodzieży do naszej parafii zostało przydzielonych 18 Francuzów. Od pierwszego serdecznego przywitania między pielgrzymami a rodzinami zawiązała się niezwykle przyjazna więź. Język nie stanowił jakiejś większej bariery, rodziny bardzo zaangażowały się w ten Tydzień Misyjny i razem z pielgrzymami głęboko go przeżywały.

Wielkim przeżyciem były wspólne nabożeństwa, a także Msza Święta w niedzielę, gdzie można było usłyszeć ‘akcent’ francuski podczas śpiewu, czytania czy kazania Księdza Prałata, które tłumaczone było na język francuski.

Niezwykle pomocni podczas całego Tygodnia Misyjnego okazali się: nasza sąsiadka – nauczycielka francuskiego Pani Krystyna Załubska, a także ks. Wojciech Cabak, który bardzo mocno zaangażował się i każdego dnia uczestniczył w wydarzeniach ŚDM. Po pięciu wspólnie przeżytych dniach trudno było się pożegnać, nie zabrakło łez J. Chcę również podkreślić zaangażowanie grupy młodzieżowej JP2, a szczególnie tych, którzy czynnie włączyli się w wolontariat oraz ich rodzin.

Piotr Zawiślak