Bieg Świętego Rocha i festyn

Bieg Świętego Rocha, którego głównym organizatorem jest Zarząd Osiedla Dąbrówka na czele z jego przewodniczącym Michałem Kądziołką i w tym roku cieszył się dużą popularnością. Zmagania tych najmłodszych i starszych zostały ukończone. Teraz czas na festyn i świętowanie na placu rekreacyjnym.

Rozpoczęcie święta odbyło się podczas Mszy Św. o godzinie 800. Przybyli najwytrwalsi sportowcy, mimo wczesnej godziny. Krótkie zapisy, weryfikacje i o godzinie 900 pobiegli najmłodsi, na placu zabaw Ochronki, obok kościoła. Śmiechu było co niemiara, bo niejednokrotnie razem z dziećmi biegli i dorośli.

Następnie na swoje biegi doczekała się młodzież, ta z klas szkoły podstawowej, potem gimnazjum, a na końcu młodzież pracująca. Ograniczeń wiekowych młodzieży nie było. Trasy były coraz trudniejsze i czasy przybycia na metę również. Liczyła się jednak zabawa, radość i zaangażowanie w naszym dzielnicowym, parafialnym święcie. Tym bardziej spajała nas myśl, iż dochód z całego dnia przeznaczony jest na leczenie chorego Kacpra, który liczy na naszą dużą dzielnicową rodzinę.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć i krótkich materiałów filmowych   >>>

 

 

 

.

Bardzo serdecznie należy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania, czuwanie nad przebiegiem festynu, sędziowanie i dbanie, aby wszystko było tak jak należy. Dziękujemy Straży Pożarnej i Straży Miejskiej za asystę, dbanie o bezpieczeństwo. Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom, bez których nie byłoby wspaniałych nagród, fantów, jedzenia i smakołyków, a przede wszystkim dziękujemy uczestnikom biegów za trud w podjęciu rywalizacji.