Prymicje ks. Wojciecha Cabaka 2016

PRYMICJE KSIĘDZA WOJCIECHA CABAKA OD KUCHNI 😉

Nasze przygotowania do prymicji Wojtka rozpoczęły się zaraz po zakończeniu wystawiania „Pasji”. Już na początku kwietnia ks. Piotr przygotował scenariusz przedstawienia, które miało rozbawić prymicjanta, jego rodziców i wszystkich gości na niedzielnym przyjęciu. Równocześnie z próbami powstawały dwie prezentacje dla prymicjanta. Jedna oficjalna, przedstawiająca najważniejsze etapy w życiu Wojtka, która była odtworzona w kościele. Druga była zrobiona na wesoło i nasz prymicjant otrzymał ją w prezencie od Grupy Młodzieżowej. W sobotę 28 maja w Tarnowie o godzinie 9:00 Wojtek przyjął Sakrament Święceń Kapłańskich, a Mszy Świętej przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Byli na niej również obecni nasi księża: ks. Prałat Józef Janas i ks. Piotr Zawiślak oraz my jako młodzież z parafii. Później wróciliśmy do Nowego Sącza, by przy ul. Grunwaldzkiej przywitać Prymicjanta. Przyjazd do parafii ks. Wojciecha konwojowali motocykliści, z ks. Piotrem na czele. Powitanie było piękne, głośne i wzruszające.

Następnie wszyscy ruszyliśmy do Kościoła, przepięknie przystrojoną drogą, a o godz. 18:00 rozpoczęła się uroczysta majówka, którą odprawił Prymicjant.

Niedziela 29 maja zaczęła się również bardzo uroczyście. W kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej Wojtek odprawił pierwszą Mszę Świętą, po której ks. Wojtek, wraz z rodziną udali się na plebanię, a zaproszeni goście prosto do Ryterskiej „Perły Południa”.

Po zaspokojeniu głodu i osobistemu złożeniu życzeń prymicjantowi, goście przeszli do wielkiego, dostawionego namiotu, żeby zobaczyć, co przygotowała młodzież z ks. Piotrem, który wszystko zapowiedział.

Aneta Gruca